Gizli Numaradan Arayanı Bulma ( KESİN ÇÖZÜM )

Gizli Numaradan Arayanı Bulma ( KESİN ÇÖZÜM )
10.05.2023 17:28
206
A+
A-

Gizli numaradan arayanı nasıl görürüm; Gizli numaradan arayan kişileri merak ediyorsanız bu yazımız tam da sizin için. Eğer sizi gizli numaradan arayanı bulmak istiyorsanız, hazırladığımız bu yazımızdaki tüm hatlar için verdiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz. Eğer sizi gizli numaradan arayarak rahatsız eden veya gizli numaradan arayanı bulmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayanlar

Dilerseniz de bu durum can sıkıcı hale geldiyse gerekli tedbirleri alarak o kişiden şikayetçi de olabilirsiniz. Yazımızda derlediğimiz yöntemler ile Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarınız üzerinden gizli numaradan arayanı bulmak oldukça kolay oluyor. Ayrıca unutmayın ki tüm hatların aboneleri, gizli numaradan aranmayı istedikleri zaman açarak veya kapatarak bu durumu engelleme şansına da sahip oluyor.

Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Sizi gizli numaradan arayanı bulmanın en çok bilinen hemen herkes tarafından kullanılan yöntemi ilk önce fatura detaylarını ayrıntılarını kontrol ederek hangi numaradan, hangi tarih ve hangi saatte arandığınızı kontrol etmeniz oluyor. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri, gizli numarayı, operatörlerinin “Online İşlemler” menüsüne giriş yaptıktan sonra fatura dökümlerini alarak fatura detaylarını inceleyebilir ve bu bilgilerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Turkcell Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Turkcell aboneleri için özel numaradan arayanı bulma için yapılması gereken işlemlere bakalım. Turkcell hat sahibi olan kişiler, kendilerini özel numaradan arayanları bulmak için ilk önce “Dijital Operatör” menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Bu menüye giriş yaptıktan sonra ise “Fatura Analizi > Detaylı Bilgi” adımlarını takip etmeniz gerekiyor.

Turkcell özel numaradan arayanı bulmak için bir de “Upcall” uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı, akıllı cep telefonunuza indirdikten sonra ise uygulama menüsü üzerinden istenilen ayarları yaptıktan sonra sizi gizli numaradan arayan kişiyle ulaşmanız mümkün oluyor.

Vodafone Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Vodafone hat sahipleri için Vodafone gizli numaradan arayanı bulmak için, arama yapılan tarih ve saate dair detaylar fatura detayınızda görünürken sizi arayan telefon numarası maalesef burada görünmüyor. Ancak bu durumda dilerseniz savcılığa bu bilgiler ile giderek şikayette bulunabilirken sizi gizli numaradan arayan hattı da kapatabilirsiniz.

Eğer Vodafone özel numaradan arayanı bulmak istiyorsanız, Vodafone uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Online İşlemler” menüsünü kullanarak “Fatura > Fatura Detayları” adımlarını takip ederek yukarıda istenilen arama detaylarına ulaşabilirsiniz.

Eşimin Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim?

Türk Telekom Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Türk Telekom kullanıcıları için Türk Telekom gizli numaradan arayanı bulma adına neler yapabiliriz buyurun inceleyelim. Öncelikle size yapılan arama tarihini ve saatine dair fatura detaylarına ulaşmanız gerekiyor. Bunun için ise Türk Telekom mobil uygulamasına veya resmi internet sitesinden Türk Telekom hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Online İşlemler” menüsü üzerinden “Fatura > Fatura Detayları” adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Daha sonra ise fatura döneminizi seçerek ederek istediğiniz arama detayına ulaşabilirsiniz.

Buradaki fatura detayında sadece tarih ve saat bilgileri görünürken sizi arayan telefon numarası maalesef görünmez. Ancak bu bilgileri kullanarak da dilerseniz savcılığa şikayette bulunarak sizi gizli numaradan arayan hattı da kapatabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayanı Savcılığı Verme

Eğer sizi arayan gizli numaralardan rahatsız olduysanız ve bu kişiyi şikayet ederek bu kişiyi engellemek istiyorsanız, savcılığa giderek şikayet dilekçesi verebilirsiniz. Ancak bunun için savcılık sizden bazı bilgileri isteyebilir. GSM operatörleri ise sizin aradığınız ve sizi arayanları ayrıntılı olarak veri tabanlarına kaydederek saklıyorlar. Bu bilgileri siz isteseniz dahi sizinle paylaşmazlar; sadece mahkeme kararı çıktığı zaman paylaşabilirler. Yukarıda sizlere anlattığımız adımları takip ettikten sonra dahi gizli numaradan arayanı bulamıyorsanız, arama tarihi ve saatine dair bilgileri, fatura detaylarınızdan öğrendikten sonra bir şikayet dilekçesi hazırlayarak ve aramaya dair edindiğiniz bilgileri de bu dilekçe içerisine ekleyerek direk olarak savcılığa şikayette bulunabilirsiniz. Dilekçenin içeriğinde ise sürekli olarak gizli numaran arandığınızı ve rahatsız edildiğini bildirmeniz yeterli oluyor.

Birisini Gizli Numaradan Arama

Android Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Eğer siz birisini gizli numaradan aramak istiyorsanız, Android telefonunuz için şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. Android işletim sistemine sahip olan telefonunuzdan, başka bir numarayı gizli olarak aramam istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey telefonunuzun “Arama” kısmına girin.
  2. Sonrasında “Seçenekler” tuşuna basın ve burada karşınıza çıkacak olan seçenekler arasından “Arama Ayarları”nı seçin.
  3. Arama ayarlarına giriş yaptıktan sonra ise “Ek Ayarlar” seçeneğine tıklayarak bu bölüme girin.
  4. Bu menüde karşınıza çıkacak olan ekrandan “Arayan Kimliği”ni seçin.
  5. Arayan kimliği ekranında ise ekran üzerinde göreceğiniz “Numarayı Gizle” seçeneğini seçin.

Bu adımları tamamladıktan sonra Android telefonunuz üzerinden başka numaraları gizli olarak aramaya başlayabilirsiniz.

iPhone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Eğer bir iPhone kullanıcısı iseniz ve bir başka kişiyi gizli numaradan aramak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Bunun için kullanılacak yöntemlerden ilki telefon numaranızın tüm aramalarda gizlenmesini sağlıyor. Bu yöntem için şu adımları izleyin:

  1. iPhone cep telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın.
  2. Buradaki menü seçenekleri arasından “Telefon” seçeneğini seçin.
  3. Sonrasında ise karşınıza çıkacak olan ekrandan “Numaramı Göster” seçeneğine tıklayın.
  4. Buradaki açık olan “kutucuğu kapalı hale getirin”.

Bu sayede yapacağınız tüm aramalarda telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Numaranızı tekrar açmak için ise aynı adımları takip ettikten sonra ise kutucuğu tekrar açık hale getirmeniz yeterli oluyor.

Eğer sadece tek bir kişiyi ararken numaranızı gizlemek isterseniz de;

  • Arama yapmadan önce, arayacağınız numaranın başına #31# yazarak ararsanız, karşıdaki kişi sizin numaranızı göremez.

Ayrıca bakınız:

Netflix Bedava Premium Hesaplar (Güncel Liste) > TIKLAYIN

Exxen TV Bedava Premium Hesap (GÜNCEL HESAPLAR) > TIKLAYIN

Bedava Google Play Kodu (GÜNCEL KODLAR) > TIKLAYIN

Özel Numarayı Engellemek Ücretli midir?

Ücretsizdir.

Arama Yönlendirme İşlemi Anlaşılır mı?

Evet yönlendirme işleminin yapılıp yapılmadığını anlayabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.