Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi

Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi
10.05.2023 17:47
1.489
A+
A-

Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi; Büyükbaş ya da küçükbaş hayvancılık kapsamında girişimlerini devam ettirmekte olan kişi ya da kişilerin bu alanlarda devletten de kredi imkanlarını gözetmesi bilinmektedir. Buna göre özellikle de küçükbaş hayvancılık alanında salma tavukçuluk yapan kişilerin devlet destekli salma tavukçuluk kredisi imkanlarından yararlanması da beklenmektedir. Tavuk çiftliği açarak et pilici, yumurta ya da tavuk yetiştirmek isteyen kişilerin serbest salma finans kaynaklarından yararlanarak bu alanlarda daha başarılı olmaları da kendilerine göre bir hedeftir.

Salma Tavukçulukta Devletten Destek Nasıl Alınır ?

Salma tavukçuluk yapan kişiler genellikle devletten nasıl destek alacağı noktasında araştırmalar yapmaktadır. Salma tavukçuluk, tavuk hayvanlarının doğal ortamlarda beslenerek neticesinde organik yumurta elde edilmesi uğraşı olarak bilinmektedir. Uzmanların bu noktada en çok önem verdiği konu tavuklara verilen gıdalar ile birlikte kümestir. Sermayesiz biçimde salma tavukçuluğa başlamak isteyen kişilerin bu alandaki finans desteğini elde etmesi adına Tarım ve Orman Müdürlükleri ile iletişime geçmesi de gerekmektedir.

Salma Tavukçulukta Kümes Hazırlama

Salma tavukçulukta kümes hazırlama işlemi de gerekmektedir. Buna göre kümes hazırlanması sırasında 1 metre kare alan için 6 adet tavuk gerekmektedir. 100 tavuk için bu sayı 16 iken 500 tavukta ise 83’tür Daha da genişletilirse 1000 tavuk için 166 metre kare kümes gerekmektedir. Bu sayılar tavukların rahat biçimde rahat hareket etmeleri için ayrıca kış aylarında da birbirlerini sıcak tutmaları için ideal bir tercihtir.

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi

İş kurmak ve bu alanda kariyer hedefleri gerçekleştirerek hayvancılık kredisi de almak adına son yıllarda KOSGEB’E fazla sayıda başvuru gerçekleştirilmiştir. Buna göre KOSGEB hayvancılık alanında çiftçiler için desteklerini vermektedir. Canlı hayvan alımı için destek sağlamakta olan KOSGEB’e sizler de başvuru yaparak kredilerden yararlanabilirsiniz. Bunun için gerekli şartlardan biri KOSGEB girişimcilik eğitimlerine katılarak neticesinde gerekli sertifikaya da sahip olmaktır. Sonunda ise tavukçuluk işlemleri için KOSGEB tarafından onay almanız gerekmektedir. Kosgeb tavuk çiftçiliği kredisi ile birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

2023 Salma Tavukçuluk Kredisi

Salma tavukçuluk alanında gelişmeler göstererek bu alanda verim sağlamak isteyen kişi ya da kişilerin çeşitli sermaye yapılandırması amacıyla kredilerden yararlanmaları gerekmektedir. Bu noktada sizlere en iyi fırsatları vermekte olan Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte birçok banka üzerinden sizlerde tavukçuluk kredisi için yararlanabilirsiniz.

Bu noktada en iyi fırsatları sizlere sunmakta olan çeşitli kurum ve kuruluşlar ile de anlaşmalı ve neticesinde de ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız. 2023 salma tavukçuluk kredisi kapsamında yararlanacağınız birçok fırsat ile birlikte sizler de istediğiniz verimleri alabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kurumanın Maliyeti ve Devlet Destekleri

Salma tavuk için ne kadar arazi?

1 metre kare alan için 6 adet tavuk gerekmektedir. 100 tavuk için bu sayı 16 iken 500 tavukta ise 83’tür Daha da genişletilirse 1000 tavuk için 166 metre kare kümes gerekmektedir. Bu sayılar tavukların rahat biçimde rahat hareket etmeleri için ayrıca kış aylarında da birbirlerini sıcak tutmaları için ideal bir tercihtir.

Tavuk çiftliği kaç paraya kurulur?

Tavuk çiftliği kurmanın maliyeti, birçok faktöre bağlıdır. Çiftliğin boyutu, kullanılacak ekipmanların kalitesi ve miktarı, tavukların ırkı, beslenme, sağlık bakımı, çevre düzenlemesi, çalışanların maaşları ve diğer giderler gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.
Bununla birlikte, Türkiye’de tavuk çiftliği kurmanın maliyeti genellikle 100.000 TL’den başlayarak 500.000 TL’ye kadar değişebilir. Bu maliyet, daha büyük çiftlikler için daha yüksek olabilir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.