Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

MHRS Randevu Alma Taktiği 2023 (Erken Randevu İçin Çözüm Boş Saatler)

SGK
07.10.2023
67
A+
A-
MHRS Randevu Alma Taktiği 2023 (Erken Randevu İçin Çözüm Boş Saatler)

MHRS randevu alma taktiği devlet hastanelerinde randevuların sürekli dolu olması sebebiyle randevu alamayanların en çok araştırdığı konulardan biridir. Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevu almak büyükşehirlerde diğer şehirlere göre oldukça zordur. Bu nedenle çoğu kişi MHRS randevu alma taktikleri üzerinden randevu alabilmenin yollarını araştırmaktadır.

MHRS Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

MHRS’den randevu alma işlemi web üzerinden yapılabileceği gibi mobil uygulama ve ALO 182 randevu aranarak da randevu alınabilmektedir. Bu yollar uygulandığı taktirde istenilen hekimden anında randevu alınabilmektedir.

www.mhrs.gov.tr Üzerinden Randevu Alma

MHRS üzerinden randevu almak için https://mhrs.gov.tr/ linki tıklanarak sağ üst kısımda yer alan Randevu Al butonu tıklanmalıdır. T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte giriş yapıldığında ekrana;

 • MHRS aşı randevusu,
 • Aile hekimi randevusu al,
 • Hastane randevusu al, seçenekleri gelmektedir.

İstenilen menü seçilerek Genel Arama butonu üzerinden il, ilçe, klinik, hastane muayene yeri ve hekim bölümleri doldurularak Randevu alma seçeneğine tıklamak yeterli olacaktır. Açılacak ekran üzerinden kolay bir şekilde oluşturulabilecektir.

Sistemde randevuların dolu olması sebebiyle randevu alınamadığında Talep Oluştur ekranı üzerinden zaman aralığı seçilerek Talep Oluştur butonu tıklandığında talep başarılı bir şekilde oluşturulabilecektir. Talebe uygun randevu olması durumunda bununla bilgili bildirim gelecektir.

2023 MHRS Randevu Bildirimi Açma Güncel Yöntem

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinde randevular doktorların randevuları boş olduğunda açılmaktadır. Bildirim zili açıldığında boşluk oluştuğu zaman bildirim alınmakta, bu şekilde randevu oluşturulabilmektedir. MHRS randevu alma taktiği arasında yer alan öncelikli hasta seçeneği ile vatandaşlar kendilerine ayrılmış kontenjan üzerinden randevularını alabileceklerdir.

MHRS randevularında engelli vatandaşlar, 65 üstü olanlar, riskli gebelik yaşayanlar, kimsesizler ve kanser hastalarına öncelik tanınmakta, hekimlerin günlük olarak kontenjanlarının bir kısmı bu hastalara ayrıldığından muayenelerde öncelik hakkı olmaktadır.

2023 4 Farklı Yöntemle MHRS Randevu Alma Hilesi

MHRS randevu alma hilesi gibi bir durum yoktur. Randevu almak isteyen vatandaşlar 4 farklı yöntem kullanarak randevularını daha kolay bir şekilde alabileceklerdir. Buna göre randevu alma yöntemleri şu şekildedir;

 • MHRS randevu sıfırlama ve güncelleme saatleri takip edilmelidir. Randevular saat 16:00’da oluşturulmalıdır.
 • RND4010 hatası nedeniyle randevu alamayanlar RND4010 hatasını çözmelidirler.
 • İptal edilen randevular takip edilerek sürekli dolu olan randevu sorunu çözülmelidir.
 • Aile hekimlerinden erken randevu alınmalıdır.

Hastanelerde doluluk oranlarının son zamanlarda artması ile birlikte çoğu kişi hastanelerde randevu bulamamaktan şikayet etmektedir. Sürekli dolu randevu şikayetleri için vatandaşlar hatırlatıcı kurmalıdırlar. Böylelikle gece geç saatlerde boş olan saatlerde randevu almak mümkün olmaktadır.

MHRS randevu sisteminin dolu olması halinde randevular en erken bir gün en fazla ise 15 sonrasına randevu alabileceklerdir. Yeni randevu saatleri saat gece 00:01’de açılacak olup, erken randevu almak için saat 00:00’da sistemi açmak daha doğru olacaktır.

2023 Geri Alınabilir Randevu

Randevu süreci içerisinde Geri Alma Butonu ile vatandaşlar randevularını iptal etmeleri halinde 10 dakika içerisinde geri alabileceklerdir.

2023 Hastaneden Erken Randevu Alma Yöntemleri

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevu almak için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler hile olmayıp, randevu almak için zorunlu yöntemlerdir. MHRS üzerinden randevu almak için ilk yöntem ALO 182 hattını aramaktır. Diğer yöntem ise Merkezi Hekim Randevu Sistemi olmaktadır.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir uygulama olan MHRS uygulaması hem mobil uygulama üzerinden hem de web sitesi üzerinden indirilebilmektedir. Uygulama Iphone ve Android uyumlu cep telefonlarına kolay bir şekilde indirilebilmektedir.

