Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

09.05.2023
3.539
A+
A-
Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar; Kredi almak artık hemen herkesin yaptığı işlemlerden biridir. Bu bağlamda kredi çeşitleri ve kredi veren bankalar farklılık gösterebilir. Ayrıca kredi çekmek için bankaların müşteriler için koyduğu birkaç şart vardır. Bu şartlar neticesinde ancak başvurularınızı yapabilirsiniz. En çok aranan şart ise kredi notudur.

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar
Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Yani kredi notu düşük olan kişilere, bankalar kredi vermek istemez bu durumda kredi başvuruları ret edilir. Kredi notu yükseldikçe almak istedikleri kredi miktarı da yükselir ve kredi alma şanları daha fazla artar. Bankalar daha önce sorun yaşadıkları kişiye kırmızı kalem çeker, bu da kredi alma işlemini nerede ise imkansız hale getirir.

Dolayısı ile kredi çekmek isteyen ve aynı zamanda kırmızı kalem yiyen kişiler için daha farklı yöntemler uygulanmaktadır. Eğer kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Bankalardan Kırmızı Kalem Yiyene Kredi 2023

Bankalar, ödeme konusunda müşterileri tarafından mağdur edilmemek adına müşterilerini not kapsamına alır. Eğer bir müşteri bankaya olan borçlarını veya aidatlarını düzenli bir şekilde öderse, bankalardaki notları yükselir. Fakat gerek kredilerini gerekse kredi kartları borçlarını zamanında ödemeyen kişiler için kredi notu düşürme işlemi ve daha sonra kırmızı kalem çekme işlemi yapılır.

Kırmızı kalem çekme işlemi bankalar tarafından hemen yapılmaz. Yani bankaya borcu olan kişiler için 90 gün süre verilir. Bu 90 gün içinde müşteriler, aylık ödemelerini faizi ile beraber ödedikleri takdirde sadece kredi notunda düşme yaşanır. Ama borçlarını erteleyen ya da hiç ödemeyen kişiler için kırmızı kalem ile fişleme işlemi yapılır.

Verilen 90 gün sürede kişiler borçlarını ödemez ise bir haftalık daha süre tanınır. Bu bir haftalık süre içinde kişiler yine  borçlarını ödemez ise o halde yasal yaptırımlar devreye girer. Yasal yollar sayesinde hem borç tahsili yapılır hem de borç için belirlenen faizler kişilerden alınır. Banklar sadece borçlarını almakla da kalmayıp, müşterilerine kırmızı kalem de çeker.

Kırmızı kalem yiyen kişilerin banka sicili bozulacağı için tekrar kredi verilmesi de imkansız hale gelir. Bu nedenle, eğer sık sık krediye ihtiyacınız olacaksa mutlaka belirlenen süre içinde kredi ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Bankadan kırmızı kalem yemek, kişilerin siciline işlemesi anlamına gelir. Bu durum ise her finansman ihtiyacı duyduğunuzda karşınıza çıkacak bir durumdur. Kırmızı kalem yiyen kişiler, ömür boyu bu yaptırıma tabi tutulur. Özellikle kırmızı kalem yiyen kişiler, 5 yıl boyunca hiçbir bankacılık işlemi yapamaz. Dolayısı ile kırmızı kalem yiyen kişiler 5 yıl süresince kredi kartı alamaz veya kredi çekme işlemi yapamaz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kara Listeye Girene Kredi Kartı Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar 2023

Bankalar tarafından kırmızı kalem yiyen kişilerin, bankacılık sicili bozulur. Bu durumda isim ifşası ve fişlemesi olduğu için kredi alma olanakları ciddi anlamda zorlaşır. Bu durumda kalan kişiler ise sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2023 hakkında bilgi sahibi olmak ister. Eğer mevcutta bir bankadan kırmızı kalem yediyseniz ve  krediye ihtiyacınız varsa bunun için kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankaları hakkında kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Kırmızı kalem yiyen kişiler için kapsamlı olarak, nasıl kredi çekebilecekleri konusunu ele aldık…

Bir bankadan kırmızı kalem yiyen kişiler, banka tarafından icraya verilir. Ya da çeşitli yasal takip sürecine girer. Bu durum kişilerin bankacılık sicillerinin bozulacağı anlamına gelse de asla kredi alamayacakları anamı taşımaz. Kırmızı kalem yiyen kişilere kredi imkanı sunan bazı banklar mevcuttur. Yani bu banklar ile ihtiyacınız olan krediyi çekebilirsiniz.

Bilindiği üzere bankalar, kredi başvurusunda bulunan kişilerin ilk olarak kredi notuna bakarak bir değerlendirme yapar. Daha sonra ise düşük kredi notuna sahip olan kişiler için kredi retti yaşanabilir. Fakat kredi notunu yükseltmek için yapılması gereken bazı yöntemler de bankalar tarafından kişilere sunulur. Yani her ne kadar kredi notunuz düşük olsa da ve kırmızı kalem yemiş olsanız da yapacağınız bir takım işlemler sayesinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Öte yandan 2021 yılında yaşanan, salgın hastalık nedeni ile pek çok banka sicili bozuk olan kişilere dahi kredi imkanı sunmuştur. Yani kredi vermek isteyen birçok banka, gerekli şartlar  içinde kredi notunu eklememiştir. Sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar ise çeşitli kampanyalar ile müşterilerinin yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Peki bu bankalar hangileri?

 • Aktif bank ( n kolay kredi) kampanyası sayesinde kırmızı kalem yiyen kişilere bile kredi vermiştir.
 • Fibakanka (borç kapatma) kredisi ile sicili bozuk olan kişilere dahil kredi imkanı sunmuştur.
 • Odeabank (borç transfer kredisi) bu banka da kredi verme şartları arasında kırmızı kaleme bakma şartı eklememiştir.
 • Denizbank (borç yapılandırma kredisi) corona virüsü nedeni ile vatandaşlara deste olmak amacı ile kredi notuna bakmaksızın kredi imkanı sağlamıştır.
 • Burgan bank (sicili bozuklara kredi) 2023 yılının tüm olumsuzluklarına karşı her zaman kişileri parasal yönden rahatlatmak amacı ile kredi imkanı sağlamıştır.
 • Akbank (bozuk sicile kredi) sicili bozuk olan kişilere belli miktarlarda kredi imkanları sunmuştur.
 • Garanti BBVA (borç transfer kredisi) borcunu ödemekte güçlük çekenler için kredi imkanı sağlayan bankalardan biridir.
 • Ziraat bankası (borç kapatma kredisi) 2023 yılında çok fazla rağbet gören bu kampanya sayesinde sicili bozuk olan kişiler bile kolayca kredi çekme işlemi gerçekleştirmiştir.

Kırmızı Kalem Yiyen Kişiler İçin Kredi Kampanyaları

Kırmızı kalem yiyen kişiler daha önceki yıllarda her ne kadar kredi çekme durumları ret ile sonuçlanıyor olsa da artık bazı bankalar, sicili bozuk olan kişiler ve kırmızı kalem yiyen kişiler için çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedir.

 • Aktif bank kredi başvurusu

Aktif bank kredi başvurusu; n kolay kredi kampanyası sunan aktif bank sayesinde krediniz anında onaylanacaktır. Çünkü bu banka kredi vermek için kişileri zorlayacak çeşitli şartlar öne sürmez. Özellikle 2021 yılında yaptığı kampanyalardan faydalanarak, zor dönemlerinizi daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Bankanın resmi web sayfasını ziyaret ederek, krediler hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca başvurular için de yine aktif bank sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

N kolay kredi için belirlenen vade miktarı 36 aylık dönemlere bölünür. İstenilen faiz oranı ise %2, 30 olarak belirlenmiştir. Aktif bank ülkemizde şubesi olmadan hizmet veren bankalardan biridir. Bu nedenle başvurularınızı dijital üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Şube işlemleri için ise ptt şubeleri kullanılmaktadır. Bu bankadan yapacağınız, kredi başvurunuz onayladığında adresinize bir ziyaret düzenlenecektir. Daha sonra tarafınıza çıkan krediyi ptt şubelerinden çekebilirsiniz. Para çekme işlemleri için hiçbir ücret talep edilmez.

 • Halkbank’tan sicili bozuk olan kişiler için kredi imkanı

Halkbank kırmızı kalem yiyenler için ve bankacılık sicili bozuk olan kişiler için kredi imkanı tanımaktadır. Pek çok kişi bu krediler sayesinde finansman desteğini banka tarafından sağlayabiliyor. Üstelik son yıllarda yapılan bazı yasal düzenlemeler sayesinde de halkbank’tan kredi çekmek oldukça kolay hale gelmiştir. Halkbank üzerinden borç transferleri de yapabilirsiniz. Bu banka diğer tüm bankalarda bulunan borçlarınızı bir araya getirmektedir. Borçlar bir araya gelerek, tekrar bir kredi yapılandırması da yapabilirsiniz.

 • Deniz bank kırmızı çizgi yiyenler için kredi imkanı

2023 yılındaki yapılan bazı düzenlemeler sayesinde deniz bank’ta sicili bozuk olan kişilere kredi vermektedir. Resmi gazetede yayımlanan yazıya göre deniz bank tarafından kredi çekecek kişilerin siciline bakılmayacaktır. Ayrıca deniz bank diğer bankalardaki tüm borçlarınızı kendi bünyesine toplamakta ve tek kanaldan ödeme yapmanıza imkan tanımaktadır. Hal böyle olunca tüm borçlarınızı yapılandırma imkanına da kavuşacaksınız. Deniz bankın müşterilerine sunduğu kredi imkanı ise 36 aylık vadeler olarak ödenmekte olup, %2,12 faizli şekilde kişilere yansıyacaktır.

 • Burgan banktan sicili bozuk olanlara kredi imkanı

Kefilsiz, belgesiz olarak kredi almak isteyen kişilerin ilk durağı olan burgan bank, aynı zamanda da sicili bozuk olan kişilere kredi sunmaktadır. Başvuruları anında onaylayan burgan bank, dijital üzerinden işlemleri gerçekleştirmektedir. Bankanın internet şubelerine giriş yaparak, hızlı ve kolay bir şekilde kredinizi alabilirsiniz.  Ev kredisi, tatil kredisi ve çeşitli ihtiyaç kredileri için kredi imkanı tanımaktadır.

Ayrıca bankanın ‘’ kişiye özel kredi’’  imkanları da mevcuttur. Yani kişiler kendi ihtiyaçlarına göre kredi çekebiliyor. Kredi için 36 aylık vadeler mevcuttur. Tüm bunlara ek olarak diğer bankalarda borçlarınız mevcut ise tüm borçlarınızı burgan bankta toplayıp, yeniden yapılandırabilirsiniz. Bu bankanın borç transferi hizmetleri de mevcuttur.

 • Odeobank ihtiyaç kredisi

Sicili çok kötü olanlar için bile ihtiyaç kredisi veren bankalardan biri de odeobank’tır. Ayrıca odeobak ççok köklü bir banka olduğu için daha kolay şekilde kredi imkanları sağlamaktadır. Eğer bankalardan kırmızı kalem yediyseniz ve siciliniz kötü durumda ise bu bankadan kredi çekebilirsiniz.

Üstelik odeobank kendi müşterileri için ‘’nakit hazır kredi’’ kampanyası ile her hangi bir şart, belge ya da kefil istemeden 60 aylık vade imkanları ile 10 bin tl’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Başvuru için bankanın resmi web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

kırmızı kalem yiyene kredi

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Ziraat bankası sicili bozuk olanlara kredi, pandemi döneminde pek çok kişiye verilmiştir.  Bu kredi miktarı 5 bin tl – 7 bin tl  ve 10 tl olarak belirlenmiştir. Ama artık ziraat bankasının bu kampanyasının süresi dolmuştur. Yani pandemi sürecinin başlarında kredi çekmek isteyen pek çok kişiye siciline bakılmaksızın kredi verilmiştir. Ziraat bankasının bu kredisi için çok fazla yoğun bir talep olduğu için yine birçok kişi de bu verilen krediden yararlanamamıştır.

Eğer bozuk banka siciline sahipseniz ve kredi çekmeye ihtiyacınız varsa ziraat bankasının internet şubelerinden başvuru yapmanız doğru olmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan kredi başvuruları daha çok olumsuz olarak yanıtlanır. Ama bazı şartları taşıdığınız sürece bankanın şubelerine gidip, yüz yüze kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz ilgili kişilerce değerlendirmeye alındıktan sonra sizlere yanıtı en kısa sürede verilecektir.

Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar

Sicili bozuk olan kişilerin tüm bilgileri diğer bankalar ile de paylaşılır. Yani bankaya borcu olup ta ödemeyen kişiler fişlenir. Bu durumda da pek çok banka kara listede olan kişilere kredi imkanı sunmaz. Dolayısı ile kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar hangileri gibi sorular, zor durumda olan kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır.

Kara listede olan kişiler için birkaç farklı yöntem mevcuttur. Kişiler bu yöntemleri uygulayarak bankalardan kredi çekebilir. Yöntemlere bakacak olursak;

 • Kredi çekecek olan kişilerin en az iki kefil bulması gerekir,
 • İpotek yöntemi ile kredi çekebilirler. Yani kredi çekmek isteyen kişiler, ev, arsa ya da araban gibi mal varlıklarını ipotek ettirerek, kredi çekebiliyor.
 • Blokeli kredi, yani bankadan çekmiş olduğunuz kredinin bir miktarı bankada kalır. Buna blokeli kredi ismi verilmektedir. Bu sayede kara listede olan kişiler bile kredi çekebilme şansı yakalar.

Verdiğimiz bu yöntemlerden kendinize uygun olanı belirleyerek kredi çekem fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemler sayesinde bankadaki bozuk sicilinizi ve düşük kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olan Kişiler Sicilini Nasıl Düzeltir?

Bankalarda meydana gelen kırmızı kalem yeme ve sicil bozukluklarınızı düzenlemek için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlar ise; birden fazla bankada hesap açmak ve bu hesaplarda belli miktarlarda para tutmak sicilin düzelmesine yardımcı olacaktır. Kredi kartı borçlarını zamanında ödemek banka sicilinin düzelmesini sağlayan faktörlerden biridir.

Elektrik, su ve doğal gaz faturalarınız için bankanın otomatik ödeme talimatını kullanmak kredi notunun yükselmesine ve banka sicilinin düzelmesine yardımcı olur. Bankaların farklı kampanyalarından faydalanarak ta sicilinizi düzeltebilirsiniz. Örneğin bireysel emeklilik gibi farklı sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Sicilinizi düzeltmek için bankalardan yatırım almaya çalışın. Yani bankada altın hesabı ya da dolar hesabı açtırabilirsiniz. Bu sayede bankalarca kredi notunuz yükselecek ve bozuk siciliniz düzelecektir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kırmızı kalem olan kredi çekebilir mi?

Kırmızı kalem, bankaların müşterilerinin borçlarını ödemelerinde gecikme yaşandığında kullanılan bir uygulamadır. Borçların kırmızı kaleme düşmesi kredi notunu olumsuz etkiler ve yeni kredi çekiminde zorluklar yaşanabilir. Ancak, kırmızı kalemin tek başına kredi çekmeye engel olup olmayacağı, müşterinin kredi notu, gelir durumu ve bankanın kredi politikalarına göre değişebilir.

Kara listede olanlara hangi banka kredi veriyor?

Bankaların kredi verme politikaları değişkenlik gösterebilir. Ancak, genel olarak kara listede olan kişilere kredi veren bankaların faiz oranları daha yüksek olabilmektedir. Bu nedenle, kredi almadan önce faiz oranları ve geri ödeme koşullarını dikkatlice incelemek önemlidir. Ayrıca, kredi notunu düzeltmek için finansal danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak da mümkündür.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık