İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz
10.05.2023 23:28
2.508
A+
A-

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz; Tanımadığımız biri aradığında numaranın kime olduğunu merak ederiz. Hangimiz, tanıdığımız birinin numarasını kaybettiğimiz zamanlarda onun numarasını nasıl bulabileceğimizi düşünmüyoruz ki?

Ortak bir tanıdık, akraba ya da arkadaş söz konusu olmadığında isimden ücretsiz numara sorgulamanın farklı yollarını araştırıyor, mobil servis sağlayıcılarının bize sunduğu yöntemleri denemeyi tercih ediyoruz.

Bu yazımızda kısaca isimden ücretsiz numara sorgulama nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

İsimden Telefon Numarası Bulma Ücretsiz

Sizler de sizi arayan yabancı numaraların kime ait olduğunu ya da numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin telefon numarasını kolaylıkla bu yöntemleri deneyerek öğrenebilirsiniz.

İşte, en kolay ücretsiz numara sorgulama yöntemleri:

Vodafone İsimden Numara Sorgulama

Vodafone abonesi bir kişinin numarasını öğrenmek istediğinizde 11842 telefon numarasını arayarak, bu işlemi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Lakin Vodafone, bu noktada ücretsiz bir hizmet sunmuyor. Bu hizmeti kullanmak istediğinizde arama ücreti olarak her 1 dakika için 1,25 TL bir ödeme yapmanız gerekiyor.

İsim sorgulamak için Vodafone hattınızdan 11842’yi çevirebileceğiniz gibi farklı operatörlerden de bu numarayı arayabilirsiniz.

Alternatif olarak 7048’e mesaj atarak, size mesaj atan ya da sizi arayan Vodafone abonesinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Lakin bu hizmeti yalnızca Vodafone müşterilerinin kullanabileceğini de hatırlatmak istiyoruz.

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Turkcell İsimden Numara Sorgulama

Tıpkı Vodafone gibi Turkcell de numara sorgulama taleplerinizde sizden ufak bir ücret ödemenizi bekliyor.

Turkcell abonesi bir kişinin isimden numarasını sorgulamak istediğinizde 11832 numarasını çevirmeniz gerekiyor.

Farklı operatörlerden arayabileceğiniz bu numara sayesinde yalnızca Turkcell abonelerinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom’a ait bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istediğinizde ise yapmanız gereken tek şey, 11811’ i aramak. Herhangi bir numaradan 11811’i aradığınızda numara sorgulama işleminizi birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz.

Yalnızca dakikası 1,25 TL bu hizmeti kullanabiliyorsunuz.

Bununla birlikte Türk Telekom ücretsiz numara sorgulamak istediğinizde operatörün web sitesini ziyaret edip, bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Arayan Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenirim? Numaradan İsim Bulma...

Türk Telekom TTREHBER ile Numara Sorgulama

 Yukarıda belirttiğimiz gibi Turk Telekom numara sorgulamak için 11811’i arayabilir ya da ttrehber ile isimden numara öğrenebilirsiniz.

İsimden numara sorgulamak için http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr/ linkini tıklayın. Karşınıza çıkan ‘beyaz sayfalar’ bölümünden dilediğiniz kişinin ev numarasına, ‘sarı sayfalar’ bölümünden ise iş ve kurum telefonlarına erişebilirsiniz.

Lakin bu sorgulamayı yapabilmeniz için telefon numarasını öğrenmek istediğiniz kişilerin ttrehberde numaralarının yayımlanmasına izin vermiş olmaları gerekiyor.

Şayet size ait ev ya da iş yeri telefon numarasına sizi aramak isteyen kişilerin kolaylıkla ulaşmasını diliyorsanız; sizler de ttrehberde yer almak için 444 1 444 numarasını arayabilirsiniz.

11880 Bilinmeyen Numaralar Servisini Kullanarak Numara Sorgulama

Vodafone, Turkcell ya da Turk Telekom. Hangi operatör olursa olsun, sizi arayan numaranın kime ait olduğu hakkında detaylı bilgi edinmeyi dilediğinizde bu numarayı arayabilirsiniz.

Örneğin, arkadaşınızın ya da akrabanızın telefon numarasını öğrenmek istediğinizde lakin onun hangi operatörü kullandığını bilmediğinizde teker teker Vodafone, Turk Telekom ya da Turkcell numara sorgulama hattını aramak yerine bu numarayı arayabilir; tek seferde ihtiyacınız olan telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

En kolay isimden numara sorgulama yöntemlerinden biri olan bu yöntemde dakika başına yalnızca 4 TL 97 kuruş ödeme yaparak, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Örneğin, Mahmut Yelen isimli tanıdığınızın cep telefonu numarasını öğrenmek istiyorsanız ve onun hangi operatör kullanıcısı olduğunu bilmiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken tek şey; 11880’i aramak!

İsimden Numara Bulunur Mu

Bir çok kişi tarafından merak edilen sorulardan biride isimden numara nasıl sorgulanır ve isimden numara nasıl öğrenilir sorularıdır. İsimden numara sorgulama için 118 ile başlayan numaralardan sorgulayabilirsiniz.  Ücretsiz olarak isimden numara sorgulama servisleri şu an için yoktur.

İsimden numara bulmak mümkün olmasına karşın ücretsiz olarak isimden numarayı bulmak mümkün değildir.

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Mümkün mü?

Bir kişinin ismini vererek, telefon numarasına ulaşabilmenin maalesef ki ücretsiz bir yöntemi bulunmuyor.

Farklı yöntemler olmakla birlikte bu yöntemlerin hepsinin de ücretsiz olduğunu söylemek istiyoruz.

İnternette isimden ücretsiz numara sorgulama yapabileceğinizi iddia eden kişilere ve numaralara asla itibar etmemelisiniz. Aksi halde dolandırılma ihtimali ile karşılaşabilirsiniz.

Yani bu numaraları aradığınızda kolaylıkla dolandırılabilirsiniz. Aman dikkat!

Kısacası isimden numara sorgulamanın farklı yöntemleri olduğunu ifade edebiliriz. Bu yöntemler içerisinde en sağlam yöntemin ise 11880’i aramak olduğunun altını çizmek istiyoruz.

Çünkü isimden numarasını öğrenmek istediğimiz kişinin hangi operatörü kullandığını genellikle bilmiyoruz. Teker teker Vodafone, Turk Telekom ve Turkcell sorgulaması yapmak, bu noktada size daha çok zaman kaybettirebiliyor. Bu durum, telefon faturanıza yansıyacak ‘sorgulama bedeli’nin daha yüksek olması anlamına geliyor.

Direk 11880’i aradığınızda ise işlem süresi kısaldığından faturanıza yansıyan bedel de daha az oluyor.

İsimden ücretsiz numara sorgulama yöntemleriyle ilgili deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Telefonu Gizli Numaraya Kapatma Nasıl Yapılır? ( Ücretsiz )

Türk Telekom Gizliden Gelen Numaraları Nasıl Kapatabiliriz?

*253# tuşlamanız yeterlidir.

Birini Özel Numaradan Nasıl Arayabiliriz?

Aranacak numaranın başına #31# yazmanız yeterlidir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.