Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Eşimin Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim?

10.05.2023
2.417
A+
A-
Eşimin Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim?

Eşimin Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim? Telefon yönlendirme işlemini artık daha rahat yapabilirsiniz. Bir ömür boyu mutlu olacağımıza inanarak, inandığımız eşimizin bizi aldattığından ya da bizden sır sakladığından ne yazık ki zaman zaman hepimiz şüpheleniyoruz.

Bazen de onu rahatsız eden numaraların kim olduğunu merak ediyor, bu numaranın sahibiyle bir an önce konuşmak ve derdini öğrenmek istiyoruz.

Kimi zaman da eşimizin telefonu bozulduğundan, onu arayan kişilerin ona ulaşabilmelerini sağlamak adına eşimizin numarasını kendi telefonumuza yani kendi numaramıza yönlendirmeyi tercih ediyoruz.

Ya da eşimiz, işleriyle çok yoğun olduğundan ve insanlarla konuşacak vakit bile bulamadığından onu bu yükten kurtarmak yani ona yardımcı olmak için aramalarını biz cevaplamak istiyoruz.

Kısacası eşimizin numarasını kendi numaramıza yönlendirmeye farklı nedenlerden ötürü de olsa ihtiyaç duyuyoruz.

Bu yazımızda eşimizin telefonunu kendi telefonuma nasıl yönlendirebilirim? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.

Başkasının Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim?

Eşinizin yanı sıra çocuklarınızın, arkadaşlarınızın ya da sizden rica eden yakınlarınızın telefon numarasını kolaylıkla kendi telefon numaranıza yönlendirebilirsiniz.

Başka birinin telefonunu kendi telefonunuza nasıl yönlendirebileceğinizi kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Eşimin Telefonunu Kendi Telefonuma Yönlendirme

Eşinizin telefonu açıkken yani başkaları tarafından ulaşılabilirken, aramaları sizin numaranıza yönlendirmek istiyorsanız;

 • İlk olarak eşinizin telefonunun arama kısmına girmeli ve **61* yazmalısınız.
 • Ardından kendi numaranızı yazmalısınız.
 • Numaranın sonuna # koyduktan sonra arama tuşuna basmalısınız.

Örnek: **61**05333333333# yazıp, arama tuşuna basmalısınız.

Başka Telefonu Kendi Telefonuma Yönlendirme

Eşinizin telefonu tamamen kapalıyken yani şarjı yokken ya da kendi isteğiyle kapatmışken veya telefonu çekmiyorken, ona gelen aramaları kendi numaranıza yönlendirmek için;

 • İlk olarak eşinizin telefonunun arama kısmına girip, **62* yazmalısınız.
 • Daha sonra kendi numaranızı bitişik şekilde yazmalı ve numaranızın sonuna # koymalısınız.
 • Son olarak eşinizin telefonundan arama tuşuna basmalısınız.

ÖRNEK: **62*0533333333# yazıp, arama tuşuna basmalısınız.

Başka Birinin Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendiririm

Eşinizin telefonu meşgulken yani başkalarıyla konuşurken gelen aramaları kaçırmasını önlemek için;

 • Eşinizin telefonunun arama kısmına girip, **67* yazmalı, daha sonra bitişik şekilde kendi numaranızı yazıp, numaranızın sonuna # koymalısınız.
 • Son olarak da arama tuşuna basmalısınız.

ÖRNEK: **67*05333333333# yazıp, arama tuşuna basmalısınız.

Eşimin Telefonunu Kendime Nasıl Yönlendirebilirim

Eşinizin telefonu kapalıyken, çekmiyorken veya meşgulken yani 3 farklı halde gelen aramaları kendi numaranızı yönlendirmek için,

 • Eşinizin telefonunun arama kısmına girip, **21* yazmalı, bitişik halde sizin numaranızı yazmalı ve numaranızın sonuna da # koymalısınız.
 • Daha sonra da arama tuşuna basmalısınız.

ÖRNEK: **21*05333333333

Kullandığınız hat hangisi olursa olsun yani hangi GSM operatörü müşterisi olursanız olun; yukarıdaki yöntemler sayesinde gerek eşinizin gerekse dilediğiniz başka kişilerin telefonunu kendi telefonunuza yönlendirebilirsiniz.

Türk Telekom, Vodafone, Turkcell vb. tüm GSM operatörleri için yukarıdaki yöntemi telefon yönlendirme amacıyla tercih edebilirsiniz.

eşimin telefonunu kendi telefonuma yönlendirme

Sabit Hatlarda Telefon Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Eşiniz, zamanının çoğunu evde geçiriyorsa ve sıklıkla ev telefonunu kullanıyorsa veya ev telefonundan rahatsız ediliyorsa bu durumda ev telefonunuzu da kendi telefonunuza yönlendirebilirsiniz.

Ev telefonunun yanı sıra eşinizin ofis telefonunu da yani diğer sabit hatlarına da dilediğiniz zaman kendi numaranıza yönlendirebilirsiniz.

Eşinizin ev ya da işyeri telefonunu kendi telefonunuza yönlendirmek için:

 • Eşinizin ev ya da işyerindeki sabit telefondan *21* tuşlayın.
 • Daha sonra kendi telefon numaranızı girin.
 • Numaranızın sonuna # koyun.
 • Son olarak da arama tuşuna basın.

ÖRNEK: *21*05333333333# yazıp, sabit telefondan arama tuşuna basmalısınız.

CEP TELEFONU YÖNLENDİRME KODLARI

Eşinizin Vodafone, Türk Telekom, Turkcell vb. hattına ait telefon numarasını kendi telefonunuza yönlendirmek için 4 farklı koddan yararlanabiliyorsunuz.

Bu kodları ve ne işe yaradıklarını kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • **61*:Eşinizin telefonu açıkken gelen aramaları kendi numaranıza yönlendirmek için bu konu kullanabilirsiniz.
 • **62*: Eşinizin telefonu kapalıyken ya da çekmiyorken yapılan aramaları kendi numaranıza yönlendirmek istediğinizde bu kodu kullanabilirsiniz.
 • **67*: Eşinizin telefonu meşgulken yapılan aramaları kendi numaranıza yönlendirmek adına bu kodu kullanabilirsiniz.
 • **21*: Eşinizin telefonu kapalıyken, meşgulken ya da çekmiyorken yapılan bütün aramaları kendi numaranıza bu kodla yönlendirebilirsiniz. Bu kodu aynı zamanda eşinizin ev ya da işyeri telefonunu yani sabit bir hattı kendi numaranıza yönlendirmek için de kullanabilirsiniz.

**Daha önce de belirttiğimiz gibi yönlendirme kodlarını kendi telefonunuza değil de eşinizin yani yönlendirilecek olan telefona girmelisiniz.

Sesli Mesaj Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Kendinizin ya da eşinizin gelen aramalara cevap veremeyecek durumda olduğu zamanlarda telefonlarınıza sesli mesaj yerleştirebilir, aramayı cevaplayamadığınıza dair sizi arayan numaralara bilgi verebilir, onların sizi daha sonra aramasını söyleyebilirsiniz.

Sesli mesaj yönlendirmeyi nasıl aktif hale getireceğinizi ve GSM operatörünüzün bu özelliğinden nasıl yararlanabileceğinizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • İlk olarak sesli mesaj yönlendirme yapmak istediğiniz telefon numarasına ait GSM operatörünün resmi internet sitesine giriş yapın.
 • Yani kendi telefonunuza sesli mesaj yönlendirme yerleştirecekseniz, kendi GSM operatörünüzün sitesine; eşinizin telefonuna sesli mesaj yönlendirme yerleştirecekseniz onun GSM operatörünün sitesine girmeniz gerekiyor.
 • Daha sonra sayfanın hemen altında bulunan İşlem Merkezi kategorisine tıklayın.
 • Sırasıyla Ayarlar—Çağrı Merkezim seçeneklerine tıklayın.

Çağrı Merkezim alt menüsüne tıkladığınızda ‘cevap vermediğimde ya da bana ulaşılamadığında sesli mesaj bırakabilirsin’ seçeneğini işaretlemeniz yani bu özelliği aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Bu özelliği aktif ettiğinizde sizi arayanlara sesli mesaj bırakabiliyorsunuz.

Telefonu Gizli Numaraya Kapatma Nasıl Yapılır? ( Ücretsiz )

CEP Telefonu Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

Eşinizin ya da bir başkasının telefonunu kendi telefonunuza yönlendirdikten sonra dilediğiniz zaman yani artık telefon yönlendirmeye ihtiyaç duymadığınızda yönlendirmeyi iptal edebiliyor ve sonlandırabiliyorsunuz.

Örneğin; eşinizin numarasını kendi numaranıza yönlendirdiyseniz; yönlendirme iptalini eşinizin telefonundan yapmanız gerekiyor.

Bu amaçla öncelikle eşinizin telefonundan arama kısmına girmeli ve yönlendirme yaparken kullandığınız kodların başına ve sonuna # koymalısınız.

Yani #61#, #62#, #21# veya #67# tuşlamalarından birini yapmalısınız.

Böylelikle telefon yönlendirmeyi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

CEP Telefonu Yönlendirme Ücretli mi?

Cep telefonu yönlendirme kodlarını kullanarak, eşinizin telefonunu kendi telefonunuza yönlendirmek istediğinizde bu işlemi belirli bir ücret karşılığında yapabiliyorsunuz.

Yani cep telefonu yönlendirme, ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz bir hizmet değil!

Bu bağlamda yönlendirme doğrultusunda yaptığınız tüm aramalar için ücret ödemeniz gerekiyor.

Bir ay boyunca cep telefonu yönlendirme kullanacağınızı düşünecek olursak, bu hizmetten yararlanmanız oldukça maliyetli olabiliyor.

Aynı şekilde sabit hatlardan telefonunuza yönlendirme yaptığınızda da belirli bir ücret, sabit hattın gelecek faturasına ekleniyor.

Bu yazımızda kısaca eşimin numarasını kendime nasıl yönlendirebilirim? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Telefonda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Arama Yönlendirme İşlemi Ücretli midir?

Evet.

Çağrı Yönlendirme Ne Anlama Gelir?

Size gelen çağrıları istediğiniz numaraya yönlendirmedir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Safiye boz dedi ki:

  Bu program ı nasıl iptal edebilirim

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık