Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

DGS Hukuk 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler

29.08.2022
33
A+
A-
DGS Hukuk 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler

DGS hukuk 3. sınıftan başlatan üniversiteler daha önceden üniversitede adalet bölümünü okuyan ve buu hukuk fakültesinde tamamlamak isteyen pek çok öğrenci tarafından araştırılmaya devam ediliyor. İnsanlar 2 yıllık adalet bölümünü okumalarının ardında daha fazla sene kaybı yaşamak istemedikleri zaman genellikle üçüncü sınıftan başlamak istiyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=ymm6jeFOzNY

 

DGS Hukuk 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler

 

DGS Hukuk 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler – Belirli üniversiteler içerisinde DGS ile adalet bölümünden geçiş yapılması ardından üçüncü sınıftan başlayacağı söyleniyor. Bu konular nedeniyle adalet bölümünü hukuk fakültesine tamamlamak isteyen kişiler de bu üniversitelerin hangi üniversiteler olduklarını araştırmaya devam ediyor. Belirli üniversitelerin adalet ardından hukuk için kaçıncı sınıftan başlattıkları ise şu şekilde sıralanıyor;

1.       Yeditepe Üniversitesi 1. Sınıf

2.       Maltepe Üniversitesi 2. Sınıf

3.       Bahçeşehir Üniversitesi 2. Sınıf

4.       Ufuk Üniversitesi 1. Sınıf

5.       Sabahattin Zaim Üniversitesi 3. Sınıf

6.       Medeniyet Üniversitesi 1. Sınıf

Yine diğer şehirler incelendiği zaman da kaçıncı sınıftan başlatacakları üniversitelere göre değişiklik göstermeye devam ediyor. Öğrenciler Adalet bölümünü 4 yıllık hukuk olarak tamamlamak istedikleri zaman bu konu hakkında araştırmalarını detaylı şekilde yapıyorlar.

Adaletten Hukuk Geçtikten Sonra Kaç Yıldır?

Adalette hukuk geçtikten sonra kaç yıl sorusu pek çok öğrenci tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Aslına bakıldığı zaman hukuk fakültesini tamamlamak isteyen öğrencilerin seçecekleri üniversitelere göre kaç yıl daha okumaları gerektiği konusunda değişiklikler meydana geliyor. Çünkü bazı üniversiteler Adalet bölümünün ardından DGS ile yapılan geçişlerde birinci sınıftan başlatırken bazıları ikinci sınıftan ve bazıları da üçüncü sınıftan başlatıyor. Bu nedenle de insanların iki yıl boyunca okudukları adalet bölümünü hukuk bölümüne tamamlamaları adına kaç yıla ihtiyaç duydukları da seçecekleri üniversitelere göre değişiyor.

DGS Hukuk 3. Siniftan Baslatan Universiteler

DGS Hukuk 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler

DGS ile Hukuk Fakültesi Kaç Yılda Biter?

DGS ile hukuk fakültesi kaç yılda biter sorusu da öğrenciler tarafından bu konu hakkında en çok araştırılan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. İnsanların DGS ile geçiş yapmalarının ardından Hukuk fakültesini kaç yılda bitirecekleri kendilerine ve tercih edecekleri okullara bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Genel anlamda 2 yıllık adalet bölümünün bitirilmesi ardından DGS sınavı ile yapılan yerleştirmelerde öğrenciler okula birinci sınıftan başlatılıyor. Bu durum karşısında da insanlar 4 yıl daha okumak durumunda oluyor.

Bazı okullarda DGS ile yapılan yerleşmeler ardından öğrenciler üçüncü sınıftan başlama imkanına da sahip olabiliyorlar. Bu sınavın ardından yazdıkları üniversiteye göre üçüncü sınıftan başlayan öğrencilerin sadece 2 yıl boyunca okumaları yeterli oluyor. Eğer insanlar üçüncü sınıftan başlarlar ise sadece 2 yıl daha okumaları ardından bölümlerini hukuka tamamlayabiliyorlar.

DGS Hukuk Kazanmak Kolay mıdır?

DGS hukuk kazanmak isteyen kişiler bu sınavların ne derece zor olduğu konusunu da merak ediyorlar. Özellikle de üniversite giriş sınavı esnasında hukuk fakültesini kazanamayan kişiler DGS ile nasıl hukuk bölümüne geçebileceklerini merak ediyorlar. Aslına bakıldığı zaman bu sınav eşit ağırlık ve sözel seçen kişiler için zorlayıcı olur. Çünkü sınav daha çok sayısal ağırlıklıdır. Bu durum da hukuk ve adalet bölümlerinde yer ala öğrenciler için zorlayıcı bir sınav olması ile dikkat çekmeye devam ediyor.

 

MEGOLAMAN
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık