Tarım Kredi Gübre Fiyatları

Tarım Kredi Gübre Fiyatları

Tarım Kredi Gübre Fiyatları; Ülkemizde en genel geçim kaynaklarından biri olan tarım ve kredi alanında gelişim göstermek ve neticesinde çok daha başarılı olmak adına toprakların gübrelenmesi gerekmektedir. Herkes tarafından da bilinmektedir ki gübrelenmiş toprağın verimi çok fazla olmakla birlikte ürün yetiştiriciliğinde de önemli bir rol oynamaktadır. Bu bağlamda sizler de tarım alanında gelişim göstermek istiyor ve neticesinde de daha verimli ürünler elde etmek istiyorsanız gübrelenmiş topraklar ile iş görmeniz son derece mantıklı ve bir o kadar da verimlidir. Bu noktada kredi desteklerinden de yararlanmak mümkündür. Nitekim tarım kooperatif alanında çiftçilere verilen destekler bir hayli fazladır.

Gübre mahsullerin gelişimleri ve büyümelerinde en önemli role sahip etkidir. Bir çiftçi ürün ekimi sırasında eğer doğru gübre seçimi yapamaz ve veremezse ürünlerine istediği verimi alamaz. Bu yüzden de tarım işi ile ilgilen tüm çiftçiler hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olarak yer alan gübre seçimi yapma istekleri bulunur. Her an değişen yaşam koşullarına uygun olarak da ekonomi düşüşleri ya da artışlarına göre farklılık gösteren fiyat değişimlerine göre hareket edilmelidir.

Tarımda Kullanılan Gübre Çeşitleri

Tarım ile uğraşmakta olan ve bu alanda çeşitli gübreler ile işlerini gerçekleştirmekte olan kişilerin gübreler hakkında araştırmalar yapması gerekmektedir. Ekilen toprakların verim alması adına ve ürünlerin gelişiminin de sağlaması adına gerekli olan kimyasal ya da doğal malzemeler gübre olarak adlandırılmaktadır. Gübreler ekilen toprak üzerinde toprağın en verimli biçimde olmasını sağlamaktadır. Buna göre gübreleri yapay gübre ve doğal gübre olarak ikiye ayırabiliriz. Tabi bu gübreler de kendi içinde çeşitli kollara ayrılmaktadır.

Kimyasal madde içermeyen doğal gübreler daha çok bitki ve hayvan canlılarının atıklarından meydana gelen gübrelerdir. Doğal gübreler ile verim alınması çok daha kolaydır. Bu noktada sizler de doğal gübreleri tercih ederek ürün anlamında daha verimli olmayı hedeflemek mümkündür. Bir diğer dikkat edilmesi gereken noktada haliyle az maliyet ile maksimum verimin sağlanacak olmasıdır. Bu kapsamda sizler de bu gibi kriterler doğrultusunda tarım işlerinizi devam ettirebilirsiniz.

Çeşit Gübre Markası Kilosu (kg) Fiyatı
20-20-0 Kompoze Gübre, toprak altı Gübretaş 50 KG 180 TL.
18-46-0 Dap Dap 50 KG 185,00 TL.
46 Azot Üre 20 KG 89,99 TL.
15-15-15 NPK Taban Gübresi NPK 1 KG 15,30 TL
Üre Gübresi Gübretaş 50 KG 190 TL
Azotlu Üre Gübresi İgsaş 50 KG 150,50 TL

Gübre Markaları

Gübreler de çeşitli markalar dahilinde alıcısı ile buluşmaktadır. Tabi gübrelerin markasına göre gösterdiği etki de değişmektedir. Bu anlamda size en yakın gübreyi tercih etmenizde fayda vardır. Nitekim gübreler markalarına göre kaliteli olarak ya da kalitesiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Gübre markalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Gübretaş
 • İgsaş
 • Dap
 • Agsan
 • Toros

Çok çeşitlilik gösteren ve aralarında özellik farklılıkları da bulunan gübreler arasından size uygun olanının tercih etmenizde fayda vardır. Tabi bu noktada toprağı tanımanız da gerekmektedir. Ayrıca bütçenize uygun olanını da tercih etmelisiniz.

2020 Tarım Kredi Gübre Fiyatları

Gübre markaları kadar gübre fiyatları da bir o kadar önemlidir. Buna göre 2020 tarım kredi gübre fiyatları şu şekilde sıralanabilir:

 • Amonyum Nitrat 33 AN Gübre – Satışa sunulması yasak olarak belirlendi.
 • Süper Ekin – 80, 87 TL arası
 • Amonyum Sülfat AS Gübre – 83, 87 TL arası
 • Nitro Power %33 Azot Gübre – 130 TL
 • Dap Gübre Fiyat – 142, 147 TL arası
 • Kompeze Gübre – 140 TL
 • Kompeze Gübre – 135 TL
 • Kompozit Akıllı Gübre – 160 TL
 • 20.20 Çinkolu – 100, 108 TL arası

Genel olarak gübre fiyatları bu şekilde değişiyor. Fakat bu satılan kuruma ya da alınacak miktara göre değişiklik gösterebilir. Alınacak yerlerden daha detaylı bir bilgi almak her zaman daha önemli olacaktır. İnternet siteleri üzerinde de satışlar yer alıyor. Akla gelen birçok markanın satışlarının devam ediyor olması birçok çiftçinin rahat bir şekilde yararlanmasına olanak sunuyor. Her mahsul için uygun olan gübre çeşitlerini belirlemek ve ona göre satın almak daha uygun olacaktır.

Doğal, küçük saksı bitkileri ya da kimyasal olarak yer alan birçok farklı alternatifleri yer alıyor. Şu an çiftçilerimiz tarafından satın alınan gübrelerin büyük bir kısmı yurt dışından ülkemize gelmektedir. Her alış veriş sırasında olduğu gibi gübre satışları da bu yüzden dolar üzerinden sağlanıyor. Tabi ki buna paralel olarak azalan ya da artan enflasyon durumlarına göre gübre fiyatları artış ya da azalış durumları söz konusu olabiliyor. Firmalara göre de değişiklik gösteren gübre satış fiyatları, üretim noktasından çiftçilere ulaşana kadar bir hayli farklı işlemlerden geçiyor. Uygulanan bu işlemlerdeki farklılıklar da tabi ki doğal olarak fiyatlardaki duruma yansıma gösteriyor. Gübre ile beraber diğer tarımsal faaliyet adına gerekli olan masrafların karşılanması süresince verilen devlet destekli ya da bankalar tarafından verilen kredilerden yararlanılabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.