T.C Kimlik No İle MHRS Randevusu Alma

Tablet, akıllı telefon ve bilgisayar üzerinden MHRS uygulaması aracılığı ile randevu oluşturulabilmektedir. MHRS randevusu almak için https://hastanerandevu.gov.tr ya da https://mhrs.gov.tr adresi üzerinden aşağıdaki talimatların yerine getirilmesi gerekir.

 • İlgili web sayfasına gidilerek Üye Ol butonu ile kullanıcı adı ile şifre oluşturulmalıdır.
 • MHRS uygulamasından ya da web sayfasından T.C kimlik numarası ile e- devlet girişi yapılabilmektedir.
 • Sisteme üye olmak için bilgiler girilerek kullanıcı adı ve şifre oluşturulmalıdır.
 • Şifre oluşturma işleminin ardından MHRS Aşı Randevusu Al, Aile Hekimi Randevusu Al ve Hastane Randevusu Al seçeneklerinden birisi seçilerek randevu alma işlemi tamamlanabilmektedir.

ALO 182’yi Arayarak Erken Randevu Alma

MHRS ile erken randevu alma yöntemlerinden birisi de ALO 182 olmaktadır. Mobil uygulama ya da internet üzerinden randevu oluşturulamadığı taktirde ALO 182 aranarak randevu alma işlemi yapılabilmektedir. Randevu uygulamasında yaşanan bazı sorunlar nedeniyle randevu almak mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda da ALO 182 sesli yanıt sistemi ile istenilen hastane ve doktor seçilerek randevu alınabilmektedir.

MHRS Randevuları Saat Kaçta Açılıyor?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi randevuları saat 00:01’de açılmaktadır. Bu randevuların güncelleme saati ise 16:00’dır. Bir sonraki güne randevu almak isteyenlerin 00:00’ı beklemeleri gerekmektedir. MHRS randevu sıfırlama ile ilgili kesin bir bilgi yer almamakta bu nedenle vatandaşların saat 16:00’a 5 dakika deneme yapmaları daha doğru olacaktır.

MHRS RND4010 Hatası Nedir?

MHRS sisteminde RND4010 hata kodu aile hekimleri ya da hastanede seçilen güne ait boş randevunun olmadığı anlamına gelmektedir. Randevu sisteminde bu hata ile karşılaşanların randevu günlerinde değişiklik yapmaları ve boş günde randevu oluşturmaları gerekir. MHRS RND4010 hatasını çözmek için yapılması gereken işlemler aşağıdaki gibidir;

 • Sisteme girilen saat ve tarih değiştirilmelidir.
 • İşaretlenen formda farklı semt polikliniği ve hastane seçilmelidir.
 • Aşı hakkınız bulunmamaktadır şeklinde bir uyarı alındığında o günlerde yaşanan yoğunluk sebebiyle daha sonra randevuların tekrar kontrol edilmesi gerekir.
 • Tarayıcı Mozilla, Edge ve Chrome gibi seçeneklerden biri seçilerek tekrar deneme yapılmalıdır.
 • Bilgiler SMS ya da mail üzerinden vatandaşlara iletilecektir.

MHRS Randevu Alma Taktiği

MHRS üzerinden randevu almak isteyenler için 4 farklı yöntem bulunmaktadır. MHRS randevu alma taktiği yöntemleri aşağıdaki gibidir;

 • İptal edilen hastane randevuları takip edilmelidir.
 • Aile hekimden sevk ile randevu alınmalıdır.
 • MHRS randevu alarm kurma hatırlatma servisi kullanılmalıdır.
 • ALO 182 üzerinden randevu oluşturulmalıdır.

MHRS randevu alma taktiği ile daha erken randevu alabilmek mümkündür. MHRS üzerinden randevu oluşturulduğunda aynı güne iki farklı bölümden ve farklı saatten randevu alınabilmektedir. Bu şekilde aynı günde iki poliklinikte muayene olmak mümkün olmaktadır.

MHRS’den en kolay nasıl randevu alabilirim?

MHRS randevu sıfırlama ve güncelleme saatleri takip edilmelidir. Randevular saat 16:00’da oluşturulmalıdır.

En erken hastane randevusu nasıl alınır?

MHRS üzerinden randevu almak için ilk yöntem ALO 182 hattını aramaktır.

MHRS RND4010 Hatası Nedir?

MHRS sisteminde RND4010 hata kodu aile hekimleri ya da hastanede seçilen güne ait boş randevunun olmadığı anlamına gelmektedir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık