DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Numaradan İsim Sorgulama Ücretsiz

Numaradan İsim Sorgulama Ücretsiz
27.04.2023 09:48
A+
A-

Numaradan İsim Sorgulama; Hangimiz zaman zaman bizi arayan ve bizle konuşmak yerine aramayı sonlandıran numaraların kime ait olduğunu öğrenmek istemiyoruz ki?

Bazen de bizi rahatsız eden, ciddi anlamda huzurumuzu kaçıran kişilere dair bilgi edinmek istiyoruz.

Günümüzde savcılığa giderek, bizi arayan kişinin numarasını verip, kim olduğunu öğrenebileceğimiz gibi modern teknoloji sayesinde numaradan isim de sorgulayabiliyoruz.

Kullandığımız hat hangi operatöre ait olursa olsun; sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

Operatörlere ait ‘Bilinmeyen numaralar servisi’ ile gerek numaradan isim gerekse isimden numara sorgulayabiliyoruz.

Bu yazımızda kendisini kimin rahatsız ettiğini bir an önce öğrenmek isteyen kişiler için ‘numaradan isim sorgulama’, bilinmeyen numara sorgulama nasıl yapılır? sorularını yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Bilinmeyen Numara Sorgulama 2023

Son zamanlarda sizi sık sık arayan, tehdit eden ya da sizinle dalga geçen kişinin kimliğini açığa çıkarmak istiyorsanız; GSM operatörlerinin bilinmeyen numara sorgulama servislerini kullanabilirsiniz.

Ya da 118 80 bilinmeyen numaralar servisini arayıp, numara sahibinin isim ve soy isim bilgisine yani kullanılan hattın kimin üzerine kayıtlı olduğuna erişebilirsiniz.

Hangi hattı kullanıyor olursanız olun; 118 80 servisini arayıp, oldukça uygun bir fiyat karşılığında bilinmeyen numaraların sahiplerine ulaşabilirsiniz.

Numara sorgulama işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi, abone olduğunuz GSM operatörüne göre aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Vodafone Numaradan İsim Sorgulama 2023

Vodafone faturalı ya da faturasız hat sahibiyseniz; 7048’e sms göndermek suretiyle numaradan isim sorgulayabilmeniz mümkün.

Bu amaçla telefonunuzun mesajlaşma bölümüne girmeli, ardından KIM yazıp, bir boşluk bırakıp, sizi rahatsız eden numarayı 10 haneli olacak şekilde yazmalı ve 7048’e sms göndermelisiniz.

Örnek: KIM 54333333 yazmalı ve bu mesajı 7048’e yollamalısınız.

Ya da 11842 Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisini arayabilirsiniz.

Bilinmeyen Numaralar servisi ile yalnızca Vodafone abonesi olan numaraların kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Vodafone hattınızın yanı sıra Türk Telekom, Turkcell vb. diğer hatlardan da 11842’yi arayabilirsiniz.

Veya Vodafone resmi sitesinde sırasıyla İşlemler—Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne tıklayabilirsiniz.

Turkcell Numaradan İsim Sorgulama 2023

Turkcell operatörüne bağlıysanız; 2200’a sms gönderebilirsiniz.

Numaradan isim sorgulama için KIM yazıp, bir boşluk bırakıp, numarayı yazmalı ve 2020’ye kısa mesaj göndermelisiniz.

Örnek:

  • KIM 5333333333 yazmalı ve 2200’a sms yollamalısınız.

Bu yöntemle yalnızca Turkcell Rehber’de kayıtlı olan Turkcell numaralarının kimlerin üzerine kayıtlı olduğunu sorgulayabilirsiniz.  Yani rehberde kayıtlı olmayan numaralarla ilgili bilgiye ulaşamıyorsunuz.

Başkalarının sizin numara bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilmeleri için kendi numaranızı da Turkcell Rehber’e ekleyebiliyorsunuz.

Alternatif olarak 11832 bilinmeyen numara servisini çevirip, bilinmeyen numaralar hakkında bilgi alabilirsiniz.

11832’yi tüm operatörlerden arayabilirsiniz.

Ya da Turkcell resmi sitesinde sırasıyla İşlemler—Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne tıklayarak da bu servisten ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Türk Telekom Numaradan İsim Sorgulama 2023

Türk Telekom kullanıcıları, birden çok yöntemi deneyerek, numaradan isim sorgulayabiliyorlar.

Bu yöntemleri kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

Numara Kime Ait Ücretsiz

  • Türk Telekom resmi internet sitesine giriş yapın yani turktelekom.com.tr linkini tıklayın.
  • Ardından sayfadaki İşlemler menüsüne tıklayın.
  • İşlemler menüsüne tıkladığınızda karşınıza çıkan ‘Bilinmeyen numaralar servisi’ sayesinde numaradan isim sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama

  • Akıllı telefonunuzun arama butonuna tıklayın.
  • *100# tuşlayın.
  • Karşınıza çıkan İşlemler menüsüne girin.
  • Bilinmeyen numaralar servisini açın.
  • Numaradan isim sorgulayın. 

Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Yapılır

Türk Telekom ‘bilinmeyen numaralar servisini’ arayarak da sorgulama yapabilirsiniz.

11855 numarasını arayıp, ufak bir ücretlendirme karşılığında BİLİNMEYEN NUMARALAR servisinden yararlanabilirsiniz.

Operatör fark etmeksizin tüm GSM numaralarından bu servisi arayabilir; Türk Telekom numaralarının kullanıcılarını öğrenebilirsiniz.

***Yukarıdaki 3 farklı yöntem sayesinde yani Türk Telekom ‘bilinmeyen numaralar servisine’ giriş yaparak, numaradan isim sorgulayabileceğiniz gibi isimden de numara sorgulayabilirsiniz.

Mobil Uygulamalarla Numaradan İsim Sorgulama

Eskiden akıllı telefonlarımıza Apple Store ya da Google Play Store üzerinden indirebileceğimiz mobil uygulamalar sayesinde de bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu öğrenebiliyorduk.

Lakin bu noktada oldukça dikkatli olmamız da gerekiyordu. Çünkü piyasada güvenilirliği olmayan, tek amaçları kullanıcılarının kişisel bilgilerini eline geçirmek ve onları dolandırmak olan art niyetli kişiler bulunuyordu.

Bilinmeyen numaraların sorgulanabilmesine olanak tanıyan mobil uygulamalar; kısa bir süre önce erişime kapatıldılar. Yani artık, mobil uygulamalar aracılığıyla bilinmeyen numaralarla ilgili sorgulama işlemi hiçbir suretle yapılamıyor.

Ankara 1. Sulh Ceza hakimliği tarafından alınan kararla bu uygulamalara artık ‘kişisel verilerin ihlali’ dolayısıyla erişilemiyor.

Yani GetContact, Arayanabak, Reel Caller, Spy Phone vb. geçen yıllarda oldukça popüler olan ve ilgi gören mobil uygulamalar kullanılamıyor.

Numaradan İsim Sorgulama Ücretsiz 2023

GSM operatörlerinin bilinmeyen numaralar servislerinden kısa sms ya da arama yoluyla yararlanan kişilerin belirli bir ücret ödemeleri gerekiyor.

Ücret; dakika üzerinden hesaplanıyor.

Bununla birlikte GSM operatörlerinin internet siteleri üzerinden yapılan numaradan isim sorgulamalardan faturalı ya da faturasız tüm aboneler; ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca numaradan isim sorgulama nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz

Telefon numarasından isim nasıl bulunur?

Telefon numarasından isim bulmak için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.
– Numara sorgulama siteleri: İnternet üzerinde bulabileceğiniz bazı numara sorgulama siteleri, telefon numarasından isim sorgulama işlemini yapabilir. Bu sitelere numarayı girerek, numaraya kayıtlı olan ismi ve bazen adres bilgilerini bulabilirsiniz.
– Rehberde arama: Eğer numara size ait değilse, numarayı rehberde arayarak kayıtlı ismi bulabilirsiniz. Fakat bu yöntemle, sadece o kişinin numarasını kaydettiyseniz sonuca ulaşabilirsiniz.
– Arama motorlarında arama: Telefon numarasını arama motorlarında aratmak da işe yarayabilir. Özellikle sosyal medya hesaplarına bağlı olan numaralar için, arama sonuçlarından kişinin adını ve profil fotoğrafını bulabilirsiniz.

Ücretsiz numara kime ait?

Ücretsiz bir numaranın kime ait olduğunu belirlemek oldukça zordur, çünkü bir numara genellikle bir kişiye veya kuruluşa atanır ve bu bilgi gizli tutulur. Ancak, bazı durumlarda, numarayı internette araştırarak, numaraya sahip kişinin adını veya kuruluşun adını bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ücretsiz numara hizmeti veren siteler aracılığıyla da numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.