Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu ( Gıda ve Maddi Yardım )

18.10.2023
247
A+
A-
Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu ( Gıda ve Maddi Yardım )

Tunceli Belediyesi Yardımları, Tunceli Belediyesi Yardımları Neler?, Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?, Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numaraları, Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tunceli Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemleri; Tunceli il sınırları içerisinde yaşayan ve maddi durumu yerinde olmayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Tunceli Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama adımlarını araştıran dar gelirli vatandaşların merak ettikleri tüm soruları cevaplıyoruz.

Tunceli Belediyesi Yardımları

Bizler de Tunceli Belediyesi yardımlarından yararlanmak isteyen, dar gelirli, yardıma muhtaç, yaşlı, engelli veya öğrenciler için merak edilen tüm soruları araştırarak bu yazımızda derledik. Yazımızın devamında “Tunceli Belediyesi Yardımları Neler?” “Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?” “Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?” gibi sorularınıza cevap bulacaksınız.

Tunceli il sınırları içerisinde ikamet eden, çalışma imkanı bulamayan, sağlık durumu çalışmaya elverişli olmayan veya çalıştığı halde maddi zorluk yaşayan vatandaşlar için çeşitli yardım türleri hazırlanıyor. Bu şekilde maddi yardıma ihtiyaç duyan kişiler, Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hareket eden Tunceli Belediyesi yardımlarından yararlanmak imkanına sahip oluyorlar. Şimdi gelin detaylara beraber bakalım.

Tunceli Belediyesi Yardımları Neler?

Maddi durumu yerinde olmayan, dar gelirli aileler için yardım eli uzatan Tunceli Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine pek çok farklı konuda yardım vermeye devam ediyor. Tunceli Belediyesi tarafından verilen maddi yardım türleri şunlardır:

 • Bakıma muhtaç yaşlılar ve engelliler için maddi ve diğer konularda destekler
 • Doğal afetlerden etkilenen vatandaşlar için giysi ve maddi yardımlar
 • Sağlık durumu iyi olmayan kişiler için sağlık harcamaları destekleri
 • Öğrenciler için okul ve kırtasiye destekleri
 • İhtiyaç sahibi olanlar için kışlık odun ve kömür gibi yakacak yardımları
 • Muhtarlıklar tarafından yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen kişilere maddi yardımlar
 • Şehit, asker ve gazi yakınları için maddi destekler
 • Maddi durumu yerinde olmayan çocuklu aileler için mama ve bebek bezi yardımların

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyenler, Tunceli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden bireysel başvuru yapabilir; Belediyenin iletişim merkezi numarasını arayabilir; ALO 153 Tunceli Beyaz Masa üzerinden yardım başvurusu yapabilirler. Bu yöntemlerin her biri için izlemeniz gerekenlere değinelim.

Tunceli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden başvuru yapmak için ilk önce başvuru için gerekli belgeleri tamamlamanız gerekiyor. Başvuru belgelerini tamamladıktan sonra ise Tunceli Belediyesine bağlı kuruluş olan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat giderek, yardım başvurusu dilekçesini de doldurarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Tunceli Belediyesi yardım başvurusu için istenen belgeler ise şunlar:

 • TC kimlik kartı ve fotokopisi
 • Yardım başvuru dilekçesi
 • İkametgah belgesi
 • Muhtarlıktan alacağınız muhtaçlık belgesi
 • Evde yaşayan kişilere ait nüfus kayıt örneği
 • Evde öğrenci var ise her bir kişiye ait öğrenci belgesi
 • Hasta ve engelli kişiler için sağlık durumu raporu
 • Asker, şehit ve gazi yakınları için bunu gösterir belgeler
 • Evde geliri olan her bir kişiye ait gelir belgesi

Yardım başvuru dilekçesi üzerinde doldurmanız gereken bilgiler ise şunlar:

 • TC kimlik numarası, ad ve soyad gibi temel kişisel bilgileriniz
 • Ev adresi, telefon numarası gibi temel iletişim bilgileriniz
 • Aynı evde yaşayan kişilerin maddi durumlarını gösterir belgeler
 • Talep ettiğiniz yardım türü bilginiz

Yukarıda saydığımız belgelerin ve formlar üzerinde doldurmanız istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Bilgi eksikliği veya yanlış bilgi vermeniz durumunda yardım başvurunuza olumsuz dönüş alabilirsiniz.

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numaraları

Tunceli Belediyesi iletişim numarası olan 0(428) 212 13 27 veya 0(428) 212 17 63 numaralı belediye destek hatlarını arayarak, maddi durumunuza dair bilgi verebilir ve yardım talebinizi iletebilirsiniz. İletişim merkezi tarafından bilgileriniz ve iletişim numaranız alınarak gerekli birime iletiliyor. Yardım talebinizi alan ilgili birim de sonrasında, verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinde gerek telefon aracılığı ile gerekse de bizzat adresinizde sizi ziyaret ederek yapılabilecek yardım türü hakkında inceleme yapar ve yardım yapılmasını uygun gördükleri takdirde tekrardan sizi ziyaret ederek ihtiyacınız olan yardımları size ulaştırıyor.

ALO 153 Tunceli Beyaz Masa üzerinden de yardım talebinizi iletebilirsiniz. Mavi Masa yetkilileri sizden aldığı bilgiler doğrultusunda gerekli birimler ile iletişim sağlayarak yardım başvurunuzu iletirler ve başvuru şartlarını taşıyorsanız gerekli işlemler hakkında size bilgi verilerek yardım sürecinizi başlatırlar.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tunceli Belediyesi yardımlarına başvuru yaptıktan sonra, yaklaşık olarak 15 ile 30 gün içerisinde tarafınıza, başvuru durumunuza dair olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapılıyor. Eğer başvuru durumunuz hakkında geri dönüş almamışsanız ve başvurunuzun hangi aşamada olduğunu merak ediyorsanız Tunceli Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için de yine başvuru yaptığınız kanalları kullanabilir, isterseniz de internet üzerinden bilgi talep edebilirsiniz.

Eğer başvurunuz üzerinden 30 gün geçmiş ve hala olumlu ya da olumsuz olarak bir dönüş alamadıysanız, ALO 153 Tunceli Beyaz Masa hattını arayarak başvuru sürecinize dair bilgi almak istediğinizi iletebilirsiniz. Buradaki görevli, isteğiniz doğrultusunda gerekli birimler ile iletişim kurduktan ve başvuru durumunuza dair bilgi aldıktan sonra size geri dönüş yaprak başvurunuzun hangi aşamada olduğunu iletebilir.

İsterseniz de Tunceli Belediyesini resmi web sitesi üzerindeki “Bilgi Edinme” hizmetini kullanarak da başvuru sürecinizin hangi aşamada olduğu hakkında bilgi verilmesini sağlayabilirsiniz. Buraya gönderdiğiniz bilgi edinme talebiniz alındıktan sonra Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimleri ile iletişime geçilerek başvuru durumunuz sorgulanır ve ardından tarafınıza geri dönüş yapılır.

Dilerseniz de bizzat Tunceli Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek, yardım başvurusu yaptığınızı ve başvurunuzun hangi aşamada olduğu öğrenmek istediğinizi ileterek doğrudan bilgi alma şansına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Doğum Yardımı Nereden Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir? > TIKLAYIN

Para Yardımı Yapan Dernek, Vakıf, Kuruluşlar ve İş Adamları > TIKLAYIN

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

Kızılay Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama > TIKLAYIN

Belediye Para Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu > TIKLAYIN

Gıda Yardım Parası Ne Kadar Oldu?

700 TL.

Sosyal Yardım Her Ay Verilir mi?

Evet.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık