Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32 °C
Açık

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu ( Gıda ve Maddi Yardım )

18.10.2023
316
A+
A-
Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu ( Gıda ve Maddi Yardım )

Kırklareli Belediyesi Yardımları, Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?, Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu İçin İstenen Belgeler Neler?, Kırklareli Belediyesi Yardım Başvuru Dilekçesi

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Maddi durumu yetersiz olan kişiler yardım başvurularında bulunmaktadır. Kırklareli, asıl geçim kaynağı ve iş imkanı olarak tarım faaliyetleri, balıkçılık, hayvancılık ve ormancılık alanlarında büyük yatırımlar yapıyor. Ancak tabii her zaman olduğu gibi belli bir kesim içerisinde, günlük ya da mevsimsel işçilikten veya diğer problemlerden kaynaklı olarak maddi durumu yerinde olmayan vatandaşlarımız da bulunuyor.

Kırklareli Belediyesi Yardımları

Maddi durumu yerinde olmayan ailelerin problemlerini çözmek için de Kırklareli Belediyesi Sosyal Hizmet birimleri tarafından, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çeşitli yardım kampanyaları düzenleniyor. Kırklareli’nde yaşayan maddi durumu yerinde olmayan aileler için Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama adımlarını araştırdık.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda, Kırklareli il sınırları içerisinde ikamet eden ancak maddi durumu yerinde olmayan, ihtiyaç sahibi, yaşlı, engelli ve öğrencilerin yaşadığı olumsuz şartları düzeltmek ve onlara destek olmak amacıyla verilen Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama işlemlerine dair merak ettiğiniz tüm soruları detaylı bir şekilde araştırarak derledik. Belediye tarafından belirlenen dönem içerisinde ve Belediye destek birimleri tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen kişiler için verilmeye devam eden sosyal yardımlar hakkında, yardımların nasıl yapılacağı hakkında da bilgi veriyoruz.

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler için iki farklı yol olduğunu söyleyebiliriz. Bu yöntemler şu şekildedir:

 1. Bizzat Kırklareli Belediyesi’ne bağlı bir kurum olan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapabilirsiniz.
 2. Kırklareli Belediyesi’nin iletişim numarası olan 0288 214 38 34 numaralı destek hattını arayarak, yardım konuları hakkında detaylı bilgi alabilir ve size destek olacak birimin ilettiği adımları takip ederek yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne direkt olarak başvuru yapmak istediğiniz zaman, belediyenin yardım başvuruları aşamalarında sizden istediği belgeleri hazırlayarak götürmeniz ve ilgili birime iletmeniz gerekiyor. Talep ettiğiniz yardım türüne göre de sizden ek belgeler istenebilir. Bu belgelerin hepsini tamamladığınız zaman başvurunuz değerlendirmeye alınıyor ve ilgili birimler tarafından yapılacak inceleme sonucu da olumlu ya da olumsuz olarak tarafınıza iletiliyor.

Para Yardımı Yapan Dernek, Vakıf, Kuruluşlar ve İş Adamları > TIKLAYIN

Belediye iletişim numarasını aradığınız zaman ise yardım talebinizi ileterek sizi ilgili birime yönlendirmelerini sağlayabilirsiniz. Yardım konuları ile ilgilenen birim, yardım talebiniz hakkında yapmanız gereken tüm işlemlere dair detaylı bir şekilde yönlendirme yapıyor. Sizden istenen aşamaları doğru olarak yerine getirdikten sonra yine başvuru talebiniz alınır ve inceleme sonucunda tarafınıza geri dönüş yapılıyor.

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu İçin İstenen Belgeler Neler?

Kırklareli il sınırları içerisinde yaşayan ve yardıma muhtaç, maddi durumu yerinde olmayan, engelli, yaşlı veya ihtiyaç sahibi öğrencilerin, Kırklareli Belediyesi yardım başvurusu yapmaları esnasında bazı belgeleri ibraz etmeleri gerekiyor. Kırklareli Belediyesi tarafından sizden istenen belgeler şunlar:

 1. TC kimlik kartı ve fotokopisi,
 2. Yardım başvurusu yaptığınıza dair bir dilekçe,
 3. Muhtarlıktan alacağınız muhtaçlık belgesi,
 4. Aynı ev içerisinde yaşayan kişilere ait nüfus kayıt örneği,
 5. Aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin maddi geliri var ise her bir kişi için bu geliri gösteren belge,
 6. Ev içerisinde okula devam eden öğrenciler var ise öğrenci belgeleri,
 7. Engelli veya yaşlı kişilerin sağlık durumlarını gösteren bir belge,
 8. Eğer aynı ev içerisinde yaşayan SGK’lı çalışan var ise SGK dökümü; eğer kimsenin sigortası yok ise bu durumu belirten bir belge,
 9. Eğer başka bir Sosyal yardım kuruluşundan yardım alıyorsanız bunu gösterir bir belge.

Bu belgelerin dışında, talep ettiğiniz yardım türüne göre veya belediye birimi tarafından istenecek olan ek belgeler de olabilir. Ancak genellikle buradaki belgeleri tamamlayarak gitmeniz durumunda ilk aşama başvuru için yeterli oluyor. Birimlerin, sizden veya yardım türüne göre gerekli gördüğü diğer belgeleri de sonrasında tamamlayabilirsiniz.

Kaymakamlık Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvuru Dilekçesi

Kırklareli Belediyesi yardım başvurusu yapmak istediğiniz zaman, sizden yardım başvurusunda bulunduğunuza dair bir form / dilekçe doldurmanızı istiyorlar. Bu belgeyi, Kırklareli Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek elden almanız gerekiyor. Doldurmanız ve başvuru esnasında teslim etmeniz gereken bu belge, sizin istediğiniz yardım türüne göre değişiklik gösteriyor ve sizin kişisel bilgilerinizi ile maddi durumunuz hakkında bilgi alınıyor.

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

Yardım başvuru formu içerisinde sizden istenen bilgilere gene olarak bakmak gerekirse de başvuru sahibinin kimlik bilgileri, adres ve telefon numarası gibi iletişim bilgileri, maddi durumunuz hakkında bilgiler, sigortanızın olup olmaması ve aynı ev içerisinde yaşayan diğer kişiler hakkında bilgiler soruluyor. Sizden istenen bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak teslim etmeniz gerekiyor.

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvuru Şartları Neler?

Kırklareli Belediyesi yardım başvurusu aşamasında, belediye birimlerince değerlendirilen ve başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmasını sağlayacak aranan şartlar şunlar:

 • TC vatandaşı olmanız,
 • Kırklareli il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmanız,
 • Kimsesiz, yaşlı, engelli durumunuzun olması,
 • Yetim ve öksüz kişiler,
 • Hane halkı geliri net asgari ücretin 1/3’ü olan aileler,
 • Maddi durumu yerinde olmayan öğrenciler belediyenin yardımlarından yararlanabilir.

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kırklareli Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemleri yapmak için, yardım başvurunuzun üzerinden 15 ila 30 gün geçmesini beklemeniz doğru olacaktır. Çünkü başvurunuzun incelenme süresi 3-4 haftayı bulabiliyor. Bu süre de diğer başvuruların yoğunluğu ve belediye biriminin diğer işlerinin yoğunluğuna göre değişiyor. Eğer bu süre geçmesine rağmen henüz bir olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş almadıysanız, Kırklareli Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek, yardım başvuru talebinizin durumu hakkında direkt olarak bilgi alabilirsiniz. Burada, kimlik bilgilerinizi vererek, yardım başvuru durumunuza dair sorgulama işlemi yaptırarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Belediye Para Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu > TIKLAYIN

Kızılay Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama > TIKLAYIN

Kaymakamlıklara Yardım Başvurusunda Bulunabilir miyim?

Evet.

Kira Yardımı Ödemesi Ne Kadar Oldu?

1500 TL.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık