TeknoHaber

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Nasıl Girilir?

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Nasıl Girilir?  Ev ya da işyerlerimizde internete girebilmemize olanak tanıyan modemimize ait şifreleri zaman zaman unutabiliyoruz.

Modem şifresini unutmamız ise modem ara yüzüne giriş yapamamamız ile sonuçlanıyor.

Şifreyi kaybetmemiz ise internette herhangi bir sorun ve aksama yaşadığımızda modem ara yüzü üzerinden bu sorunu çözebilmemize ve sorunu öğrenebilmemize engel oluyor.

Yani modem ara yüzüne girerek, VPN, DNS, Proxy ayarları dahil bir çok ayarı yapabilme şansımızı ne yazık ki kaybetmiş oluyoruz.

Bu yazımızda internetinde sorun yaşayan, modem ara yüzüne girerek, sorunu çözmek isteyen lakin modem ara yüzüne şifreyi unuttuğu için giremeyen tüm takipçilerimiz için Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi nedir? Modem ara yüzü şifresi nasıl girilir? vb. bu konuya dair en çok merak edilenleri yanıtlamaya ve sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Zyxel VMG 3312 B10-A Şifresi Nedir?

Günümüzde ev ya da ofiste internet hizmeti almak isteyen müşterilerine firmalar, genellikle modem olarak Zyxel VMG 3312 B10-A modem modelini öneriyorlar.

Bir modem modeli olan 3312 B10A, pek çok müşteri tarafından kullanılan, en başarılı modemler arasında bulunuyor.

Modemle ilgili herhangi bir sorun baş gösterdiğinde, internet bağlantısı zayıfladığında ya da internette kopukluk vb. problemler yaşandığında modem ara yüzünü kullanmayı bilen müşteriler, genellikle sorunlarını kendileri çözmeyi tercih ediyorlar.

Gerçekten de internet kullanıcıları, Zyxel VGM 3312 B10-A model modem şifresini bildikleri takdirde internet tarayıcısına giriş yaparak, internet ayarlarında değişikliklere ve düzenlemelere gidebiliyorlar.

Türk Telekom dahil birçok firma tarafından verilen Zyxel VGM 3312 B10-A modem şifreleri, modemin verildiği internet servis sağlayıcısına göre değişiklik gösterebiliyor.

Yani modem şifreleri, TTNET, Superonline, Turknet vb. modem şifreleri olacak şekilde farklılaşabiliyor.

TTNET, Superonline ya da Turknet Zyxel VGM 3312 B10-A model modeminize dair şifre bilgilerini kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Türk Telekom Zyxel VGM 3312 B10-A Modem Şifresi

Ev ya da ofislerinizde kullandığınız internetin servis sağlayıcısı Türk Telekom ise yani TTNET abonesiyseniz; öncelikle tarayıcınıza doğru IP adresini girmeli, ardından kullanıcı adı ve modem şifre bilgileri ile modem ara yüzüne giriş yapmalısınız.

Arayüz şifre, kullanıcı adı ve IP bilgilerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Modem giriş adresi(IP): 192.168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı adı: admin
 • Modem şifresi: ttnet

TurkNET Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi

Son yılların en gözde internet servis sağlayıcılarından olan ve müşteri ağını her yıl genişleten Turknet abonesiyseniz; aşağıdaki kullanıcı adı, modem şifresi ve Ip adresi ile modem ara yüzüne giriş yapabilirsiniz.

 • Modem giriş adresi(IP): 192.168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı adı: admin
 • Modem şifresi: 1234

Superonline Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi

Ülkemizin en beğenilen ve en çok ilgi gören bir diğer internet servis sağlayıcısı olan Superonline, ADSL ve fiber internet seçenekleri ile müşterilerine kesintisiz ve hızlı bir internet deneyimi vaat ediyor.

Superonline modem ara yüzüne giriş yapmak için ihtiyacınız olan IP adresi, şifre ve kullanıcı adı bilgilerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Modem giriş adresi(IP): 192.168.1.1
 • Kullanıcı adı: admin
 • Modem şifresi: superonline ya da admin

Yukarıdaki şifreleri kullanmak suretiyle modem ara yüzüne giriş yapabiliyorsunuz.

Yani ilk girişlerde yukarıdaki şifreyi kullanabiliyorsunuz. Şifrenizi daha sonra değiştirdiyseniz yani güncellediyseniz o halde öncelikle modeminizi resetlemeniz gerekiyor.

Resetleme sonrasında modem, fabrika ayarlarına döndüğünden sonradan oluşturduğunuz şifre geçersiz oluyor yani şifre sıfırlanıyor.

Şifre sıfırlandığında yukarıda bahsettiğimiz şifre ve kullanıcı adı bilgileri ile modem ara yüzüne dilediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz.

Modem Ara Yüzüne Giriş Yapamıyorum Neden?

Modem ara yüzüne girememenizin olası nedenlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Modem ara yüzünüze giriş yapamıyorsanız; şifrenizi daha önce değiştirmiş olmanıza rağmen bunu hatırlamıyor olabilirsiniz.
 • Şifre bilginizi doğru girmenize rağmen kullanıcı adı bilginizi doğru girmiyor olabilirsiniz.
 • IP adresini yazarken bir rakamı ya da noktalama işaretini unutmuş olabilirsiniz.

IP adresinizi ve kullanıcı adını doğru yazdığınızı düşünüyor ve mevcut şifrenizle modem ara yüzüne giremiyorsanız, şifrenizi resetlemek için modemi resetlemeniz gerekiyor.

Bu noktada modem reset tuşuna 10-15 saniye basmalısınız. Işıklar tamamen sönüp, tekrar yanmaya başladığında resetleme işleminin gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Yukarıda bahsettiğimiz ilk modem şifrenizle modem ara yüzüne girebilirsiniz.

Hala modem ara yüzüne giremiyorsanız; son olarak yardım ve destek almak için internet servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini aramanızı öneriyoruz.

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Modemlerin ilk kurulumlarında tüm müşterilere internet servis sağlayıcılar tarafından aynı şifre veriliyor.

Şifrenizi değiştirmek yani kişiselleştirmek için yapmanız gerekenleri adım adım aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • İnternet tarayıcınıza yani adres çubuğuna ilk olarak modeminize ait yukarıda da bahsettiğimiz Ip adreslerinden uygun olanı yazın.
 • Ardından kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile modem ara yüzüne giriş yapın.
 • Modem ara yüzüne girdiğinizde kablosuz linkini tıklayın.
 • Kablosuz linki tıkladıktan sonra buradan kendi wifi ağınızı yani internet bağlantınızı seçin.
 • Hemen solda yer alan menüden ‘Güvenlik’ seçeneğine tıklayın.
 • Güvenlik sekmesine tıkladığınızda yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.
 • Aynı zamanda kendi wifi ağınızı tıkladığınızda buradan ağ isminizi de dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Modem modelinizin her ne olursa olsun, yukarıdaki adımları takip ederek, modem şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Bu yazımızda Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi nedir? Modem ara yüzüne nasıl girilir? Modem şifresi nasıl değiştirilir? vb. soruları kısaca yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, konuyla ilgili önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bedava Google Play Kodu (GÜNCEL KODLAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu