Garanti Bankası Kredi Erteleme

Garanti Bankası Kredi Erteleme
30.04.2023 21:46
321
A+
A-

Garanti Bankası kredi erteleme işlemleri; Garanti Bankası, Covid-19’un ekonomiye olumsuz etkilerini hafifletmek için bir dizi yeni tedbir açıkladı ve Garanti Bankası Kredi Erteleme ve Kredi Kartı İşlem Erteleme kolaylığı getirdi!

Garanti Bankası Kredi Erteleme
Garanti Bankası Kredi Erteleme

Garanti Bankası Kredileri

Garanti Bankası, tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını sebebiyle ülkemizin de içinde bulunduğu olağanüstü dönemde ekonomik sorunların üstesinden gelmek için çalışan hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılarına destek olmak üzere yeni kampanyalar başlattı. Garanti Bankası Kredi Erteleme kampanyaları ile bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal kullanıcıları ile KOBİ ve diğer mikro ölçekli işletmeleri unutmadığını gösterdi.

Garanti Bankası Kredi Erteleme

Garanti Bankası Kredi Erteleme kapsamında müşterilerine sunduğu destekler şunlar:

 • Ticari amaçla kullanılan kredilerde, mevcut kredilerin anapara ödemeleri 6 aya kadar erteleme ve sonrasında da firmaların nakit akışına göre yeniden yapılandırma imkanı sağlanıyor.
 • KOBİ’ler ve mikro ölçekli işletmelerin mevcut durumdaki finansal yükümlülüklerini rahatlatmak amacı ile mevcut limitlerinin yanında, ihtiyaç durumunda proaktif limit çalışmalarıyla destekleyerek ek limitler sunuluyor
 • KOBİ’lerin nakit akışına destek olmak için tedarikçi finansman limitlerinde esneklik sağlanarak cazip fırsatlar sunuluyor.
 • Bireysel müşterilerin kullandığı tüketici kredileri ve ek hesap ödemelerini de 3 ay süreyle ertelemenin yanı sıra kredi kartı borcu ödemelerinde de getirilen esneklikler ile bireysel kullanıcılara da destek sağlanıyor.
 • Covid-19 salgınından oldukça fazla etkilenen sektörler başta olmak üzere, ekonomik destek ihtiyacı ortaya çıkan bütün kurum, şirket ve işletmeleri desteklemek için sektörüne uygun olarak ödemesiz dönem seçeneği de dikkate alınıyor ve gerekli kredi erteleme de yapılandırma desteği sağlanıyor.
 • Her türlü masraf ve komisyon tutarları sebebiyle sıkıntıda olan müşterilere özel olarak içinde bulunduğu zorlu mali durum da dikkate alınarak, kişisel bazda değerlendirilerek kişiye özgü destek paketi veriliyor.

Bireysel ve Şahıs Firması Sahiplerine Özel

Bunlara ek olarak, bireysel ve şahıs firması sahibi Garanti Bankası kredi müşterileri, ihtiyaç, taşıt, konut ve işyeri kredilerinin faiz oranında artış olmadan 3 aya kadar vade erteleme ve 6 aya kadar da vade uzatarak kredi yapılandırma işlemlerini Garanti Bankası resmi internet hesabından yapabilirler. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen bireysel ve şahıs firması sahiplerinin izlemesi gereken adımlar şunlar:

 1. Garanti BBVA resmi internet sitesine girin.
 2. “Hesap ve Ürün” seçeneğini açın.
 3. Burada karşınıza çıkacak olan “Kredi Hesabı” adımında yer alan “Kredi Erteleme” butonuna tıklayın.
 4. Ardından sizden istenen bilgileri doldurun ve onay vererek işlemlerinizi tamamlayın.

Ertelenen aylar için hesaplanan faiz tutarı, ödeme planınıza ekleniyor ve ayrıca işleminizi yaparken yeni ödeme planını ve “Kredi Hesabı” adımında yer alan “Yardım ve Öneriler” alanından, kredi erteleme şartlarını da kesinlikle incelemeyi unutmayın.

Garanti İnternet üzerinden kredi erteleme işleminin nasıl yapıldığını anlatan videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak avans Hesap ekstre erteme işlemleri için de 3 aya kadar erteleme işlemlerinizi, 444 0 335 Garanti BBVA Anında Kredi Hattı’nı arayarak, Garanti Bankası şubelerine giderek ya da Garanti BBVA Internet ve Cep Hizmetler seçeneklerinden birisini kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme

Garanti Bonus kredi kartı sahiplerine özel olarak, ekstre borçlarını erteleme imkanı da sunuluyor. Bonus kart sahipleri, Ekstre Atlat kolaylığını kullanarak, kredi kartı ekstrelerini erteleyebilir. Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme kampanyası ile ihtiyaçlarınızı değil, harcamanızı Garanti BBVA Kredi Kartları ile erteleyin!

Garanti Bonus kredi kartlarınız ile harcamanızı değil faiz ödemeden ödemelerinizi erteleyin! Uygun sektörlerde yapılacak olan 150 TL ve üzeri Bonus kartlı alışverişlerinizde özel, 1 aylık işlem erteleme imkanında faiz ya da ek ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Bu kampanya ile ay içerisinde yapmak zorunda kaldığınız ama keşke bir sonraki ay ödeyebilseydim dediğiniz belirlenen sektörlerdeki tüm peşin alışverişlerinizi kolaylıkla bir sonraki aya erteleyelim.

Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme işlemi için ödeme yaptığınız anda size SMS geldiyse kısa mesaj üzerinden ile hemen kredi kartı ertelemesine başvurabilir ya da işlemleriniz henüz ekstrenize yansımadan 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Hattı’ndan, Garanti BBVA Şubelerinden veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden kredi kartları adımını takip ederek Garanti Bankası Kredi Kartı Ertelemesine kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

İşlem Ertele’ye Bonus Flaş uygulamasından başvurmak da çok kolay! Bonus Flaş uygulaması ile “Kart Bilgileri” ekranından, ertelemek istediğiniz uygun dönem içi işlemlerinizin yanında yer alan tek bir buton ile harcamanızı kolayca erteleme imkanını kaçırmayın!

Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme Şartları

 • Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme kampanyası kapsamında 1 aylık ödeme erteleme taleplerinden faiz alınmıyor.
 • Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme kampanyasından sadece Bonus, Money Bonus, Shop&Fly, Miles&Smiles Garanti BBVA Kredi Kartı ve American Express Card sahipleri İşlem Ertele talebinde bulunarak yararlanabilirler.
 • Garanti Bankası Kredi Kartı Erteleme, sadece peşin yapılan bir işlemin müşteri isteği ile henüz ekstreye yansımadan, istenilen ay kadar ertelenmesi anlamına geliyor.
 • Garanti Bankası kredi kartı erteleme kampanyasından Bonus, Money Bonus kart, Shop&Fly, Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartı ve American Express Card sahipleri sadece belirlenen sektörlerde yapacakları 150 TL ve üzeri peşin alışverişleri için yararlanabiliyor.
 • Yasal düzenlemeler çerçevesinde, telekomünikasyon, kuyum, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, alkollü içecek, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki alımlarında erteleme yapılmaz.
 • İşlem ertele talebinin gerçekleşmesi için öncelikle işlemin hala dönem içinde olması, yani ekstrenize yansımaması gerekiyor. Eğer ekstresi kesilirse ödeme erteleme işlemi yapılamaz.
 • 2 ve 3 aylık ödeme erteleme seçeneklerinde (KKDF ve BSMV hariç) aylık %1,98 faiz alınır. Toplam geri ödenecek tutara vergi (BSMV) ve fon (KKDF) dahildir.
 • Erteleme yapılmış bir işlem üzerinden tekrar erteleme talebi yapılamaz.
 • Ek kartlar da İşlem Ertele’den yararlanabilir ancak sanal kartlar işlem ertele özelliğinden yararlanamamaktadır.
 • Kart ülkesi KKTC olan müşteriler işlem ertele kampanyasından maalesef yararlanamıyor.

Ayrıca bakınız:

Kara Listeye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar > TIKLAYIN

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar > TIKLAYIN

Kredi Sicili Nasıl Temizlenir? > TIKLAYIN

Garanti Bankası borç Erteleme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası borç erteleme işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Garanti Bankası resmi web sitesine girin.
“Garanti BBVA İnternet Şubesi”ne tıklayın ve giriş yapın.
“Kredi Kartları ve Diğer Borçlar” sekmesine tıklayın.
“Borç Yapılandırma İşlemleri” seçeneğine tıklayın ve gerekli bilgileri girin.
Başvurunuz onaylandığında banka size geri dönüş yapacaktır.
Ayrıca, Garanti Bankası müşteri hizmetleri veya şubelerini arayarak da borç erteleme işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi borcu ertelenebilir mi?

Kredi borcu, bazı durumlarda bankalar tarafından ertelenebilir veya ödeme planı yeniden yapılandırılabilir. Ancak bu durum, bankanın politikalarına ve kredi sözleşmesinde belirtilen şartlara göre değişebilir. Kredi borcunuzda bir sıkıntı yaşıyorsanız, öncelikle kredi veren banka ile iletişime geçmeniz ve durumunuzu açıklamanız önemlidir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.