Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Zeki ve Başarılı Olmak İçin Dua

18.06.2022
29
A+
A-
Zeki ve Başarılı Olmak İçin Dua

Zeki ve başarılı olmak için dua edip Allah’tan yardım istemek hem içinizi ferahlatır hem de işlerinizin veya sınavlarınızın rast gitmesini, başarılı olmanızı ve zihninizi açmayı sağlar. Zeki ve başarılı olmak için dua edecek olanlar için özellikle bu konuda işe yarayan dualar bulunmaktadır. Bu duaları özellikle şu durumdaki kişiler okursa fayda göreceklerdir;

·         Sınavlara hazırlanan öğrenciler

·         Derslerinde ve okul hayatında başarısız olan öğrenciler

·         Zihnini daha iyi çalıştırabilmek isteyen öğrenciler veya yetişkinler

·         Çocuklarının sınavlarda başarılı olmasını isteyen aileler

·         Çocuklarının derslerde başarılı olmasını ve anlayabilmesini isteyen aileler

·         Çocuğunun zihin açıklığı yaşamasını isteyen aileler

·         İş, aşk, para gibi konularda başarısız olan kişiler

·         Hayatta tuttuğunu koparamayan kişiler

·         Zihin açıklığı yaşayarak her şeyi daha net anlamak isteyen kişiler

Zeki ve başarılı olmak için dua etmek, işini hakkıyla yerine getirmek isteyen ve gösterdiği çabaların bir sonuç bulmasını isteyen kişilerin gösterdiği zahmetlerin ardından Allah’tan yardım istemeleridir. Zekâsını ve başarısını arttırmak isteyen kişiler, gösterdikleri çabanın ardından bu konuda etkili olan ve okunan dualar ile Allah’a ellerini açarak onu görmesini ve yardım etmesini istemektedir. Allah’tan medet uman ve hacetlerini dile getiren her kulun gösterdiği çabanın karşılığını Allah-u Teâla vermektedir. Ömürleri boyunca okul hayatında, özellikle kaderlerini belirleyecek önemli sınavlarda veya iş hayatında başarılı olmak ve zihninin her daim açık olmasını isteyen kişiler için pek çok başarı duası bulunmaktadır.

Kaygı ve strese boğulan kişilerin bu kötü durumları içinden atarak huzura ve rahata kavuşması ve tüm bunlara sebebiyet veren durumlardan kurtulmak için Allah’tan yardım isteyen öğrenciler veya kişiler zeki ve başarılı olmak için dua aramaktadır. Bu konuda özellikle öğrencilerin ve velilerin önemli sınavlardan önce zihinlerinin açılması ve gösterdikleri çabanın başarı ile sonuçlanması için belli başlı dualar okumalıdır.

Çocuğun Başarılı Olması İçin Okunacak Dua

Çocuğun başarılı olması için okunacak dua, çocuklarınızın derslerinde veya sınavlarında kısacası tüm öğrencilik hayatı boyunca başarılı olabilmesi için Allah’tan yardım istemek için okunmaktadır. Çocuklar veya ebeveynleri başarılı olmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıktan ve gerekli emeği gösterdikten sonra tüm bu uğraşlarının güzellikle sonuçlanması ve başarılarının daim olması için dua etmektedir. Tabi ki hiçbir emek göstermeden ve yeterince çabalamadan yalnızca Allah’tan yardım istemenin hiçbir anlamı olmayacaktır. Bu yüzden çocuklar, tüm öğrencilik hayatları boyunca ebeveynlerinin de destekleri ile birlikte ellerinden geleni yapıp, derslerini en iyi şekilde çalışıp, sınavlarına en iyi şekilde hazırlandılarsa bu durumda tüm bu emeklerin karşılılığında Allah’tan emeklerini görmesini isteyip çocuğun başarılı olması için okunacak dua çok faydalı olacaktır.

Çocuğun başarılı olması için okunacak dua özellikle ülkemiz eş zamanlı uygulanan ve milyonlarca öğrencinin katıldığı lise veya üniversiteye geçiş sınavları için büyük önem arz etmektedir. Bu sınavlara gereken emeği göstererek en iyi şekilde hazırlanan kişiler emeklerinin boşa çıkmaması ve sınavının başarılı geçmesi için Allah’a sığınmakta ve dua etmektedir. Sınava girmeden önce okunacak kuvvetli başarı duaları ile hem kişinin içi kaygı ve stresten kurtuluyor ve huzura kavuşuyor hem de rahatlamasını sağlıyor.

Öncelikle çocuğun başarılı olması için okunacak dua için uygun ortamın sağlanması gereklidir. Duadan önce temiz ve sakin bir yerde temiz giysiler ile abdestinizi alıp Allah’a elinizi açarsanız duanızın kabul olmaması için hiçbir neden yoktur. Eğer içinizde yeterli emeği gösterdiğinizi düşünüyor ve gerisi için Allah’a sığınıyorsanız dediklerimizi uyguladıktan sonra besmele çekerek başarı dualarını okumak Allah’a ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu sayede emeklerinizin karşılığında inşallah başarılı bir sınav süreciniz olacak ve sınavdan çıktığınızda kendinizi çok huzurlu hissedeceksiniz.

Zihin Açıklığı İçin Okunacak Dua

Zihin açıklığı için okunacak dua, insanların zihinlerinin berrak ve algısı yüksek olması için çokça okunmaktadır. Tüm insanlık için hafıza ve zihin oldukça önemli bir noktadır ve hatta hayatımızın en önemli unsurudur. Çünkü yapabildiğimiz tüm eylemler zihnimizin sayesindedir ve bu yüzden hayatımızın yolunda gidebilmesi için zihnimizin de açık olması oldukça önemlidir.

İnsanların zihinleri ve hafızası çok güçlü ve etkilidir ancak bazı durumlarda unutkanlıklar ve verimli düşünememeler oldukça büyük sorunlara yol açabilmektedir. Öğrenilen bilgilerin hafızamızdan uçup gitmesi ya da verilmesi gereken bir kararda zihnimizi doğru ve yeterli kullanamamamız büyük bir sorundur.

Bu yüzden insanlar bu konuda hafızalarını güçlendirmek ve zihin açıklığı için okunacak dua ile Allah’tan yardım istemektedirler. Siz de böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız ve zihninizin daha açık ve hafızanızın daha güçlü olup daha sorunsuz bir hayat yaşamak ve öğrendiklerinizin aklınızda kolayca yer etmesini istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey Allah’a dua etmek ve yardım istemektir. Bu sizi tüm dertlerinizden kurtaracaktır.

Bu Dua İle Sınavı Kazandım

Öğrenciler için dersler de korkulu ve stresli olsa da özellikle önemli ve kaderini değiştirecek sınavlar çok daha korkulu ve stresli olmaktadır. Sınav dönemlerinden önce öğrenciler sınavlara hazırlanmakta ve başarılı olmak için çabalamaktadır. Ancak bazı durumlarda her ne kadar çalışsalar da heyecanın ve unutkanlıklarının esiri olup paniğe kapılabilmektedirler.

İşte tüm bu durumlar için en etkili yol Allah’a dua etmek ve yardım istemektir. Çünkü Allah’a ellerini kaldırıp dua etmek sizi tüm bu kötü durumlardan arındıracak ve paniğinizi, heyecanınızı yok etmeye yardım edecek sizi huzura kavuşturacaktır. Bu dua ile sınavı kazandım ve tüm stres ve kaygılarımdan kurtulup başarılı bir şekilde sınavımı tamamladım ve sonucunda çok başarılı oldum demek istiyorsanız siz de başarı duası okuyarak Allah’tan ona emeklerinin karşılığını alabilmesi için yardımcı olmasını dileyebilirsiniz.

Derslerde Başarı Duası

Derslerde başarı duası, çocuklarınızın derslerinde veya sınavlarında kısacası tüm öğrencilik hayatı boyunca başarılı olabilmesi için Allah’tan yardım istemek için okunmaktadır. Çocuklar veya ebeveynleri başarılı olmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıktan ve gerekli emeği gösterdikten sonra tüm bu uğraşlarının güzellikle sonuçlanması ve başarılarının daim olması için dua etmektedir. Tabi ki hiçbir emek göstermeden ve yeterince çabalamadan yalnızca Allah’tan yardım istemenin hiçbir anlamı olmayacaktır. Bu yüzden çocuklar, tüm öğrencilik hayatları boyunca ebeveynlerinin de destekleri ile birlikte ellerinden geleni yapıp, derslerini en iyi şekilde çalışıp, sınavlarına en iyi şekilde hazırlandılarsa bu durumda tüm bu emeklerin karşılılığında Allah’tan emeklerini görmesini isteyip derslerse başarı duası okumaları çok faydalı olacaktır.

Zeki ve Basarili Olmak Icin Dua
Zeki ve Başarılı Olmak İçin Dua

Peygamberimizin Başarı Duası

Peygamberimizin başarı duası şöyledir;

·         Allahümme inni es’elükes-sebate fil-emri ve es’elü azimete’r-ruşdi

·         Ve es’elüke şükra ni’metike ve husne’ıbadetike

·         Ve es’elüke lisanen sadikan ve kalben selimen

·         Ve e’uzü bike min şerri mata lemü

·         Ve es’elüke min hayri ma ta’lemü

·         Ve estağfiruke mimma ta’lemü

·         İnneke ente’allamü’l-guyub

Türkçe anlamı ise şudur;

·         Allah’ım! Senden dinde sebat etmeyi istiyorum ve doğruluğa azmetmeyi istemekteyim.

·         Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istemekteyim.

·         Doğruyu konuşan bir dil ve eğrilikten uzak bir kalp dilemekteyim.

·         Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınmaktayım.

·         Bildiğin bütün hayırları senden istemekteyim.

·         Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış dilemekteyim.

·         Şüphesiz Sen kayıpları bilirsin.

 

MEGOLAMAN
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık