Gizli Numaradan Arayanı Bulma ve Öğrenme (KESİN ÇÖZÜM)

Gizli Numaradan Arayanı Bulma ve Öğrenme (KESİN ÇÖZÜM)
03.05.2023 13:28
1.451
A+
A-

Gizli Numaradan Arayanı Bulma ve Öğrenme; Hangimiz, zaman zaman bizi gizli numaradan arayan kişiler tarafından rahatsız edilmiyoruz ki? Bazen eski sevgilimiz bazen de küs olduğumuz eski arkadaşlarımız, durumumuzu kontrol etmek ve sesimizi duymak için bizi aramak ve bizle konuşmak yerine gizli numaradan bizi aramayı tercih ediyorlar.

Gizli Numaradan Arayanı Bulma ve Öğrenme (KESİN ÇÖZÜM)
Gizli Numaradan Arayanı Bulma ve Öğrenme (KESİN ÇÖZÜM)

Bazen de canı sıkılan ve eğlence arayan kişiler tarafından gizli numaradan aranıyoruz.

Kısacası hayatımızın herhangi bir döneminde en az birkaç sefer de olsa gizli numaralar tarafından taciz ediliyoruz.

Gizli numaraların aramaları sıklaştığında ve bizi ciddi anlamda rahatsız etmeye başladıklarında ise kimler tarafından arandığımızı ister istemez de olsa merak ediyoruz.

Kimi zaman da bizi arayan ve sadece sesimizi dinleyen kişinin eski sevgilimiz olup olmadığını içten içe öğrenmek istiyoruz.

Bu yazımızda gizli numaralar tarafından rahatsız edilen kişiler için gizli numaradan arayanı bulma ve öğrenme nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Gizli Numaradan Arayan Kişiyi Nasıl Öğrenebilirim?

Abone olduğunuz GSM operatörü hangisi olursa olsun, gizli numaradan sizi kimlerin aradığını fatura detaylarına bakarak, kolaylıkla öğrenebilmeniz mümkün!

Kişiler, sizi gizli numaradan da arasalar, faturalarda kimler tarafından arandığınız açık bir şekilde belirtiliyor.

Bu numaralar arasında numarasını gizleyip, sizi arayan kişilerin gerçek numaraları da bulunuyor.

Bu noktada yapmanız gereken tek şey, sizi gizli numaradan hangi gün ve hangi saatte aradıklarını aklınıza ya da bir yere not etmek!

Faturalarda arayan numaraların hangi tarih ve saatlerde sizi aradıkları detaylı bir şekilde yer aldığından faturayı kontrol ederek, kolaylıkla sizi gizliden arayan numaraya ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Türk Telekom müşterisiyseniz; faturanızı görüntüleyerek, sizi özelden hangi numaranın aradığını öğrenebilirsiniz.

Faturanızı e-fatura şeklinde alıyorsanız; faturalarınızın geldiği mail adresinizi kontrol etmelisiniz.

Ya da Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına telefon numaranız ve şifre bilgileriniz ile giriş yaparak, gizli numaralar dahil son 6 ay içerisinde sizi hangi numaraların aradığını görüntüleyebilirsiniz.

Bu noktada ilk olarak https://www.turktelekom.com.tr/sayfalar/ana-sayfa.aspx linkini tıklamalı, daha sonra sayfanın hemen sağ üst köşesinde yer alan Online İşlemler butonuna şifre ve telefon numarası bilgilerinizle giriş yapmalısınız.

Daha sonra yeni açılan sayfadan Mobil kategorisine tıklamalısınız.

Sayfanın hemen solunda bulunan Faturalarım-Fatura Detaylarım seçeneklerine tıklayarak, Fatura Detaylarım menüsünden sizi arayan tüm numaralara erişebilirsiniz.

Buradan sizi arayan gizli numaranın aradığı tarih ve saatte hangi numaranın yer aldığını karşılaştırarak, gizli numarayı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sizi gizli numaraların aramasını engellemek istiyorsanız; akıllı telefonunuzun arama butonuna girebilir, *253# tuşlayabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Vodafone müşterileri, ay sonunda detaylı bir şekilde inceleyebilecekleri fatura detaylarında kendilerini arayan gizli numaraların kim olduğu bilgisine ne yazık ki ulaşamıyorlar.

Yani Vodafone’da sizi rahatsız eden gizli numarayı öğrenemiyorsunuz.

Vodafone müşterisiyseniz; savcılığa başvurarak, gizli numaranın kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Gizli numaraların sizi aramasını önlemek içinse akıllı telefonunuzun mesajlaşma bölümüne girmeli, GIZLI KAPAT yazmalı ve oluşturduğunuz bu mesajı 7046’ya kısa mesaj olarak göndermelisiniz.

Aynı şekilde gizli numaraların tekrar sizi arayabilmelerini mümkün bir hale getirmek için GIZLI KAPAT yazmalı ve 7046’ya mesaj yollamalısınız.

Turkcell Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Turkcell müşterisiyseniz; Turkcell internet sitesi üzerinden ya da akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Dijital Operatör uygulamasını kullanarak, sizi arayan tüm numaraları görüntüleyebilirsiniz.

Dijital Operatör uygulamasına giriş yaptıktan sonra sırasıyla faturalarım-fatura analizi-detay seçeneklerini takip ederek, gizli numarayı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sizi gizli numaraların aramasını engellemek adına akıllı telefonunuzun arama butonuna girip, *253# tuşlamalısınız.

Bilinmeyen Numaralar Servisini Arayarak Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Hangi operatör abonesi olursanız olun; bir an önce öğrenmek istediğiniz gizli numarayla ilgili bilgi edinmek için Bilinmeyen Numaralar Servisi olan 11880’i arayabilirsiniz.

11880’e alternatif olarak, 11832 ya da 11842 Bilinmeyen Numaralar servisini de dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Ya da abonesi olduğunuz GSM operatörüne ait Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni aramayı da tercih edebilirsiniz.

Bilinmeyen Numaralar Servisini arayarak, sizi arayan tüm numaraların kimin üzerine kayıtlı olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Gizli numaradan arayan kişi, size hakaret ediyorsa, sık sık sizi arayarak, rahatsız ediyorsa; hiç vakit kaybetmeden savcılığa gidebilir, rahatsız edildiğinizi dile getirebilir ve en yakın zamanda gizli numaranın sahibini öğrenebilir ve bu kişiye dava açabilirsiniz.

Davayı kazandığınız takdirde yüklü miktarda tazminat alabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca özel numara engelleme nasıl yapılır? Gizli numaradan arayan nasıl bulunur? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Ücretsiz

Telefonu Gizli Numaraya Kapatma Nasıl Yapılır? ( Ücretsiz )

Gizli numaradan gelen aramayı nasıl öğrenebilirim?

Maalesef, gizli numaradan gelen aramanın kim tarafından yapıldığını öğrenmek mümkün değildir. Gizli numaradan gelen arama, arayan kişinin numarasının gizlenmesiyle yapılan bir aramadır ve numara tespit edilemez. Bu nedenle, gizli numaradan gelen aramaları cevaplamak ya da cevapsız bırakmak sizin tercihinize kalmıştır.

Gizli numaradan nasıl çıkartabilirim telefonumu?

Gizli numaradan gelen aramaların numaraları, arama kaydında gözükmezler ve doğrudan telefonunuzun ekranında da görüntülenmezler. Ancak bazı durumlarda, çağrı engelleme özelliği sayesinde gizli numaralardan gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.