Bankacılık

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar; hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz bu yazımızda aklınıza takılan hemen hemen her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Sicili Bozuk Olan Kişiler Kredi Almak İsterlerse Hangi Adımları İzlemelidir? Sicili Bozuk Olan Kişilere İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar hangileri, Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar neler, Sicilinizin Bozuk Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirsiniz gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de kredi alabilir miyim ya da kredi veren bankalar hangileridir. Sizler için 2022 yılı için sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları ve aklınıza takılabilecek diğer konuları ele aldık…

Kredi notu yükselmeyen ya da düzelmeyen kişilere bankaların tedbir amaçlı olarak kredi vermemesi durumu ülkemizde oldukça yaygın bir durumdur. Amaç kişinin daha fazla borç altına girmesini bir nevi engellemektir.

Kişilerin sicili bozuk olsa dahi kredi veren bankalar hangileri, şartları neler ve daha fazlasını yazımızın devamında bulabilirsiniz…

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sicili Bozuk Olan Kişiler Kredi Almak İsterlerse Hangi Adımları İzlemelidir?

Herhangi bir bankaya borcu olan, banka borcu nedeniyle icralık olan ya da borçlarını düzenli ödeyemeyen kişiler, sicili bozuk olarak adlandırılan kişilerdir. Ama ülkemizde bu kişilere de kredi veren ve nakit ihtiyaçlarını karşılayan bankalar bulunmaktadır.

Öncelikle her bankanın kendine ait kredi verme şartları bulunmaktadır. Size en uygun bankayı belirledikten sonra bizzat giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Sicili bozuk olan kişiler, kredi imkanından yararlanabilmek için banka tarafından belirlenen şartları sağlıyor olmalıdır.

Kredi puanı düşük olan ya da sicili bozuk olan bireyler kredi alma konusunda çeşitli sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Ama bazı bankalar kişilerin böyle bir durumda olmasına rağmen onlara imkan sağlamakta ve ihtiyaçlarına yönelik destek vermektedir.

Bireylerin önce sicili bozuk olanlara dahi kredi veren bankalara bakması ve kendisine en uygun olanı belirlemesi gerekmektedir. Bankanın aradığı şartları sağlıyor olmak bu noktada son derece önem arz etmektedir.

Bankaya bizzat kimliğiniz ile giderek başvuru talebini oluşturabilirsiniz. Gerekli incelemelerle durumunuza bakılır ve size en uygun yöntem belirlenerek, nakit ihtiyacınız karşılanır. Peki ama siciliniz bozuk olduğu halde size kredi verebilecek bankalar hangileri, gelin birlikte bakalım…

Devlet Destekli Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Sicili Bozuk Olan Kişilere İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olan kişilere bazı durumlarda bazı bankalar farklı yöntemlerle kredi imkanı sağlamaktadır. Bu yöntemlerden biri de ev, araba, arsa gibi malları ipotek göstererek kredi almaktır.

Sicili bozuk olan kişilere ipotekle kredi imkanı sunan bankalara baktığımızda;

Denizbank,

Akbank,

QNB Finansbank,

Ziraat Bankası,

İş Bankası

ING Bank gibi bankalar ipotekle kredi imkanı sunmaktadır.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara listede olmak tabiri kişilere korkutucu gelse de aslında finansal olarak kişilerin takipte olduğunun göstergesidir. Yani yasal takipte olan kişiler, kredilerini zamanında ödemedikleri için yasal yollar devreye girmiş ve yasal yollarla da tahsil yoluna gidilmiş demektir.

Bireyler açısından kara listede olmak her ne kadar zor olsa da bu durumda dahi kredi imkanı tanıyan bankalar mevcuttur. Kara listede olanlara kredi veren bankalar;

Akbank,

Alternatif Bank,

Aktif Bank,

Odeabank,

Fibabanka,

HSBC,

QNB Finansbank,

Denizbank gibi bankalar kara listede olanlara kredi imkanı sunmaktadır. Peki sizler sicilinizin bozuk olup olmadığını nasıl öğrenebilirsiniz, gelin birlikte bakalım…

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Sicilinizin Bozuk Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Öncelikle günümüzde birçok işlemin kolaylıkla yapıldığı e-Devlet sistemini, sicilinizin bozuk olup olmadığı hakkında kullanabilmeniz mümkündür. E-Devlet sistemi üzerinden kara listede olup olmadığınıza kolaylıkla bakabilirsiniz.

Kullandığınız bankalarda internet ya da mobil bankacılık üyelikleriniz varsa kredi notunuzu öğrenebilmeniz yine kolaylıkla mümkündür. Böylece sicilinize bakabilir ve kara listede olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Merkez Bankası aracılığı ile kredi açısından kara listede olup olmadığınızı sorgulayabilir ya da bankaların sorgulama sistemlerini kullanabilirsiniz.

Tüm bu yöntemlerle kredi çekmek için notunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veriyor mu?

Ziraat Bankası, nakit para ihtiyacı çeken bireylere yönelik birçok kampanya düzenlemektedir. Sicili bozuk olanlara kredi imkanı sağlıyor mu diye baktığımızda ise kredi imkanı sunmadığını görmekteyiz.

Ziraat bankası, müşterilerine farklı olanaklarla kredi imkanı sunsa da sicili bozuk olanlara kredi vermemektedir.

Vakıfbank Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veriyor mu?

Vakıfbank ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren bankalardan bir tanesidir. Müşterilerine farklı imkanlar sunan Vakıfbank, kredi kampanyaları ile de birçok müşterisinin nakit para ihtiyacını karşılamaktadır.

Ancak Vakıfbank, sicili bozuk olanlara sadece kart imkanı sunmaktadır. 2.000 TL ye kadar limiti bulunan kart ile Vakıfbank, müşterilerine destek olmaktadır. Bu imkanı, belirli şartları sağlayan müşterilerine tanımaktadır.

Halk Bankası Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veriyor mu?

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren bankalardan biri de Halk Bankasıdır. Halk Bankası; kredi ve kart başvurusu taleplerinde, bankalarından maaş ya da emekli maaşı alan kişilere öncelik tanımaktadır.

Kredi imkanı olarak 10.000 TL ye kadar bir limit veren banka, başvuru şartlarını taşıyan kişilere sicili bozuk olsa dahi kredi imkanı tanımaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu