BankacılıkGündem

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır gibi birçok merak edilen soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Gelir belgesi olmadan kredi kartı nasıl alınır, gelir belgesi olmadan kredi kartı alma şartları nelerdir, gelir belgesi olmadan kredi kartı veren bankalar hangileridir, icralık olanlara kredi kartı veren bankalar hangileridir, kredi kartı başvuru sonucu kaç günde açıklanır ve daha birçok sorunun cevabı burada.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir belgesi olmayan kişiler kredi kartı başvurusu yapıp yapamayacaklarını merak etmektedirler. Günümüzde gelir belgesi olmayan kişilerin kredi kartı başvurusu zor gibi gözükse de birçok banka gelir belgesi olmadan vatandaşlara kredi verebilmektedir.

Kredi kartı alabilmeniz için önemli olan noktalardan biri de kredi notudur. Kredi notu 1400 ve üzeri olan kişiler kredi kartı başvurusunu daha rahat yapabilirler. Yani kredi sicili temiz olan kişilere bankalar gelir belgesi olmadan dönem dönem kredi verebilmektedir.

Kredi sicili temiz olan kişiler daha rahat kredi kartı başvurusunda bulunurken sicili kötü olanların ise kredi kartı başvurusu iptal edilebilmektedir.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Hemen hemen birçok banka kredi kartı için gelir belgesi talep etmektedir. Gelir belgesi talep edilmesinin nedeni ise kredi kartının aylık ödemelerini yapıp yapamayacağınızı öngörmektir.

Gelir belgesinin yanı sıra kredi notu yüksek olan kişiler genellikle bankalardan olumsuz geri dönüşler almamaktadırlar.

Kredi notu düşük olan kişilerin dikkat edeceği nokta ise kredi notunu yükseltmeleri olacaktır. Kredi notunu yüksek yapan şey ise ödemelerinizin bankaya düzenli olarak yapılmasıdır.

Kredi kartı başvurusunda önemli olan kredi notu hakkında bilgi sahibi değilseniz yani kredi notunuzu bilmiyorsanız öncelikle kredi notunu öğrenmelisiniz. Daha sonra gelir belgesi olmadan kredi veren bankalara kredi kartı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelir Testi Nasıl Yapılır?

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Gelir belgesi olmadan kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar öncelikle belli başlı şartları taşıyor olması gerekmektedir.

Kredi kartı alma şartları;

 • İlk olarak gelir belgesi olmadan kredi kartı almanız için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan kişiler kredi kartı borçlarını gecikmeden ödeyen kişilerdir.
 • Banka müşterisi olan kişiler de gelir belgesi olmadan kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Çünkü bu kişilerin bankada bilgileri mevcut ve önceki ödeme performansı bankanın hesabında bulunmaktadır.
 • Bankada vadeli ya da vadesiz hesabı olan kişiler o bankadan gelir belgesi olmadan kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Çünkü bu kişiler geliri olan kişiler gibi gözükmektedir. Yani birikim ya da yatırım hesabı olan kişiler bankalardan daha rahat kredi kartı alabilirler.
 • Bankalarda otomatik ödeme talimatı olan kişiler de düzenli ödeme yaptığı için geliri olan kişiler gibi görülmektedir. Bu sebeple gelir belgesi olmadan kredi kartı başvurusu için başvuruda bulunabilirler.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir belgesi olmadan kredi kartı talep edebileceğiniz birçok banka bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Akbank, Garanti Bankası, TEB, Yapı Kredi Bankası, Enpara, ING Bankası ve Denizbank.

Enpara

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık hizmeti olan enpara, hemen hemen birçok müşterisine avantajlar sunmaktadır. Bu bankanın vermiş olduğu enpara kredi kartını gelir belgesi olmadan talep edebilirsiniz.

Enpara kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin bilgileri sistem üzerinden otomatik olarak sorgulanır. Aylık geliri yeterli olan ve diğer bankalara borcu fazla olmayan kişiler bu karta rahatlıkla sahip olabilirler.

Garanti Bankası

Kredi notu yüksek olan kişilerin başvuruda bulunabileceği bankalardan biri olan garanti bankası, gelir belgesi olmadan kredi kartı verebilmektedir. Ek bir geliri olan ve bunu bankaya sunan kişiler de garanti bankasından kredi kartı alabilirler.

Çalışmayan kişiler garanti bankasından düşük limitte kredi kartı alabilir. Kredi borcunu zamanında ödeyen kişiler ise düşük limitlerini zaman içerisinde yükseltebilirler.

Yapı Kredi Bankası

Kredi notu yüksek olan ya da daha önce bu banka ile çalışan kişiler gelir belgesi olmadan kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Kredi kartı başvurusu için bizzat bankaya giderek başvurunun yanı sıra internet bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz.

Çalışan kişiler çalışmayan kişilere oranla bir gelir durumları olduğu için daha yüksek limitte kredi kartı alabilirler. Yani gelir belgesi olmayan kişiler düşük limitte bir kredi kartına başvurabilirler.

Akbank

Akbank kredi kartı almak isteyen vatandaşlar için dikkat edilecek ilk nokta kredi sicilidir. Yani kredi sicili temiz olan kişiler Akbank kredi kartına rahatlıkla başvurabilirler.

ING Bankası

Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler ING Bankasına kredi kartı için başvuruda bulunabilirler. Daha önceden bu banka ile çalışan kişiler ise rahatlıkla gelir belgesi olmadan kredi kartı alabilirler.

Denizbank

Ek gelir belgesi sunan kişiler kredi kartı imkanından yararlanmak için Denizbank’a başvurabilirler. Örneğin kira gibi geliri olan kişiler bunu bankaya belirttikten sonra bankanın düşük limitli kredi kartından yararlanabilirler.

 TEB

Kredi notu yüksek olan kişiler yani kredi sicili temiz olanlar TEB bankasına kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

İcralık Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

İcralık olan kişilerin kredi kartı alması zordur. Fakat söz konusu borcunu ödeyen ve kredi notunu yükselten kişiler bankalardan kredi kartı talep edebilirler. Bankaya kefil, gelir ve ipotek imkanı sunan kişiler 5 yılın dolmasını beklemeden kredi kartı başvurusu yapabilirler.

Aylık geliri olan ve hizmet döküm belgesi sunan kişilerin kredi kartı alabileceği bankalar;

 • ING Bankası
 • Finansbank
 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Aktif Bank
 • Odeabank

Yukarıda saydığımız bankalardan düşük limitte kredi kartı alabilirsiniz. Burada önemli olan nokta borcunuzu zamanında ödeyip ödemediğinizdir. Borcu zamanında ödeyen kişiler kredi notunu yükseltirse almış oldukları düşük limitteki kredi kartının limitini de yükseltebilirler.

Gelir Belgesiz Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Açıklanır?

Kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin sonuçları bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 14 gün içerisinde kredi kartı sonucunuz açıklanmaktadır. Sonucun açıklanmasında daha uzun ya da daha kısa sürmesinde etkili olan faktörler ise kredi notunuz, banka siciliniz veya geçmiş ödemelerinizdir.

Kredi Kartı Onaylandı Ne Demek?

Kredi kartı onaylandı demek kartınızın 10 gün içerisinde adresinize teslim edileceği demektir.

Kredi Kartı Başvurusu için Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi kartı başvurusunda önemli olan noktalardan biri de kredi notudur. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi kartı başvurusu genellikle olumlu sonuçlanmaktadır.

1500 ve üzeri kredi notuna sahip olan kişiler bankaların kredi kartlarına başvuruda bulunabilirler.

Bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz:

Su Faturası Yardım Başvurusu – Su Faturası Yardımı Nasıl Alınır?

Devlet Hastanesinde Diş Yaptırma Fiyatları Ne Kadar?

Sosyal Yardım Başvurusu ve Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu