Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Turkcell Superbox Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama

10.05.2023
2.081
A+
A-
Turkcell Superbox Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama

Turkcell Superbox Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama; Taşınabilir interneti bizlerle tanıştıran Turkcell Superbox; müşteri sayısını arttırarak, büyümeye devam ediyor.

Turkcell Superbox Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama
Turkcell Superbox Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama

Ev ve ofis yerlerinde sıklıkla kullanılan Turkcell Superbox sayesinde kullanıcılar, internete kolaylıkla bağlanabiliyorlar.

Ev, ofis, yazlık, villa vb. her türlü yaşam alanlarında kullanabileceğiniz Superbox; bir yerden başka bir yere pratik bir şekilde taşınabiliyor ve en yakın Turkcell 4.5G baz istasyonuna bağlanarak, size keyifli bir internet deneyimi vaat ediyor.

Müşteriler, elektrik prizi bulunan tüm ortamlarda Superbox sayesinde internete erişebiliyorlar.

Fiber gücünde hızlı ve kaliteli bir internet sunan Superbox sayesinde kullanıcılar, fiber erişimin henüz mevcut olmadığı ev ya da işyerlerinde 375 mbps hızında internete bağlanabiliyorlar.

Superbox kutusunun içinde bulunan sim kart, internete erişimi mümkün bir hale getirirken, kullanıcılar internetlerini şehir değiştirdiklerinde bile yanlarında taşıyabiliyorlar.

4.5G fiber internet hızında bir internet deneyimi için sizler de Turkcell Superbox’a abone olabilirsiniz.

Turkcell Superbox Taahhüt ve Cayma Bedeli Nedir?

En genel tanımıyla taahhüt, müşterilerin bir ürün ya da hizmetten yararlanmak için sözleşme ile bir şeyleri üstlenmelerini ifade ediyor.

Yani Turkcell Superbox aboneliği başlatacak kişiler, 12 ay ya da 24 ay boyunca aboneliklerini iptal ettirmeyeceklerine dair sözleşme imzaladıklarında bir taahhüt doğmuş oluyor ve bu taahhüdün yasal bağlayıcılığı oluyor.

Müşterinin sözleşmeden erken ayrılması yani taahhüdü bozması halinde Turkcell’e ödemesi gereken taahhüt cezasına ise cayma bedeli ismi veriliyor.

Sözleşme dolmadan aboneliğini iptal ettiren tüm müşterilerin mutlaka en son faturaları ile birlikte cayma bedelini de ödemeleri gerekiyor.

Turkcell Superbox Taahhüt Süresi Ne Kadar?

Müşteriler, 12 ay ya da 24 ay boyunca aynı paketi kullanacaklarına dair sözleşme ile söz verdiklerinde taahhüt vermiş oluyorlar.

Müşterilerin mevcut kampanyalardan yararlanabilmeleri için mutlaka sözleşme imzalamaları gerekiyor.

Sözleşmeyi iptal etmek isteyen ve sözleşme süresi yani taahhüt dolmadan Superbox aboneliğini sonlandırmak isteyen müşterilerin ise yüklü miktarda cayma bedeli ödemeleri gerekiyor.

Turkcell Superbox Cayma Bedeli Ne Kadar?

Sözleşmeden erken ayrılmak isteyenler; cayma bedelini ödemek kaydıyla aboneliklerini iptal ettirebiliyorlar.

Bununla birlikte cayma bedeli, kişinin hangi pakete abone olduğuna göre de değişiklik gösterebiliyor.

Aynı zamanda müşterinin kaç ay boyunca Turkcell Superbox abonesi olarak kaldığı yani sözleşmenin kaçıncı ayında aboneliğini sonlandırmak istediği de direk olarak ödemesi gereken cayma bedelini etkiliyor.

Örneğin; kampanya kapsamında indirimli olarak aylık 399.9 TL’ye aboneliğini 5 ay önce başlatan ve 12 aylık sözleşme imzalayan bir müşteriyi düşünelim:

Bu müşterinin kalan 7 ayın taksidine dair yapılan indirimleri ne yazık ki tek seferde son faturasıyla birlikte ödemesi gerekiyor.

Üstelik abonelik esnasında kendine hediye edilen 500GB internet hediyesini de iade etmesi gerekiyor.

Yani müşteri, kampanya kapsamında yapılan indirim ve hediyelerden de sözleşmeden ayrılmak istediğinde yararlanamıyor.

500GB internet hediyesinin 500 TL’ye karşılık geldiğini düşünelim.

Sözleşmenin 5. ayının sonunda abonelik iptali için başvuran kişinin ilk olarak 200 TL’yi ödemesi gerekiyor.

Müşterinin her ay için 50 TL indirimden yararlandığını da düşünecek olursak o halde 7 ay için 350 TL daha ödemesi talep ediliyor.

Ücretsiz kurulum bedeli de müşterinin en son faturasına yansıtılıyor.

Ücretsiz kurulum bedelinin de ortalama 200 TL olacağını düşünürsek, müşteriden en az 1050 TL cayma bedeli isteniyor.

Bu fiyata vergiler de eklenince kişinin ödemesi gereken miktar, oldukça yüklü olabiliyor.

Turkcell Superbox Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Cayma bedeli hesaplanırken dikkate alınan etmenleri kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • 500GB hediye internetin ücreti(ortalama)
  • Kurulum ücreti(ortalama 200 TL)
  • Devlete ödenmesi gereken vergiler
  • Kişinin aboneliği boyunca her ay yararlandığı indirimler yani normal paket ücreti ile indirimli paket ücreti arasındaki toplam fark

***Kişinin yararlandığı indirimlere ve kampanya kapsamındaki kazanımlarına göre de cayma bedeli, değişebiliyor.

Superbox Cayma Bedelsiz İptal

Superbox abonesiyseniz ve cayma bedeli ödemeden üyeliğinizi iptal ettirmek istiyorsanız; cayma bedelsiz iptalin oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz.

Bu durum, abonelik başlangıcında sözleşme imzalamanızdan yani cayma bedeli ödemeyi kabul etmenizden kaynaklanıyor.

Cayma bedelini ödememekte diretmeniz halinde Turkcell, son ödeme tarihinin üzerinden birkaç ay geçmesi üzerine sizleri mahkemeye veriyor.

Mahkemeye verilmeden önce borcunuzu yani cayma bedelini taksitle ödeme şansınız da bulunuyor.

Taksitle ödemeye de yanaşmamanız halinde cayma bedelinin yanı sıra mahkeme ve dava masraflarını da ödemeniz gerekiyor.

İcraya verildiğinizde de toplam bedeli, taksitle ödeyebiliyorsunuz.

Uyarı:  Turkcell Superbox aboneliğinizi sonlandırmak istiyorsanız; yalnız tek bir nedenle cayma bedelini ödemeden aboneliğinizi iptal ettirebiliyorsunuz.

Şayet Turkcell Superbox’ınızı işyerinizde de kullanıyorsanız ve işyerinizde güvenlik kamerası varsa ya da POS cihazı kullanıyorsanız; o halde ürünün statik ip olmadığını ve siz abone olurken üründen statik ip olarak bahsedildiğini ifade ederek, aboneliğinizi cayma bedeli ödemeden iptal ettirebiliyorsunuz.

Bu durumda suç, tamamen karşı tarafta olduğundan ve statik ip kullanmanız gerektiğinden aboneliğinizi erkenden sonlandırabiliyorsunuz.

Ancak yukarıdaki iki geçerli nedenden birine de sahip olmanız gerekiyor.

Yani işyeriniz yoksa maalesef iptal işlemi gerçekleştirilmiyor.

Turkcell Superbox Taahhüt Sorgulama

Taahhüt sorgulamak yani sözleşme başlangıç ve bitiş tarihini öğrenmek, aynı zamanda sözleşmeden erken ayrılmanız halinde ödemeniz gerekecek cayma bedeli miktarını öğrenmek için Turkcell Superbox Müşteri Hizmetlerini arayabilir ve müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Turkcell müşterisiyseniz; 532 numarasını çevirerek müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Turkcell dışındaki diğer hatlardan ya da sabit hatlardan Superbox müşteri hizmetlerine bağlanmak için 0532 532 00 00 numarasını çevirebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine direk bağlanmak içinse yukarıdaki numaraları aradıktan hemen sonra otomatik sesi duyduğunuzda 2 rakamını tuşlamalısınız.

Böylelikle diğer tuşlamalarla vakit kaybetmeden direk müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.

Turkcell Superbox Taahhüt Bitince Ne Olur?

Taahhüt bitimine kısa bir süre kala yani sözleşme bitiş tarihinden birkaç ay öncesinde Turkcell tarafından müşterileri aranmaya başlıyor.

Müşteri, müşteri temsilcisiyle konuşarak, aboneliğini iptal ettirebileceği gibi aboneliğine devam edebiliyor da.

Yani taahhüt süresi dolmadan önce kişi, sözleşmeyi yenileyerek, aboneliğini indirimli fiyattan sürdürebiliyor.

Taahhüt süresi dolmasına rağmen abonelik iptalini gerçekleştirmeyen ya da indirimli fiyatla aboneliğini yenilemeyen müşterilerin ise abone oldukları paketin indirimsiz halinden tekrar abonelikleri başlatılıyor.

Bu yüzden de tüm müşterilerin kendilerini arayan müşteri temsilcisinin aramalarına mutlaka cevap vermeleri, müşteri temsilcisine aboneliklerini devam ettirip ettirmeyeceklerine dair bilgi vermeleri gerekiyor.

Bu yazımızda kısaca Turkcell Superbox iptal bedeli 2023 nedir? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Turkcell TV Plus Nedir? Paketleri ve Fiyatları

Turkcell Bedava Dakika Veren Uygulamalar

Turkcell Süperbox cayma bedeli ne kadar?

Turkcell Süperbox cayma bedeli, sözleşme fesih tarihine ve kullanılan hizmete göre değişebilir. Turkcell’in resmi web sitesinde belirtilen bilgiye göre, Superbox’un taahhütsüz paketleri için herhangi bir cayma bedeli uygulanmamaktadır. Ancak, taahhütlü paketler için cayma bedeli sözleşmede belirtilen süreye göre değişebilir. Detaylı bilgi için Turkcell’in müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilir.

Superbox taahhüt sorgulama nasıl yapılır?

Turkcell Superbox taahhüt sorgulama işlemi için öncelikle Turkcell Online İşlem Merkezi veya Turkcell uygulaması üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra “Hizmetlerim” bölümünden “Süperbox” seçeneğine tıklayarak taahhüt bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak da Superbox taahhüt sürenizi öğrenebilirsiniz.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık