Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Küçükbaş Hayvan Hibe ve Destek Kredisi

10.05.2023
1.890
A+
A-
Küçükbaş Hayvan Hibe ve Destek Kredisi

Küçükbaş Hayvan Hibe ve Destek Kredisi hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz bu yazımızda aklınıza takılan soruların cevabını bulabilirsiniz. Tarım ve Orman Bakanlığı Küçükbaş Hayvan Kredisi, Küçükbaş Hayvancılık Hibe Desteği, Tarım Kredi Kooperatifi Küçükbaş Hayvancılık Destek Kredisi gibi pek çok konu yazımızda…

Hayvancılık alanı ile uğraşmakta olan ve neticesinde geçimini de buradan sağlayan çiftçilerin büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ile uğraştıkları görülmektedir. Özellikle doğu, orta ve güney kesimlerde hayvancılığın yaygınlaştığı da bilinmektedir. Hayvanlardan üretilen ürünlerin satışını gerçekleştirerek ya da hayvan ticareti yaparak geçimini sağlamakta olan birçok kişi küçükbaş hayvan desteği kapsamında da çeşitli kriterlerden ve fırsatlardan da yararlanmak istemektedir.

Bu kapsamda birçok devlet desteğinden de yararlanmak mümkündür. Özellikle de devlet kapsamında verilen destekler yıllar geçtikçe artmakta ve çiftçiler de bu durumdan olabildiğince yararlanmaktadır. Sizler de özellikle küçükbaş hayvancılık alanında yatırım yapmak ve neticesinde bu alanda girişimcilik yaparak kazançlar elde etmek adına desteklerden yararlanabilirsiniz.

Çiftçiler keçi ve koyun almak adına maddi destekleme ihtiyaçlarının giderilmesi için Devlet tarafından yerli üretim, tarım ve hayvancılık da desteklenerek dışarıya bağımlılığın azaltılması da amaçlanmaktadır. Bu kapsamda sizler de özellikle devlet destekli küçükbaş hayvancılıktan yararlanabilirsiniz.

30 Bin Hibe 100 Bin Faizsiz Hayvan Kredisi

Tarım ve Orman Bakanlığı Küçükbaş Hayvan Kredisi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen kredi paketlerinden sizler de yararlanabilirsiniz. Bu anlamda Tarım ve Orman Bakanlığı küçükbaş hayvan kredisi için öncelikle 500 baş ve üzerinde koyun, keçi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu tarz işletmelerin öncelikleri mevcuttur. Bu destekleme ödemesi ise 1 yıl süre itibari ile yapılır. Çoban devlet desteklerinden yararlanmak adına da sürü yöneticiliği noktasında sertifikaya sahip olunması gerekmektedir.

Küçükbaş Hayvancılık Hibe Desteği

Küçükbaş hayvancılık ile uğraşarak geçimini devam ettirmek isteyen birçok kişinin küçükbaş hayvancılık hibe desteği fırsatlarından yararlanmaları gerekmektedir. Bu anlamda köye kesin anlamıyla dönüş yapmakta olan 24 ile 30 yaş arasındaki küçükbaş kuzu, koyun yetiştirecek genç çiftçiler için 30 bin lira değerinde geri ödemesiz krediler verilecektir. Bu noktada küçükbaş hayvan besiciliği yapmak isteyen kişilerin hayvan hibe teşviklerine başvurmaları gerekmektedir. TİGEM tarafından projeleri onaylanan çiftçilere 30 bin liraya kadar küçükbaş hayvan, keçi, koyun verilecektir. Ayrıca yine Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da koyun ve keçi yetiştiren çiftçiler için de 30.000 TL geri ödemesiz hibe verilecektir.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Almanın Şartları

Tarım Kredi Kooperatifi Küçükbaş Hayvancılık Destek Kredisi

Genç çiftçiler için ayrıca Tarım Kredi Kooperatifi küçükbaş hayvancılık destek kredisi de sağlanacaktır. Arıcılık, kümes hayvancılığı kapsamında tarım, hayvancılık işletmesi olan kişilere ve ortaklara da hayvanların cinsi ve sayısına göre hayvancılık işletme kredi imkanları da tanınacaktır.

Şekerbank Küçükbaş Hayvancılık Destek Kredisi

Şekerbank küçükbaş hayvancılık destek kredisi kapsamında da yararlanabilecek olan çiftçilerin bu anlamda araştırmaları gereken noktalar da mevcuttur. Buna göre en az 2 yıl süre ile hayvancılık ile uğraşması gereken çiftçilerin aynı zamanda da 50 tane keçi, 25 tane koyuna sahip olması ve bu hayvanları da Tarım il/ilçe müdürlükleri kapsamında koyun/keçi kayıt sistemine kaydedilmiş olması gerekmektedir. Minimum 3 ay süre ile sisteme kayıtlı olduklarına dair yazıyı da getirmeleri gerekmektedir. Şekerbank sizlere 60 ay vadeli olacak biçimde yılda sadece bir kez geri ödemeli olarak kredi vermektedir.

QNB Finansbank Küçükbaş Hayvancılık Destek Kredisi

QNB Finansbak küçükbaş hayvancılık destek kredisi için çiftçilere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Buna göre besicilik kredisi kapsamında yapılmakta olan çiftçinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla banka tarafından kredi verilmektedir. Bu krediler kapsamında üretim maliyetinin de %85 gibi büyük bir oranı karşılanabilir ve hayvancılık faaliyetlerinde de rahat edilir

Denizbank Küçükbaş Hayvancılık Destek Kredisi

Çiftçilere hayvancılık kredisi veren bankalar arasında Denizbank da yer almaktadır. Buna göre Denizbank küçükbaş hayvancılık destek kredisi ile sizler de küçükbaş hayvancılık girişimleriniz için sermaye oluşturabilirsiniz. Tarımsal faaliyetler kapsamında ve küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinde de kredi vermekte olan Denizbanktan alacağınız tüm krediler ile birlikte hayvancılık noktasında daha üst seviyeye gelebilir ve ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Yapı Kredi Küçükbaş Hayvancılık Destek Kredisi

Yapı Kredi küçükbaş hayvancılık destek kredisi kapsamında da çeşitli faaliyetlerden yaralanmanız mümkündür. Özellikle de küçükbaş hayvancılık alanında geçimini sağlamakta olan kişiler için son derece önemli bir fırsat olan Yapı Kredi bankasının destek kredilerinden sizler de faydalanabilir ve neticesinde de ihtiyaçlarınızı en iyi biçimde karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvancılık Destek Kredisi

Küçükbaş hayvancılık için destek kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası kapsamında da kredilerden yararlanabilirsiniz. Özellikle de küçükbaş hayvancılık noktasında girişimleri bulunan ve geçimlerini buradan sağlayacak olan kişilerin Ziraat bankası küçükbaş hayvancılık destek kredisi üzerinden faydalanmaları son derece önemlidir.  Bu kredilerin başvuru üst limit ise 15 milyon TL değerindedir. İşletme ve yatırım dönemlerinde ayrı ayrı olacak biçimde faiz indirimi de uygulanacaktır. Yatırım döneminde de çiftçiler krediyi %75 faizli olacak biçimde kullanacaktır.

Sizler de özellikle de küçükbaş hayvancılık alanında yatırımlar yapacak ve geçiminizi de bu alanda sağlayacaksanız devlet destekli krediler başta olmak üzere çeşitli birçok banka tarafından sunulan hibe ve kredi imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Büyükbaş Hayvan Yem Desteği

 

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık