Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
10.05.2023 23:04
7
A+
A-

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir; hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz bu yazımızda aklınıza takılan hemen hemen her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve Limitleri, Gelir Belgesiz Kredi Çekmek İçin Aranan Şartlar, Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri? Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Sağlayan Bankalar hangileri gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir belgesi birçok banka tarafından kredi vermeden önce istenilen belgelerden biridir. Gelir belgesi olmadan da kredi alabileceğinizi biliyor muydunuz peki…

Gelir belgesi diğer bir tabiriyle maaş bordrosu; kişinin aylık kazancını gösteren resmi bir belgedir. Ayrıntılı bilgilere yer veren maaş bordrosu, kişinin özel bilgilerinin yer aldığı bir belge olduğu için belgeyi alırken de birtakım şartları sağlamak gerekmektedir.

BBDK 2022 kararı çerçevesinde 50 bin TL ye kadar kredi gelir belgesi olmadan verilebilmektedir. Ayrıca ipotek gösterilmeden de 100 bin TL ye kadar tüketici kredisi sağlanabilmektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalara ve kredi limitlerine, gelin birlikte bakalım…

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve Limitleri

Akbank 125 bin TL

TEB 10 bin TL

ING 80 bin TL

İş Bankası 50 bin TL

Vakıfbank 20 bin TL

Enpara 50 bin TL

Fibabanka 80 bin TL

Odeabank 10 bin TL

Aktifbank 50 bin TL

Ziraat Bankası 20 bin TL

Yapı Kredi Bankası 100 bin TL

Denizbank 10 bin TL

Burgan bank, Garanti bankaları da gelir belgesiz kredi veren bankalardandır.

Gelir Testi Nasıl Yapılır?

Gelir Belgesiz Kredi Çekmek İçin Aranan Şartlar

Ülkemizde birçok banka kredi imkanlarıyla alakalı farklı olanaklarla her kesimden insana hitap etmek için kampanyalar düzenlemektedir. Gerek devlet bankaları gerekse özel bankalar kampanyalar için adeta yarış halindeler.

Kişilerin nakit para ihtiyacını karşılamak adına çalışmalarını düzenleyen bankalar gelir belgesi olmayan kişiler için de farklı imkanlar sağlamaktadır. Eğer sigortalı bir işte çalışmıyorsanız haliyle gelir durumunuzu da resmi olarak belgeleyemezsiniz.

Esnaflar, öğrenciler ya da serbest meslek sahipleri gelir durumlarını gösteren belgeye sahip olmayan kimselerdir. Ama kredi başvuru imkanı saklı olmaktadır. Peki gelir belgesi olmadan kredi çekebilmek için neler gereklidir?

Öncelikle kredi sicil durumunuzun 1000 puan üzeri olması gerekmektedir. Ayrıca ipotek göstererek de kredi imkanı sağlayabilmeniz mümkündür. Esnaf iseniz gelir belgesi yıllık ciro evrakını sunmanız gerekmektedir. Eğer çiftçi iseniz de tarla ve tarımsal varlıkların gösterilmesi esasına dayanarak gelir belgesiz kredi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Taşınmaz malları olan kişiler kira sözleşmelerini ibraz ettikleri takdirde krediye başvuruda bulunabilirken, sigortası olmayan kişiler de memur ya da esnaf bireyleri kefil göstererek kredi imkanına sahip olabilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ev hanımları günümüzde artık banka kampanyalarında sıkça yer almaktadır. Özellikle geliri olmayan ev hanımları kredi alma konusunda sıkıntılar yaşamaktadır.

Bankalar ödeme konusunda kendilerini garanti altına almaya çalışırken, ev hanımları ve öğrenciler gibi kesimlere de hitap etmek adına yeni düzenlemeler de bulunmuştur.

2022 yılında gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bankalara baktığımızda; TEB, Akbank, Denizbank, İş Bankası ve ING bankalarının bu konuda adımlar attığını ve kredi imkanı sağladığını görmekteyiz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Sağlayan Bankalar

Kredi notu düşük olduğu için kredi başvurusu olumsuz sonuçlanır diye düşünenler için kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları listeledik. Sizler de kredi notunuz düşük olduğu halde bu bankalardan kredi talep edebilirsiniz.

Kredi sağlayan bankalar;

Vakıfbank,

Akbank,

Fibabank,

ING,

Odeabank bankaları sizlere kredi notunuz düşük olsa bile kredi vermektedir.

Sicili Bozuk Olanlara İpotekle Kredi

Bir banka için kredi vermede belki de ilk bakılacak şey sicil durumudur. Sicilin bozuk olması, banka borcunu geç ödeyen ya da ödemeyen kişiler için olumsuz bir durum olarak kişilerin sicillerine işlemektedir.

Bu durum da ilerde kredi almak istendiğinde kişinin geçmişinde yer almaktadır. Ve ilgili banka bu durumu göz önünde bulundurmaktadır. Peki sicili bozuk olduğu halde kredi veren bankalar var mıdır? Sorumuzun cevabı evet…

Sicili bozuk olanlara ipotekle kredi veren bankalar; Akbank, Denizbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, ING, QNB Finansbank bankalarıdır.

Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar Var mı?

Bazen bazı durumlarla kişiler bankaya olan borcunu ödeyemez ve yasal takibe alınır. Bu durum aslında ülkemizde pek çok kişinin sıkıntı çektiği bir durum olarak gündeme gelse de kara listeye düşmüş kişilere de kredi sağlayan bankalar mevcuttur.

Kara listede olanlara kredi imkanı sağlayan bankalar; Akbank, Aktif Bank, Odeabank, Alternatif Bank, Fibabanka, HSBC, QNB Finansbank bankalarıdır.

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.