Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
10.05.2023 23:54
1.499
A+
A-

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma; En sık tercih edilen bankaların başında Ziraat gelmektedir. 1863 yılında kurulan Memleket Sandıkları’nın 1888 yılında isim değiştirmesi ile resmen faaliyetlerine başlayan ve ülkemizin ilk modern bankası olma özelliği taşıyan Ziraat Bankası, en köklü kamu bankamız olarak, kesintisiz bir şekilde hizmet veriyor.

Genel merkezi Ankara, Ulus’ta olan Ziraat Bankası’nın ülkemizin yanı sıra New York, Girne, Londra, Atina gibi önemli şehirlerde de temsilcilikleri bulunuyor.

Esnafı her daim destekleyen, düzenlediği projeleri ile halkımızın yanında yer alan Ziraat Bankası, şubelerinin yanı sıra müşteri hizmetleri aracılığı ile de müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılıyor.

Öyle ki Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetleri numarasını çeviren müşteriler; her konuda bilgi alabiliyor, işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Üstelik tüm bu süreçte kaliteli ve samimi bir yaklaşım ile karşılaşıyorlar.

Bu yazımızda bireysel ya da kurumsal bankacılık işlemleri için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramayı tercih eden tüm kişiler için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemi nedir? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Banka kartı ve kredi kartına dair her türlü işlemlerin yanı sıra vadeli ya da vadesiz hesaplara, hisse senetlerine ve akla gelebilecek diğer bireysel ya da kurumsal işlemlere dair müşteri temsilcisi hizmet sunuyor.

Müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek, onlardan gerek bilgi edinmek gerekse işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak isteyenlerin ise 444 00 00 şeklinde olan numarayı çevirmeleri gerekiyor.

Bu numarayı çeviren kişiler, öncelikle otomatik robot yönlendirme sesi ile karşılanıyorlar. Yani müşteriler, direk müşteri temsilcisine bağlanmıyor.

Böylelikle müşterilerin kendi başlarına halledebilecekleri temel işlemleri birtakım tuşlamalar yaparak tamamlamaları banka tarafından hedefleniyor.

Yani müşteri temsilcisinin iş yükünü hafifletmek de amaçlanıyor.

Alternatif olarak müşteriler; 0850 220 00 00 olan bir diğer müşteri hizmetleri numarasını arayarak da işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralarından birini çeviren kişiler, bazı tuşlamalar yapmak suretiyle kart, şifre değiştirme, şifre alma, OGS ve HGS işlemlerini tamamlayabiliyorlar.

Yani tuşlamalar ile de birtakım işlemler, yapılabiliyor.

Tuşlamalarla vakit harcamak istemeyen, tuşlamalar yüzünden kafası karışan, hangi numarayı tuşlaması gerektiğini bilmeyen kişiler ise işlemleri kendileri yapmak yerine müşteri temsilcisine bağlanmak isteyebiliyorlar.

Özellikle yaşlılar ve emekliler, genellikle müşteri temsilcisinin yardımını alıyorlar.

Çalışanın Artısı Ziraatte | Yaşamın İçinde Bankacılık | Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2023

Müşteri temsilcisine tuşlamalar arasında kaybolmadan, aramanız sonlanmadan ya da dakikalar boyunca arka arkaya ne olduğunu bilmediğiniz tuşlamalar yapmadan hızlıca bağlanmak istiyorsanız; aşağıdaki yöntemi denemenizi öneriyoruz.

 • İlk olarak 444 00 00 şeklinde olan müşteri hizmetleri numarasını akıllı telefonunuzdan çevirin.
 • Telesekreterin yönlendirmesi ile TC kimlik numaranızı, daha sonra da banka veya kredi kartınızın son 4 hanesini doğru bir şekilde akıllı telefonunuzun klavyesinden tuşlayın.
 • Ardından telesekreter size seslendiğinde 1’i tuşlayın.
 • Sonraki aşamada 6’yı tuşlayın(6—diğer işlemlere denk geliyor)
 • En nihayetinde ise 0 rakamını tuşlayın.

***1-6-0 rakamlarını sırasıyla tuşladığınızda Ziraat Bankası müşteri temsilcisine yönlendiriliyorsunuz. Ancak müşteri temsilcileri, oldukça yoğunsa ve diğer müşterilerle ilgileniyorlarsa bu durumda ortalama 5 dakika ile 25 dakika arasında beklemeniz gerekiyor diyebiliriz.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma 2023

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine hızlıca bağlanmanız için izlemeniz gereken yöntemi adım adım aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • İlk olarak Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarası olan 444 00 000 numarasını akıllı telefonunuzdan ya da sabit ev, işyeri telefonunuzdan aramalısınız.
 • Karşınıza çıkan sesli yanıt sisteminin sorusunu Müşteri Temsilcisi şeklinde yanıtlamalısınız. Sistemin söylediğiniz kelimeyi anlaması biraz zaman alabildiğinden mümkünse 2-3 sefer Müşteri Temsilcisi şeklinde soruyu yanıtlamalısınız.
 • Yukarıdaki şekilde müşteri temsilcisine kolaylıkla bağlanabilmeniz mümkün.

Ziraat Bankası Faizsiz Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak Yapabileceğiniz İşlemler

Kredi kartınızın şifresini güvenlik amacıyla değiştirmek istediğinizde ya da hesap kesim tarihinizi maaş gününüze yaklaştırmak için değiştirmeyi dilediğinizde veya banka kartınızı kaybettiğinizde müşteri temsilcisini arayabileceğiniz gibi en basit işlemler için de onlardan yardım alabilirsiniz.

Hatta internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı nasıl kullanabileceğinize dair müşteri temsilcisinden bilgi edinebilir, onların online desteği sayesinde internet ve mobil bankacılığın detaylarını öğrenerek, işlemlerinizi kolaylıkla bu kanallar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kısacası yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24, gece ya da gündüz fark etmeden müşteri hizmetleri numaralarını çevirebilirsiniz.

**Banka kartınızı ya da kredi kartınızı kaybettiğinizde, kartlarınızın çalınma ihtimali söz konusu olduğunda ya da internette dolandırıcılığa maruz kaldığınızı düşündüğünüzde vakit kaybetmeden müşteri temsilcisini aramalı ve kartınızı kullanıma kapattırmalısınız!

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, yapabileceğiniz bazı işlemleri kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Kayıp, çalıntı ve dolandırıcılığa dair bildirimler
 • Şifre değiştirme, şifre oluşturma, kredi kartı borcu ödeme, kredi kartı borcu sorgulama vb. kartınıza dair işlemler
 • HGS, OGS yükleme işlemleri
 • MTV, gümrük vergisi vb. bazı vergileri ve cezaları ödeme işlemleri
 • Ziraat POS destek vb. kurumsal aboneliğinize dair bankacılık işlemleri
 • İnternet bankacılığına ve mobil bankacılığa dair işlemler
 • Döviz alım ve satım vb. yatırım işlemleri
 • Hisse senedi alım ve satım vb. hisse işlemleri
 • Diğer işlemler

Kısacası bireysel ya da kurumsal her türlü işlemlerinizi gerçekleştirmek ve her konuda bilgi edinmek adına müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası E-Mail Adresi

Ziraat Bankası’na sorularınızı e-mail yoluyla sormak için, itiraz ve şikayetlerinizi dile getirmek için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bize-ulasin/iletisim-formu linkini tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şikayet Hattı

Ziraat banka ve finansal işlemlerinizle ilgili şikayet ve itirazlarınızı yetkili kişilere iletmek için Genel Müdürlüğü arayabilirsiniz. .

Ziraat Bankası Genel Müdürlük Numarası: 0312 584 20 00

Bu yazımızda kısaca Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanma tuşları nelerdir? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de bireysel ya da kurumsal Ziraat Bankası müşterisiyseniz; bu konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu

Ziraat Bankası Canlı Destek Nasıl Alınır?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra canlı cevap logosuna tıklayarak yardım alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Kartınızın ön yüzünde yer alır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.