Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Fatih İnternet Şifresi (Güncel Fatih WİFİ Şifresi)

08.05.2023
1.774
A+
A-
Fatih İnternet Şifresi (Güncel Fatih WİFİ Şifresi)

Fatih İnternet Şifresi (Güncel Fatih WİFİ Şifresi) Güncel Fatih Wifi, Fatih İnternet Şifresi; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan bir proje olan Fatih Projesi ile eğitim ve öğretimde teknoloji kullanımını arttırmak, öğrencilerin modern teknolojiden yararlanabilmelerini sağlamak ve daha kaliteli bir eğitim alabilmelerine olanak tanımak hedefleniyor.

Fatih İnternet Şifresi (Güncel Fatih WİFİ Şifresi)
Fatih İnternet Şifresi (Güncel Fatih WİFİ Şifresi)

Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi(FATİH) kapsamında teknolojiyi eğitimde kullanmak, bilgili ve kültürlü öğrenciler yetiştirmek ve geleceğimizi inşa etmek amaçlanıyor.

Bu proje ile tüm öğretmenlere ve öğrencilere tablet bilgisayar verilmesi, ders esnasında öğrencilerin tabletlerle öğretmenlerinin anlattığı konuyu takip edebilmeleri de amaç ediniyor.

Türkiye genelindeki tüm liselerde, ortaokullarda, ilkokullarda ve okul öncesi öğretimde uygulanması planlanan Fatih projesi kapsamında öğrencilerin ve öğretmenlerin internete girebilmeleri içinse güncel Fatih wifi şifresini mutlaka bilmeleri gerekiyor.

Yani öğrenciler, tabletlerinden ya da akıllı telefonlarından internete sadece fatih wifi şifrelerini girerek, bağlanabiliyorlar.

Aynı zamanda internetin yanlış kullanımını önleme noktasında öğrenciler, internette sınırlama ile karşılaşıyorlar.

Youtube, Instagram, Facebook gibi MEB eğitim ve öğretim hedeflerini aşan sitelere ve sosyal medya ağlarına Fatih internet şifresi ile giremiyorlar.

Bu yazımızda Fatih wifi internet şifresini unutan ya da bilmeyen tüm öğrenciler için Fatih projesi wifi şifresi 2023 nedir? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Fatih İnternet Şifresi 2023

Eskiden öğrenciler, herhangi bir şifre gerekmeksizin kolaylıkla internete girebiliyorlardı. Ancak yapılan son güncelleme ile artık, yalnızca Fatih projesi internet şifresini kullanarak, internete erişebiliyorlar.

Böylelikle internete diğer kişilerin girmesini önlemek, öğrencilerin Fatih wifiye bağlanan diğer kişiler yüzünden internete yavaş bağlanma sorununa engel olmak hedefleniyor.

Fatih Şifresi 2023

2023 yılı için Fatih wifi şifrelerini aşağıdaki şekilde sıralayabilmemiz mümkün:

Güncel Fatih wifi şifresi: !qaz2WSX3edc4RFV%56

Güncel şifre, oldukça karmaşık olduğundan bu şifreyi akılda tutmak oldukça zor olabiliyor.

Bu yüzden tüm öğrencilere şifreyi kaybetme olasılıklarına karşı şifreyi not defterlerine, telefonlarına ve tabletlerine kaydetmelerini öneriyoruz.

Fatih İnternet WİFİ Şifresi 2023

Yukarıdaki şifre ile internete giriş yapamadığınız hallerde aşağıdaki şifrelerden birini kullanmayı deneyebilirsiniz.

 • Şifre2: F@M2015i#Eb23TC
 • Şifre3: f1@2t34ih5
 • Şifre4:Fatih.1234
 • Şifre5: verdijm@n1453
 • Şifre6: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9MC
 • Şifre7: 34i3s0t00
 • Şifre8:@U)eeAC&J8?p3E#
 • Şifre9:K4<At2Md?d@5/Z
 • Şifre10: !Fatih.12-34
 • Şifre11: Fa!u9PA{7’+Zbs96
 • Şifre12: raqxw:;4E:q&#J

***Eskiden şifresiz olarak Fatih wifi ağına bağlanabiliyordunuz. Artık internete giriş yapabilmeniz için yukarıda sıraladığımız şifrelerden birini girmeniz gerekiyor.

Ancak bu şifrelerle internete sınırlı bir şekilde girebiliyorsunuz. Youtube, Instagram, Facebook vb. sosyal medya ağlarına erişim kısıtlı yani yasak olduğundan erişemiyorsunuz.

Bu noktada tabletinize ya da telefonunuza mutlaka VPN yüklemeniz gerekiyor.

VPN yüklediğiniz takdirde kısıtlı olan adreslere de kolaylıkla giriş yapabiliyorsunuz.

Fatih Wifi MEB Sertifikası Nedir?

Güncel kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile internete girebilmeniz için öncelikle MEB sertifikasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

Yani telefonunuzda MEB sertifikası olmadan internete erişemiyorsunuz.

Gerek Android gerekse IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlara Fatih Wifi MEB sertifikası kolaylıkla indirilebiliyor.

Sertifikayı telefonunuza hemen indirmek için http://sertifika.meb.gov.tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

Fatih Wifi Ağına Nasıl Bağlanılır?

Fatih wifi ağına bağlanabilmeniz için yalnızca yukarıda belirttiğimiz şifrelerden birini telefonunuzun wifi bölümüne girmeniz yeterli olmuyor.

Aynı zamanda MEB tarafından resmi sitesinde yayınlanan sertifikayı da telefonunuza muhakkak indirmeniz gerekiyor.

Adım adım Fatih wifi ağına nasıl bağlanabileceğinizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Öncelikle MEB internet sitesine girin ve akıllı telefonunuzla uyumlu olan sertifikayı telefonunuza indirin.
 • Sertifikayı telefonunuza indirebilmek için http://sertifika.meb.gov.tr/ linkini tıklayabilirsiniz.
 • Daha sonra akıllı telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Wifi—F@tih’’fatih ağına tıklayın.
 • Ağa tıkladıktan sonra kullanıcı adı olarak F@tih girin.
 • Kullanıcı adından hemen sonra fatih internet şifresini girin.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde hızlıca Fatih wifi ağına bağlanabilirsiniz.

İlk şifre ile internete bağlanamamanız halinde bahsettiğimiz diğer şifreleri de teker teker denemenizi öneriyoruz.

Fatih İnternet Şifresi DNS Ayarları 2023

Fatih wifi şifresini girmenize rağmen internete bir türlü bağlanamıyorsanız; sizin dışınızda diğer öğrenciler internete erişimde herhangi bir sorun yaşamıyorsa mutlaka DNS ayarlarınızı kontrol etmeli, DNS ayarınızı aşağıdaki şekilde değiştirmelisiniz.

Fatih internet şifresi DNS ayarlarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • 175.37.137
 • 175.37.138
 • 175.39.39
 • 175.39.40

Yukarıdaki DNS ayarlarından birini telefonunuza girerek, internete kolaylıkla bağlanabilirsiniz.

fatih internet şifresi

Fatih İnternet Kullanılamıyor Hatası 2023

Wifi şifresini girmenize rağmen internete bağlanamıyorsanız; IP adresi alınıyor hatası ile karşılaşıyorsanız; bu durumda kullandığınız VPN uygulamasını kapatmalı, wifi ağına tekrar giriş yaptıktan sonra VPN uygulamasını açmalısınız.

IP adresi de alınmıyorsa yukarıda sıraladığımız DNS ayarlarından birini telefonunuza girmeli yani mevcut DNS’i kontrol edip, güncellemelisiniz.

Kimi zaman da Fatih wifi yoğun bir şekilde kullanıldığı için internete erişim sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda diğer kullanıcılardan bir kısmının internete girmeyi bırakması yani internette size yer kalması gerekiyor.

MEB Yasaklı Siteler 2023 Kesin Çözüm

Fatih wifi ağına bağlandığınızda sadece MEB tarafından izin verilen birtakım sitelere giriş yapabileceğinizden daha önce de bahsetmiştik.

Yasaklı sitelere de girmek istiyorsanız; o halde telefonunuza mutlaka VPN uygulaması yüklemelisiniz.

İnternetten akıllı telefonunuza Thunder VPN Apk uygulamasını indirdiğiniz takdirde yasaklı sitelere hızlıca girebilirsiniz.

VPN uygulamasını nasıl kullanabileceğinizi adım adım aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • İnternetten Thunder VPN Apk uygulamasını indirin.
 • İndirdiğiniz uygulamanın kurulumunu tamamlayıp, uygulamayı çalıştırın.
 • Karşınıza çıkan ülkeler arasından Türkiye dışında herhangi bir ülkeyi seçin.
 • Ülkenizi seçtikten sonra Bağlan seçeneğine tıklayın.
 • Telefonunuz, uygulamaya bağlanana dek bir süre bekleyin.

Ardından F@tih kullanıcı adı ve şifre giriş bilgileriniz ile internete girin.

***Thunder VPN Apk uygulamasının yanı sıra telefonunuza alternatif olarak Anonytun VPN Apk, Hotspot Shield Apk, Psiphon Pro Apk VPN, Cloud VPN uygulamalarından birini yükleyerek de internete girebilirsiniz.

Fatih İnternet Projesi Wifi Şifresi Değiştirme

Fatih internet şifre değiştirme işlemi genelde okul yönetimi tarafından müdahale edilmez.  Fatih şifre değiştirme işlemi genelde yasakları sitelere girmeyi önlemek için değiştirmek için değiştirilir ancak şifreyi değiştirmek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değişmektedir. Fatih projesinde kabloyu sökmek müdahale etmek kesinlikle yasak olduğu için şifre değiştirmek kesinlikle mümkün değildir.

Fatih Şifresi Nasıl Kırılır

Fatih internet 2023 şifresini kırmak kesinlikle suçtur. Fatih internet şifresini öğrenip internete giriş yapabilirsiniz ancak fatih internet şifresini kırmak için Fatih şifresini kıran uygulamalar kullanmak öğrenciler için sıkıntı yaşamasına neden olabilir.

Fatih VPN Nedir?

Hemen yukarıda bahsettiğimiz VPN uygulamaları sayesinde MEB tarafından yasaklanan sitelere girebiliyorsunuz.

Yani akıllı telefonunuzdan Youtube ya da başka bir sitede müzik dinlemek, video izlemek, Instagram’da arkadaşlarınızla sohbet etmek istediğinizde VPN uygulamasını akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Fatih Ağı Engel Kaldırma

F@tih kullanıcı adı ve şifreniz ile Fatih wifi ağına engelli bir şekilde yani kısıtlı olarak bağlanabiliyorsunuz.

Bu engelleme yüzünden Youtube, Facebook, Instagram dahil sosyal medya ağlarına giremiyorsunuz. Film sitelerine de giriş yapamıyorsunuz.

Fatih ağı engelini kaldırmak içinse mutlaka telefonunuza Fatih engelini kaldıran VPN uygulamalarından birini indirmeniz gerekiyor.

Bu yazımızda kısaca güncel Fatih wifi şifresi nedir? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, bildiğiniz ve kullandığınız Fatih wifi şifre önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

2023 Fatih şifresi nedir?

Maalesef, 2023 Fatih projesi kapsamında henüz bir şifre belirlenmemiştir. Proje, Türkiye genelindeki okulların internet altyapısını güçlendirmeyi hedefleyen bir proje olup, öğrencilere daha iyi bir eğitim imkanı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda, öğrencilere internet erişimi sağlanması ve eğitim materyallerine kolayca erişebilmeleri amaçlanmaktadır.

Fatih internet nedir?

Fatih Projesi, Türkiye’de okulların internet altyapısını güçlendirmeyi amaçlayan bir projedir. Bu kapsamda, eğitim kurumlarına fiber optik internet bağlantısı sağlanarak, öğrencilerin ve öğretmenlerin daha hızlı ve güvenli bir internet erişimi elde etmeleri hedeflenmektedir. Ayrıca, projenin bir parçası olarak, öğretmenlere ve öğrencilere dizüstü bilgisayar ve tablet gibi teknolojik cihazlar da dağıtılmaktadır.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık