Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Labim Sonuç Sorgulama – Aile Hekimi Tahlil Sonucu Sorgulama

03.09.2023
394
A+
A-
Labim Sonuç Sorgulama – Aile Hekimi Tahlil Sonucu Sorgulama

Labim Sonuç Sorgulama, Ankara Halk Sağlığı Tahlil Sonucu Sorgulama, LİOS – Adana Halk Sağlığı Laboratuvar Sonucu Sorgulama,

Tahlil sonuçlarımı nasıl görebilirim; Labim sonuç sorgulama – Aile hekimi Tahlil Sonucu Sorgulama işlemi nasıl yapılır? Tahlil sonuçlarını öğrenmek için yapılması gereken tüm işlemler yazımızda.

Labim Sonuç Sorgulama – Aile Hekimi Tahlil Sonucu Sorgulama

Labim Sistemi

Labim sonuç sorgulama sistemi veya aile hekimi tahlil sonucu sorgulama işlemleri artık tamamen online olarak gerçekleşiyor. Labim sistemi, kendi online internet sitesi üzerinden, hasta olan kişilere hizmet vermeyi amaçlayarak kuruldu. Aile hekimi tahlil sonucu sorgulamak için Labim sistemine kolayca erişim sağlayabilir ve sonucunuz çıkar çıkmaz anında öğrenmeniz mümkün.

Vatandaşların hastalandığı zaman gittikleri ilk adres genellikle aile hekimliği oluyor. Aile hekiminize giderek şikayetlerinizi dile getirdikten sonra doktor, sizlerden bazı tahliller ( örneği; kan tahlili, idrar tahlili vb.) yaptırmanızı isteyebilir. Sadece hastalık zamanında da değil, kontrol amaçlı aile hekimliğinden yapılan herhangi bir tahlilin sonuçlarını öğrenebilmek için doktorunuza uğramanıza artık gerek kalmadı. Labim sonuç sorgulama sistemi ile birlikte, yaptırdığınız tüm tahlillerin sonucuna online bir şekilde ve anında ulaşma imkanına kavuştuk. Çok kolay ve oldukça rahat bir şekilde kullanıma uygun hale getirilen bu sistemi, İl Sağlık Müdürlükleri oldukça olumlu bir şekilde destekliyor.

Labim Sonuç Sorgulama

Labim sisteminin kullanılmaya başlaması ile birlikte Türkiye’de yer alan hemen her aile hekimliği, Labim sistemine giriş yapıyor ve tahlil sonuçlarını online olarak görüntüleme olanağına kavuşuyorsunuz. Sisteme kayıtlı olmayan sağlık ocaklarından yapılan tahlillerin sonucunu öğrenmek için ise bu yerlere ait telefon numaraları bulunuyor. Bu numaraları arayarak da tahlil sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Aile Hekimi Tahlil Sonucu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Aile hekimliği tarafından yapılan tahlillerin sonuçlarına, herhangi bir zorluk yaşamadan ulaşmak için Labim sistemine kolaylıkla giriş yapmanız mümkün hale geldi. Aile hekiminizin yaptırmanızı istediği tahlil sonucu öğrenme işlemi için yapmanız gereken:

 1. Tahlili yaptıran kişinin T.C. kimlik ve
 2. Hasta kayıt numarası ile Labim sistemine girişini yapın. Hasta kayıt numaranız size gittiğiniz sağlık ocağı tarafından verilen barkodun üzerinde yazıyor olacak.
 3. Bu nedenle size verilen bu barkodun atılmaması veya kaybedilmemesi gerekiyor.

Aile hekimi tahlil sonucunuzu öğrenmek için şu adımları izlemeniz yeterli olacak:

 • Size vereceğimiz Labim direkt linkine tıklayarak sayfaya giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan sayfada gördüğünüz boşluklara, tahlil sonucunu öğrenecek olan kişinin T.C. kimlik numarasını ve size verilen barkodda yer alan hasta kayıt numarasını girin.
 • İstenilen bilgiler doğru bir şekilde girildikten sonra ise “Sorgula” butonuna basın.

Bu şekilde sisteme girişinizi yaparak, aile hekimliğinde yaptırdığınız tahlilin tüm detaylarını görebilir ve gerekli durumlarda da doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

Labim direkt bağlanma linki > TIKLAYIN

e – Nabız Tahlil Sonucu Öğrenme

Sağlık ocakları dahil tüm hastanelerden yaptırılan tahlillerin sonuçlarına e – Nabız sistemi üzerinden de kolaylıkla ulaşmanız mümkün oluyor.

Sağlık ocağı sonucunuzu e-Nabız üzerinden öğrenmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin:

 • e–Nabız sistemine, e-Devlet kullanıcı giriş bilgilerinizi girerek giriş yapın.
 • Açılan sayfanın sol tarafında yer alan “Tahlillerim” kısmına tıklayın.
 • Tahlil sonucunuzu öğrenmek istediğiniz tarih seçimi yapın.
 • Daha sonra sonucu çıkmış olan tahlilleriniz listeye dahil edilerek size gösterilir.
 • Ayrıca geçmiş zamanlarda yapılan ve sisteme yüklenen laboratuvar sonuçlarına da e–Nabız sistemi üzerinden ulaşmanız mümkün.

e-Nabız direkt bağlantı için > TIKLAYIN

Labim sonuç sistemi – Aile hekimi tahlil sonuçları öğrenmek için saniyeler içerisinde ve oldukça kolay bir şekilde sonuçlarınıza ulaşmak işte bu kadar kolay hale geldi. Bu sistem sayesinde hastaların tahlil sonucunu öğrenmek için saatlerce vakit beklemelerinin önüne geçilerek, aile hekimliğinde oluşabilecek yoğunluğu da daha da azaltmak amacıyla geliştirildi.

Ankara Halk Sağlığı Tahlil Sonucu Sorgulama

Ankara il sınırları içinde ikamet eden kişiler, aile hekimliğinde yaptırdıkları tahlillerin sonuçlarına ulaşmak için Halk Sağlığı Laboratuvar Sonuçları sistemini de kullanabiliyorlar. Ankara Aile hekimi tahlil sonucu öğrenme işlemini yapabilmek için, tahlili yaptıran kişiye verilen barkodun üzerinde yazan kayıt numarasını bilmeniz gerekiyor. Aşağıdaki adımlar ile saniyeler içinde tahlil sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Ankara tahlil sonucu öğrenme için adımlar sırasıyla;

 1. Size aşağıda vereceğimiz resmi internet sitesine giriş yapın.
 2. Ankara Halk Sağlığı Laboratuvar ekranını açın.
 3. Hastaya ait
  1. T.C. kimlik numarası,
  2. Adı ve soyadı ile
  3. Barkod numarası bölümlerinin doldurun.
  4. Son olarak da “Giriş” butonuna basın.

Sisteme direkt giriş yapmak için > TIKLAYIN

LİOS – Adana Halk Sağlığı Laboratuvar Sonucu Sorgulama

Adana’da yaşayanlar için aile hekimliklerinde yaptırdıkları tahlillerin sonuçlarını LİOS Vatandaş Sonuç Sorgulama ekranı üzerinden öğrenebiliyor. Hasta kişinin T.C. kimlik numarası ve tahlil için kendisine verilen Barkod numarası ile doğum yılı bilgilerini girerek sorgulamanız mümkün. Sağlık ocağı tahlil sonucunuzu öğrenme için:

 1. LİOS Vatandaş Sonuç Sorgulama ekranına gidin (linki aşağıda).
 2. Açılacak olan sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde gerekli yerlere yazın. Bu bilgiler:
  1. Doğum yılı
  2. Barkod numarası
  3. Hasta T.C. kimlik numarası
 3. Kişisel bilgileri doldurduktan sonra hemen altında yer alan doğrulama kodunu girin.
 4. Ardından “Sorgulama” butonuna basarak tahlil sonuçlarınıza kolaylıkla ulaşın.

Sisteme direkt giriş yapmak için > TIKLAYIN

MELİS – Antalya Sağlık Ocağı Tahlil Sonucu Öğrenme

Antalya’daki kişiler, İl Halk Sağlığı Laboratuvarı sonuçlarını öğrenmek için aile hekimliğine kadar gitmenize artık gerek kalmadı! MELİS – Tetkik Sonuç Sorgulama sistemi üzerinden tahlil sonucu sorgulama işlemlerini kolayca yapıyorlar. Siz de vakit kaybetmeden, saniyeler içerisinde aile hekimi tahlil sonucu sorgulama ekranından tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Sisteme ait internet sayfasına giriş yaparak, aile hekimliği tarafından verilen hasta kayıt numarası ve hastaya ait T.C. kimlik numarası ile tahlil sonucunuzu hemen öğrenin.

Sisteme direkt giriş yapmak için > TIKLAYIN

Ayrıca bakınız:

Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor? Çalışma Saatleri > TIKLAYIN

İş İçin Sağlık Raporu Nereden ve Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

Aile Hekimliği kan tahlili sonuçları nasıl öğrenilir?

Aile hekimliği kan tahlili sonuçları, genellikle aile hekimliği veya sağlık ocağı gibi sağlık kurumlarının internet portalı veya mobil uygulamaları aracılığıyla öğrenilebilir. Ayrıca, sonuçlar fiziksel olarak da alınabilir ve aile hekimliği/sağlık ocağı gibi kurumlardan talep edilebilir. Kan tahlili sonuçlarına erişim süreci kurumdan kuruma değişebilir, bu nedenle daha ayrıntılı bilgi için ilgili sağlık kurumlarına başvurmanız gerekmektedir.

Sağlık ocağı verilen kan e Nabıza ne zaman düşer?

Sağlık ocağı veya diğer sağlık kurumlarından alınan kan tahlili sonuçları, analiz edildikten sonra genellikle birkaç gün içinde e-nabız sistemine yüklenir. Ancak, yükleme süresi kurumdan kuruma farklılık gösterebilir ve bazen sonuçlar bir hafta veya daha uzun sürebilir. Kan tahlili sonuçlarınızın e-nabızda görünmediği durumlarda, sağlık kurumunuzla iletişime geçerek durum hakkında bilgi alabilirsiniz.
Labim Sonuç Sorgulama – Aile Hekimi Tahlil Sonucu Sorgulama
Labim Sonuç Sorgulama – Aile Hekimi Tahlil Sonucu Sorgulama

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık