Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları

17.06.2022
84
A+
A-
Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları

Ya Vedud duasını okuyanların yorumları genellikle bu duanın doğru bir şekilde uygulandığında kabul olduğu yönündedir. Özellikle aşk hayatı ile ilgili sorunlar yaşayan pek çok kişinin Ya Vedud duasını belirli bir sefer okuduktan sonra çok olumlu şeyler yaşadığını dile getirmiştir. Bunların yanı sıra bu duanın oldukça tehlikeli olduğuna inanan ve kötü sonuçlara vesile olduğunu düşünenler de vardır. Ya Vedud duası pek çok farklı sayıda okunarak farklı arzular için kullanılmakta ve Allah’tan yardım istenilmektedir. Ya Vedud duasını okuyanların yorumları bu duayı okumak isteyenler için bir fikir oluşturmaktadır.

Ya Vedûd Duası

Ya Vedud duası, Allah’ın güzel isimlerinden biri olan El-Vedud esmasına hitaben okunan çok etkili bir dilek ve hacet duasıdır diyebiliriz. Bu etkili dua vesilesi ile gönüllerinden geçen arzularına kavuşan pek çok kişi Allah tarafından duaları kabul edilerek huzura kavuşmuştur.

Genelde Ya Vedûd esmasının sadece aşk ve sevda konularında başvurulan bir esma olduğu zannedilse de aslında böyle değildir. Ya Vedûd Duası, aslında hemen hemen bütün amaçlar ve bütün niyetler için başvurulabilecek bir duadır. Yani Ya Vedûd duasını, yapacağınız niyete ve kalbinizden geçen arzuya bağlı olarak her türlü amaç için okuyabilirsiniz.  Ya Vedud Duası ve anlamı şöyledir;

·         Bismillahirrahmanirrahim

·         Ya Vedûd!

·         Ya Vedûd!

·         Ya Ze’l-arşi’l-mecid.

·         Ya Mübdi’, Ya Mu’id.

·         Ya Fe’aalün lima yürid.

·         Es’elüke bi-nuri vechikellezi mele’e erkane arşike

·         Ve es’elüke bi-kudretikelleti kadderte biha halkake

·         Ve bi-rahmetikelleti vesiat külle şey’in

·         La ilâhe illâ ente.

·         Ya Muğis, eğisni.

·         Ya muğis, eğisni.

·         Ya muğis, eğisni.

·         Amin.

Ya Vedud Duası anlamı ise şöyledir;

·         Ey Vedûd!

·         Ey Vedûd!

·         Ey yüce Arşın Sahibi!

·         Ey kâinatı hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir şekilde süsleyen Mübdi’!

·         Ey varlıkları ölümünden sonra yeniden inşa edip dirilten Muîd!

·         Ey dilediği her şeyi yapan!

·         Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nûru hürmetine

·         Yarattığın bütün varlıklara hükmeden kudretin hürmetine

·         Ve her şeyi kaplayan rahmetin hürmetine

·         Senden başka hiçbir ilâh yoktur.

·         Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden

·         Bana yardım et.

·         Ey güç durumda olanlara yardım eden

·         Ve ummadıkları yerlerden ihtiyaçlarını ellerine veren Muğîs!

·         Bana yardım et.

Ya Vedud Duasini Okuyanlarin Yorumlari 1

Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları

Ya Vedûd Duası Ne Anlama Gelir?

Ya Vedud Duası ne anlama gelir? Diye düşünüyor ve bu duanın ne işe yaradığını öğrenmek istiyorsanız; Ya Vedûd duası, Cenabı Hakk’ın 99 esmaül hüsnasından biridir ve içerisinde muazzam sırlar ve mucizevi hikmetler taşımakta olduğuna inanılmaktadır. Bu konuda İslam âlimlerinin ve din adamlarının ifadelerine göre Ya Vedûd esmaül hüsnası kâinatın yaratılma sürecinde her bir varlığın kalbine basılan sevda ve muhabbet mührünün temelini taşımaktadır. Her bir varlığın birbirini sevmesinin ve birbirine alışmasının temelinde bu mukaddes esmanın olduğu düşünülmekle birlikte Ya Vedûd Duası, kâinatın kalbine vurulan sevgi ve muhabbettir. Herhangi bir varlığın bir başkasına sevgi ve muhabbet beslemesinin temelinde Ya Vedûd esmasının yattığı görüşü İslam âlimleri tarafından baskın bir görüştür diyebiliriz.

Ya Vedud Zararları

Ya Vedud Zararları arasında en önemlisi büyülere alet edilebilmesidir. Özellikle internet ortamında ve bilhassa medyum sitelerinde Ya Vedûd Duası, birçok kişi tarafından büyüye ve sihir alet edilebilmektedir. Oysaki Cenabı Hak büyüyü kesin ve net bir şekilde haram kılarak hem büyü yapanın hem de büyü yaptıranın günahkâr ve cehennemlik olduğunu Kur’an-ı Kerim de söylemiştir.  Bu nedenle böylesine muazzam hakikatler ve derin sırlar barındıran bu duanın böylesine çirkin amaçlar için kullanılması ve haram kılınan büyüye alet edilmesi hiç hoş değildir. Allah’u Teâla’nın esmaül hüsnasından herhangi birinin sihir ve büyüye alet edilmesi vahim sonuçlar ve sıkıntılı süreçlere sebep olmaktadır.

Ya Vedûd Duası Kaç Defa Okunmalı?

Ya Vedud duası kaç defa okunmalı? Diye merak ediyor ve hangi sayıda okuyuşun neye yaradığını öğrenmeye çalışıyorsanız doğru yerdesiniz. Ya Vedûd esmasının değişik şekillerde okunması, değişik amaçlara ve dileklere karşılık gelmektedir. Allah’u Teâla bu esmaya o kadar derin anlamlar yüklemiştir ki bu esmayı değişik sayılarda okuyan herkes, farklı bir dileğinin karşılığını bu dua ile bulabilmektedir.

Ya Vedûd duası kaç defa okunmalı? Sorusunun cevabını ve bu sayıların ne anlama geldiğini merak ediyorsanız bu okuyuş sayıları ve faydaları şunlardır;

·         Ya Vedûd esmasının 77 kez okunması, maddi hastalıkların ortadan kalkmasına vesile olmaktadır. Bunun yanı sıra herhangi bir hastalığa giriftar olan kişinin bir daha aynı hastalığa yakalanmamasına vesile olmaktadır.

·         Ya Vedûd esmasını 33 defa içten ve anlamını kavrayarak okursa eğer borçlarından kurtulabilmekte ve hatta bolluk ve bereket dolu bir hayata sahip olabilir.

·         Ya Vedud esması 27 defa okunduğunda, okuyan kişinin ilişkileri düzelmektedir. Bunun yanı sıra kalbindeki masum aşk gerçek olmaktadır.

·         Bu mübarek esmayı 99 defa okuyan kişinin halk içerisindeki itibarı ve sevgisi artmaktadır. Bu kişi insanlar tarafından sevilen ve takdir edilen biri olmaktadır.

·         Ya Vedûd esması 21 defa okunduğunda ise okuyan kişinin aile içerisindeki hayatı ve dış dünyadaki sosyal ilişkileri rayına ve belli bir düzene oturarak çevresi tarafından dikkat çeken birine dönüşür.

Ya Vedûd duası kaç defa okunmalı? Konusunda işte tüm bu sayılar, değişik amaçların husulüne vesile olmaktadır.

Ya Vedud Duasini Okuyanlarin Yorumlari

Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları

Ya Vedud Deneyenler

Ya Vedûd deneyenler çeşitli uygulama şekilleri kullanmaktadırlar. Bu uygulama kalbinizdeki her türlü niyetin ve amacın gerçekleşmesi amacıyla kullanılabilmektedir. Tek yapmanız gereken niyetinizi içinizde tutmak ve bu niyete göre Ya Vedûd duasını dile getirmektir.

·         Bir perşembe sabahı seher vaktinde uyanıp sessiz bir ortama geçiniz. Sonra kıble istikametine dönünüz ve sonra da dizüstü çöküp gözlerinizi kapatın. Ardından 77 defa Ya Vedûd esmasını okuyunuz ve bu mübarek esmaül hüsnayı okurken içinizden niyetinizi ve dileğinizi geçiriniz.

·         Örneğin; Zengin olmak amacıyla ve fakirlikten kurtulmak için bu esmaya başvuruyorsanız niyetinizi bu şekilde içinizden geçirin ve söyleyin. Veya birini kendinize aşık etmek ve bağlamak amacıyla bu esmayı okuyacaksınız bu şekilde dileğinizi ifade edin.

·         Kısaca hangi amaçla Ya Vedûd esmasına müracaat ediyorsanız o amacı kalbinizden ve aklınızdan geçirin.

·         Ya Vedûd esmasını 77 kez okuyup niyetinizi ve amacınızı kalbinizden geçirdiğiniz esnada son derece samimiyet ve içtenlik ile dua etmelisiniz. Allahu Teala’nın sizin halis niyetinize cevap vereceğine inanmalısınız.

·         Bu esmayı 77 defa okuyup bitirdikten sonra gözünüzü açıp şu duayı okumalısınız.

·         İlahi senin her mukaddes esmanın derin ve sonsuz hikmetleri olduğu gibi Ya Vedûd esmaül hüsnanın da muazzam ve sonsuz hikmetleri mevcuttur. Bu derin hikmet, derin ve sonsuz merhametinin hatırı için, sana içtenlikle yönelen bu duamı kabul eyle ve beni kalbimdeki masum arzunun gerçekleşmesi ile mutlu kıl.

·         Bu duayı ve uygulamayı, sadece perşembe günü seher vaktinde değil, aynı zamanda cuma günü de aynı vakitte tekrar uygulamanız gerekmektedir.

·         Bu uygulama iki gün üst üste yapılmalı ve ikinci gün de aynı şekilde sıralamaya uyulmalı aynı işlemler tekrar edilmelidir.

MEGOLAMAN
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık