Kızılay Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama

Kızılay Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama

Kızılay Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama 2021; Kızılay Corona virüs salgınında işsiz kalmış, ekonomik durumu kötü ve maddi yardıma ihtiyacı olanlara hem gıda kolisi hem de nakit para yardımında bulunmaktadır.

Ülkemizde 100 yıla aşkın süredir halkında zor gününde yanında olan Kızılay Ramazan ayında ve Kurban bayramında maddi durumu kötü olan ailelere gıda yardımında bulunmaktadır. Kızılay tarafından başlatılan Corona Dayanışma Projesi ile gıda yardımları, hijyen malzeme desteği ve sosyal nakdi yardım başvuruları kabul edilmeye başlanmıştır.

Kızılay gıda yardımı ve Kızılay para yardım başvurusu özellikle bir çok kişinin yardım talep ettiği konuların başında gelmektedir. Sizlere bu yazımızda Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır? Kızılay 400 TL yardım başvurusu, Kızılay nereden yapılır ve Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır sorularının cevabı detaylı yazımızda.

Kızılay Yardım Başvuru 2021

Kızılay Ramazan Bayramın be Kurban Bayramında hem maddi 400 TL yardım parasının yanında erzak yardımı yapmaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak yardım yapan kızılay ülkemizin tüm il ve ilçelerinde faaliyet göstermektedir.

Ramazan Bayramın yaptığı yardımlaşma kampanyalarının yanında Corona Dayanışma Projesi ile işsiz kalan ve maddi olarak etkilenen ailelere yardımcı olmaktadır.

Kızılay gıda yardım başvurusu nasıl yapılacak ve Kızılay para yardım başvurusu nasıl yapılacak ihtiyaç sahibi kişilerin en çok araştırdığı konuların başında gelmektedir.

Kızılay Yardım Başvurusu Nereden Yapılır

Kızılay yardım başvurusunda bulunmak için bir çok yol ve yöntem bulunmaktadır. İster internetten isterseniz sosyal medyadan yada isterseniz whatsapp üzerinden Kızılay yardım başvurusunda kolay şekilde başvurabilirsiniz.

Kızılay yardım kolisi ve Kızılay 400 TL yardımına başvuruda bulunmak için aşağı verdiğim başvuru kanallarını kullanabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvuru Linki

Kızılay yardım başvurusu için;

Resmi Siteden Başvuru Formu için >>>>>>>    Kızılay Yardım Başvurusu

Whatsapp üzerinden Başvurmak için >>>>>     Kızılay Whatsapp Başvuru Hattı

Twitter Üzerinden Mesaj Yardım Başvurusu >>>>>> Twitter Kızılay Yardım Başvurusu

Kızılay Telefon Yardım Talebi >>>>>>>>   Kızılay 168 çağrı merkezi

Yukarıda verdiğim Kızılay yardım kanalları üzerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Kızılay yardım başvurusu yapmak için bu linke Kızılay Yardım Başvurusu tıklayınız. Açılan sayfada bulunan formu eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.  Gıda yardımı yada para yardımı talebinizi eksiksiz olarak yaptıktan sonra ad, soyad, TC kimlik no, telefon, adres ve bulunduğunuz ilin bilgilerini girmeniz halinde size yardımda bulunmak için ulaşacaklardır.

Kızılay yardım başvurusu formunu doldurabileceğiniz gibi Kızılay çağrı numarası 168’i aranarak yardım talep edebilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Yapıyor Mu

Kızılay gıda yardımlarının yanında para yardımı dahil bir çok yardımda bulunmaktadır. Kızılay para yardımı ve yardım çekide vermektedir.

Kızılay özellikle gıda yardımı, giyecek yardımı ve para yardımı yapmaktadır. Kızılay tarafından bu para nakit para yardımı 400 TL olarak belirlenmiştir.

Kızılay 400 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Kızılay 400 TL yardım parası başvurusunda bulunmak için 81 ilde bulunan temsilcilikler ve muhtarlıklara gidebilirsiniz. Ayrıca Kızılay whatsapp hattından yada sosyal medya hesaplarında 400 TL para yardımı talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Kızılay yardımına dilerseniz 168 çağrı merkezini arayarak maddi yardım alabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim

Kızılay para yardımı almak için maddi durumunuzun kötü olması corona virüs yüzünden işsiz kalmanız ve bir çok nedenden dolayı para yardımı alma imkanınız bulunmaktadır.

Kızılay para yardımı yılda tek sefer yapılan yardımlardan biridir. Ancak maddi durumu kötü olan ve ihtiyaç sahibi ailelere ihtiyaç halinde düzenli olarak para yardım, yardım çeki ve gıda yardımı yapılmaktadır.

Kızılay Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kızılay Ramazan bayramı ve kurban bayramın verdiği gıda kolilerini yardım talebinde bulunan yada muhtarlık ile kaymakamlıkların belirlediği kişilere yapmaktadır.

Kızılay yardım kolisi başvuruları talebi https://www.kizilay.org.tr/Iletisim adresinden yapılmaktadır. Yardım kolis ve erzak gıdası talebinizi ilettikten sonra sizinle iletişime geçerek yada SMS ile bilgilendirme yapacaklardır. Kızılay yardım kolisi başvurusu sonrası en yakın Kızılay temsilcileri tarafın gıda yardım kolisi size teslim edilir.

Kızılay gıda yardım kolisi içerisinde Ayçiçek yağı, kırmızı mercimek, domates salçası, kuru fasulye, arpa ve tel şehriye, toz şeker, makarna, pirinç, bulgur, çay, un ve tuz bulunmaktadır. Temel gıda maddeleri tüm gıda kolilerinde aynıdır.

Kızılay Yardım Başvuru Formu 2021

Kızılay yardım formu aşağıdaki bilgileri eksik olarak doldurmanızı istemektedir. Kızılay yardım başvuru formunu doldurduktan sonra Kişisel verilerimin işlenmesini onaylıyorum kutucuğunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

kızılay yardım formu

Kızılay’a Yardım Başvurusunda Bulunmak İstiyorum

Kızılay’a yardım başvurusunda bulunmak istiyorum diyorsanız mutlaka Kızılay’ın iletişim kanallarından, sosyal medya hesaplarından yada iletiş numarasından yarım başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Kızılay yardım talebinde bulunmak ve Kızılay’dan yardım istemek için formu kendiniz için doldurabileceğiniz gibi ihtiyaç sahibi biri içinde talepte bulunabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

Kızılay başvurula genelde hızlı şekilde sonuçlandırmaktadır. Kızılay yardım başvurusu talebiniz başvurduğunuz tarihten itibaren incelenip 5 ile 9 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kızılay Yardım Başvuru Sonuçları

Kızılay yardım başvuru sonuçlarını resmi sitesinden yada her hangi bir yerden yayınlamaz. Yardım talebi sonucu kişiye SMS yada telefon ile aranarak bildirilir.

Kızılay Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kızılay yardım başvurusu telefon numarası iletişi kanalları nelerdir sizlere bunlar hakkında bilgi vermek istiyorum. Kızılay 168 çağrı merkezini ücretsiz olarak arayıp yardım talebinde bulunabileceğiniz gibi sosyal medya hesapları ve whatsapp üzerinden kolay şekilde gıda yardımı ve para yardımı isteyebilirsiniz.

Kızılay yardım başvurusu telefon numarası ise;

Adresimiz: Ataç-1 Sokak
No: 32 Yenişehir
06420 ANKARA / TÜRKİYE
Telefon: +90 312 584 18 68Faks: +90 312 430 01 75Çağrı Merkezi: 168 (Ücretsiz)

Sizlere bu yazımızda Kızılay Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır? Kızılay Yardım Başvuru Sorgulama 2021 hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

 1. Safiye dedi ki:

  Merhaba ben gida yardimi istiyorum lütfen yardim edin

 2. Safiye dedi ki:

  Erzak yardimi istiyorum lütfen yardim edin iki çocuğum var geçinemiyoruz lütfen yardim edin sesimi duyun

 3. Ayten dedi ki:

  Nakit yardım evim kira calışan yok

 4. Ayten dedi ki:

  Gıda ihtiyacım var

 5. Ayten dedi ki:

  Evim kira calışmiyoz gıda yardımına ihtiyacım var

 6. Ayten dedi ki:

  Eşim hasta calışmiyo evim kira nakit yardım parası bizede verin

 7. Ayten dedi ki:

  Kızılay para yardımı ihtiyacım var

 8. Şevket dedi ki:

  Maddi dürümüm iyi deyil nakit yardıma ihtiyacı var

 9. Gökhan Çağlar dedi ki:

  Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum ve elimi dondurulan 2 tane çocuğum 1 si 8 yaşında öbürü de 4 aylık bebek ihtiyaçimiz var bez ve lslak mendil erzak bayram yardımımı istiyoruz.

 10. Mustafa dedi ki:

  Amaliyat oldum sağ ayak kitirdak çürümesi var5 6 ay çalışamayacak epilepsi hastası yım

 11. Mustafa dedi ki:

  Amaliyat oldum sağ ayak bileği kitirdak çürümesi var 5. 6aycalisamayacam epilepsi hastası yım göz tansiyonum var yardımlarınızı bekliyorum /62 engelliyim