Kocaeli Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

Kocaeli Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)
10.05.2023 17:19
1.071
A+
A-

Kocaeli Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Kocaeli ilinde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlar belediyenin sosyal yardımlarından faydalanabilirler. Marmara Bölgemizin turizm potansiyeli yüksek olan, en güzel şehirlerinden Kocaeli’de pandemi sürecinde vatandaşlarının yardım başvurularını internet üzerinden de kabul eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; ayni ve nakdi yardımları ile yoksulların, muhtaçların ve dar gelirlilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Muhtaç ve dar gelirli vatandaşlarına 41 Kart dağıtarak, onların temel gıda ve kişisel bakım ihtiyaçlarını anlaşmalı marketlerden alabilmelerine olanak tanıyan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; yeni doğan annelere ve anne adaylarına da süt yardımında bulunuyor.

Pandemi dolayısıyla kısa bir süre önce muhtaç vatandaşlarına 50 bin adet gıda kolisi armağan eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvuru şartlarını taşıyan kişiler başvurabiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca İzmit/Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarına dair merak edilenleri aydınlatmaya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin gıda yardımlarına, esnaflara ve maddi zorluklar içerisindeki diğer vatandaşlarına özel olan para yardımlarına başvurmak isteyen kişilerin bağlı oldukları belediyeye müracaat etmeleri ve burada kendilerine teslim edilen başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Yardım başvuruları, e-Devlet üzerinden de hızlıca ve dakikalar içerisinde yapılabiliyor.

e-Devlet üzerinden belediye sosyal yardım başvuru formunu doldurup, yardımlara başvurmak isteyen kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamaları gerekiyor.

Kocaeli Belediyesi; pandemi dolayısıyla esnaflara ve muhtaç kişilere sosyal destek paketi olarak gıda kolileri dağıtıyordu. Gıda yardım kolilerine başvurmak isteyen kişiler, https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/sosyalhizmetler/sosyalyardim linki üzerinden yardımlara kolaylıkla başvurabiliyorlardı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılacak olan 100 BİN adet gıda yardım kolilerine site üzerinden başvurular kısa bir süre önce sona erdi.

Ancak COVİD 19 testi pozitif çıkan veya temaslı olan Kocaelili vatandaşlar; İzmit ve Gebze Çözüm Masalarına giderek, gıda yardım kolilerine hala başvurabiliyorlar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ayni ve nakdi sosyal yardımları kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Gıda ve erzak yardımı
 • 41 Kart Süt Parası yardımı
 • 41 Kart sosyal yardım kartı dağıtımı
 • Kıyafet yardımı
 • Yeni doğan bebek paketi yardımı
 • Sağlık ve eğitim yardımları
 • Yaşlılara yönelik olarak yapılan yardımlar
 • Engelliler için yapılan yardımlar
 • Eşya ve mobilya yardımı
 • Kira desteği
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
 • Şehit, gazi ve asker yakınlarına yapılan yardımlar
 • Muhtaç dul kadınlara yönelik yardımlar
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • Su faturası desteği
 • Para yardımı
 • Kırtasiye desteği
 • Öğrencilere burs desteği
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı

Muhtaç ve dar gelirli vatandaşlarına yukarıda bahsettiğimiz yardımları yaparak, ülkemizdeki diğer belediyelere örnek teşkil eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; pandemi dolayısıyla su faturalarını ödeyemeyecek halde olan vatandaşlarının 41 kartlarına her ay 50 TL su yardım faturası yatırıyor.

Süt yardımına başvuran anne adaylarına ve yeni doğum yapmış annelere ise doğumdan önceki 3. aydan başlayacak ve doğum sonrası 4. aya kadar devam edecek şekilde yani toplam 6 ay boyunca süt desteği sunuyor.

Anne adayları ve yeni anne olmuş kişiler; 41 Kartlarına yüklenen süt parası sayesinde anlaşmalı marketlerden sütlerini her ay alabiliyorlar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, süt desteği kapsamında annelerin ve anne adaylarının kartlarına 6 aylık süre için her ay 12 litre süt bedelini yatırıyor.

Yoksul ailelerin yeni doğan bebeklerinin, annelerin ve anne adaylarının sağlığını gözeten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; aynı zamanda yeni doğan bebek paketi yardımı kapsamında ailelere bebeklerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak bebek bezi ve bebek maması, bebek beşiği, bebek battaniyesi gibi malzemeleri Hoş geldin Hediyesi olarak armağan ediyor.

Yoksul kişilere hayırseverlerin bağışladığı giysi, ev eşyası, battaniye, mobilya ve beyaz eşya gibi malzemeleri de hediye eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; belediyenin engelli yardımlarına başvuran vatandaşlarına ise tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye vb. birçok medikal cihazı ücretsiz olarak dağıtıyor.

Yoksullara, kimsesizlere, muhtaç dul kadınlara, afetzedelere nakdi ve ayni yardımlar yapan belediye; büyükşehir belediyesinin yardımlarına başvurmasalar dahi yardıma ihtiyaç duydukları ve yoksullukları zabıta ya da muhtarlık tarafından belediyeye bildirilen kişilere gıda yardımı, kıyafet yardımı gibi birçok yardım sunabiliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırlarında ikamet eden kişilerin yararlanabilecekleri ayni ya da nakdi yardımlar; başvuru sahiplerinin muhtaçlık durumlarına göre tek seferli, birkaç seferli ya da düzenli olabiliyor. Yardımların sürekliliğine ise büyükşehir belediyesi tarafından oluşturulan değerlendirme kurulu, bütçesini göz önünde bulundurarak karar veriyor.

Kiralarını ödemekte zorlanan İzmitli vatandaşlarına kira desteği sunan İzmit Büyükşehir Belediyesi; evi barınacak halde olmayan, bakımsız ve tadilatsız kişilerin yaşadıkları evi güzelleştirmek ve başvuru sahiplerinin daha sağlıklı evlerde yaşayabilmeleri adına onlara ücretsiz tadilat, tamirat ve boya desteği de sunabiliyor.

Afetzedelere kira desteği, barınma desteği, para yardımı gibi birçok yardım yapan belediyenin afetzede yardımlarından faydalanmayı düşünen kişilerin mutlaka bilirkişi tarafından hazırlanan raporu belediyeye teslim etmeleri gerekiyor.

Fakir ailelerin eğitim gören çocukları için burs desteği sunabilen belediye, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerin çoğu eğitim giderlerine yönelik yardımlar da yapmayı unutmuyor. Örneğin, onlara kitap, kalem, defter vb. birçok malzemeyi, bot, kaban, çanta, önlük gibi kıyafetleri hediye ediyor. Yoksul ailelerin muhtaçlıklarının kanıtlanması adına muhtarlıktan fakirlik belgesi almaları ve çocuklarının öğrenci belgesi ile belediyeye başvurmaları yardım alabilmeleri için yeterli oluyor.

Kömür, odun ve soba yardımları ile muhtaç ve kimsesizlerin kışın soğuk havalarında daha iyi ısınabilmelerine öncülük eden İzmit Büyükşehir Belediyesi, yaşlılara, engellilere ve kronik hastalara özel evde kişisel bakım hizmeti ile onların rutin sağlık kontrollerini görevlendirdiği sağlık görevlilerine yaptırmayı da unutmuyor.

Kimsesiz yaşlıların sağlığını gözeten belediye, onlara evde kuaför ve temizlik hizmeti veriyor. Görevli kişiler; yaşlı, engelli ve kronik hastaların evlerini temizleyerek, onların daha hijyenik bir ortamda yaşayabilmelerini sağlarken, görevli kuaförler de yaşlıların saç kesim, sakal traş vb. kişisel bakımlarını yapıyorlar. Ancak temizlik ve kuaför hizmetinin pandemi yüzünden bir süreliğine ertelendiğini hatırlatmak istiyoruz.

Ramazan ayında garibanların, kimsesizlerin ve muhtaçların karınlarını doyuran Kocaeli Başiskele Belediyesi Aşevi ve Hayır Çarşısı; her gün pişirdiği sıcak yemekleri aşevine gelen kişilere dağıtmanın yanı sıra aşevine pandemi yüzünden gitmeleri sakıncalı olan hastaların, yaşlıların ve engellerin evlerine kadar aşevinde çıkan günlük yemekleri götürüyor.

Aynı zamanda aşevi ve Hayır Çarşısı, hayır severler tarafından yoksullara teslim edilmek üzere bağışlanan beyaz eşya, mobilya, kıyafet vb. yardımları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediyede form doldurarak yaptığınız, Kocaeli Çözüm Masası üzerinden gerçekleştirdiğiniz veya e-Devlet yardım başvurularınızı sorgulamak istediğinizde belediyeye ait telefon numarasını arayabilirsiniz.

Bizzat belediyeye giderek, başvurunuzun son durumunu öğrenebilir ya da e-Devlet üzerinden sorgulama yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

e-Devlet başvurularının yanı sıra belediye başvurularında da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvuracak kişilerden talep edilen başvuru formunda kişinin mesleğine, aylık kazancına, aylık hane halkı kazancına, evinin mülkiyetinin ona ait olup olmadığına, kirada oturup oturmadığına dair bazı sorular bulunuyor.

Başvuru formundaki bu sorularla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, başvuran kişilerin mali durumunu tespit ediyor. Yani formdaki bilgilere bakarak, kişinin muhtaç olup olmadığına, bu kişiye ve ailesine yardım edip etmeyeceğine karar veriyor. Bu yüzden de belediyenin doğru karar verebilmesi noktasında başvuru sahiplerinin mutlaka formda doğru bilgiler vermeleri, yanlış bilgi vermenin ve sosyal yardımlardan yararlanmanın cezai yaptırım gerektirdiğini unutmamaları gerekiyor.

Formda muhtaç olmamasına rağmen kendilerini muhtaç gösterenler ve yardım almaya hak kazananlar, daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından tespit edildiklerinde bu kişilerden aldıkları yardımları geri isteniyor. Üstelik yardımlardan faydalanan kişiler, aldıkları yardımları faizleriyle ödemek zorunda kalıyorlar.

Devlet Su Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kimsesiz yaşlıların, engelli bireylerin, kronik hastalığı yüzünden çalışamayanların, yardıma muhtaç kadınların, yetimlerin, öksüzlerin, dar gelirlilerin ve yoksulların, muhtaçların bu yardımlara başvurma hakları bulunuyor.

Başvuruları değerlendiren Kocaeli Belediyesi; yardımlara dair son kararını vermeden belediyenin istediği belgeleri teslim edenlerin evine inceleme komisyonu gönderiyor.

Başvuranlardan ise engelli belgesi, sağlık raporu, ölüm belgesi, fakirlik belgesi, bilirkişi raporu gibi farklı belgeler isteyebiliyor.

Örneğin; engellilerden en az %40 engel oranlarını gösteren sağlık kurulu raporu, kronik hastalardan sağlık raporu, eşi vefat eden kadınlardan eşlerine dair ölüm belgesi, afetzedelerden ise bilirkişi raporu istiyor.

Belgeleri teslim eden ve muhtaç olduğu düşünülen kişilerin evine gönderilen inceleme komisyonu; yerinde inceleme yapıp, başvuru sahibinin varsa ailesinin de durumunu gözden geçirip, ailenin mali durumuna dair bir rapor hazırlıyor.

Belediye değerlendirme kurulu tarafından incelenen bu rapor sonrasında kurul; salt çoğunlukla başvuru sahiplerine yardım edip etmeyeceğine dair kararını veriyor.

Kocaeli Vefa Sosyal Destek Grubu, İhtiyaç Sahiplerine Yardım Götürüyor

Kocaeli’de aktif bir şekilde yardım faaliyetlerini sürdüren Vefa Sosyal Destek grubu gönüllüleri, yardıma ihtiyacı olan yani temel gıda, kişisel bakım, ilaç vb. malzemeleri satın almak için dışarı çıkamayan 65 yaş üstü kimsesi olmayan yaşlılara ve kronik hastalara yardım ediyor.

Vefa Sosyal destek hatlarını yani 112, 155 veya 156 telefon numaralarını arayan vatandaşlar, ekmek, şampuan, ilaç gibi ihtiyaç duydukları tüm malzemeleri ücretlerini teslimat esnasında ödemek koşuluyla polis, jandarma gibi farklı meslek gruplarından oluşan gönüllülere aldırabiliyorlar.

Hatta bankadan maaşlarını bile gönüllülere çektirebiliyorlar.

ALO 153 Kocaeli Çağrı Merkezi, 7/24 Sorularınızı Yanıtlıyor

ALO 153 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezini arayan vatandaşlar, sosyal yardım başvurularına dair her türlü soruyu yetkili kişilere yöneltebiliyor, sorularına yanıt alabiliyorlar.

Vatandaşların sorunlarına dair başvuruları aldıktan sonra yetkili makamlara iletiyor ve başvuruya dair geri bildirimde bulunuyorlar.

Sizler de her türlü başvurularınız ve şikayetiniz için https://www.buyuksehir153.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Esnafa 1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, pandemi yüzünden maddi zarara uğrayan esnafları unutmayarak, onlara 1000 TL’lik sosyal destek sunuyordu.

1000 TL yardıma başvurmak isteyenlerin bağlı oldukları belediyeye gidip, başvuru formu doldurmaları gerekiyordu.

Eskiden online platformda da alınan başvurular, şu an için internet üzerinden kabul edilmiyor.

Yani esnaflar, 1000 TL yardıma başvuramıyorlar.

Ancak esnaflar tarafından ilerleyen süreçte Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin tekrar 1000 TL yardım parası ödemesi umutla bekleniyor.

Sizler de https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/sosyalhizmetler/SosyalYardimEsnaf linki üzerinden yardımların tekrar açılıp açılmayacağını takip edebilirsiniz.

Yardım başvuruları tekrar kabul edilmeye başladığında bu link üzerinden esnafa 1000 TL maddi yardımına başvurabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardım başvurularınızın kabul edilip edilmediğini öğrenmek, başvurunuza dair ayrıntılı bilgi edilmek, başvuru için gerekli belge ve koşulları öğrenmek adına hemen Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait olan 0262 318 10 00 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Her türlü soru, görüş, talep ve önerileriniz için yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılan ve ihtiyaç sahiplerinin hanedeki kişi sayısına ve muhtaçlık durumlarına göre aylık 400-500 TL gibi farklı limitlere sahip olan 41 Kart’a Çözüm Masası’ndan başvurabiliyorsunuz.

Aynı zamanda e-Devlet üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

e-Devlet başvurunuz esnasında başvuru formunda sayfanın alt kısmına doğru yer alan sosyal yardım kartlarından sosyal destek kartını işaretlemek suretiyle başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz.

Başvuru esnasında sizden muhtarlıktan almanız gereken fakirlik belgesi, ailedeki kişilere ait nüfus cüzdanı fotokopileri, SGK hizmet dökümü ve provizyon sorgulaması, 1 adet başvuru dilekçesi ve emekli başvuru sahipleri için maaş dökümü ve provizyon sorgulaması talep ediliyor.

Bu belgelerle birlikte size en yakın Çözüm Masası’na giderek, başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Gıda Tanımlı 41 Kart sayesinde anlaşmalı marketlerden gıda alışverişi yapabiliyorsunuz.

Gıda tanımlı 41 kart sahibi kişiler, aynı zamanda İzmit ve Gebze’de yer alan Sevgi Mağazalarına giderek, ücretsiz bir şekilde giyim yardımından da yararlanabiliyorlar.

Kişiler ve aileleri, Sevgi Mağazalarından bedenlerine uygun kıyafetleri ve ayakkabıları temin edebiliyorlar.

Giyim Tanımlı 41 Kart, Gıda Tanımlı 41 Kart’tan farklı olduğundan bu karta ayrıca başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurularınızı ise Çözüm Masası’ndan yapabiliyorsunuz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından anne adaylarına ve yeni doğum yapan annelere dağıtılan Süt Tanımlı 41 Kart için de başvuru yapmanız gerekiyor.

Başvurunuz kabul edildiği taktirde giyim ve gıda yardımlarının yanı sıra süt yardımından da yararlanabiliyorsunuz.

Süt tanımlı 41 Kart başvurunuz kabul edildiği taktirde kartınıza tanımlanan limit ile aylık 12 litre ücretsiz sütü 6 ay boyunca alabiliyorsunuz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Erzak ve Gıda Yardımı Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gönül Kazan Projesi ile İhtiyaç Sahibi Ailelere Dondurulmuş Gıda Yardımı Yapıyor. Evlerinde yemek pişirme şansı olmayan yaşlıları, özürlüleri, kimsesizleri, bakıma muhtaç kişileri de unutmayan İzmit Büyükşehir Belediyesi; bu kişilerin evlerine her gün 2 öğün dondurulmuş yemek teslim ediyor.

Böylelikle kimsesizlerin, engellilerin ve yaşlıların sağlıklı besinlerle beslenebilmelerine öncülük ediyor.

Üstelik pandemi sürecinde yaşlılar, engelliler ve bakıma muhtaç kişiler; dışarı çıkmak ve markete gitmekten de kurtulmuş oluyorlar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kampanyası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Köyüne Dönmek İsteyen İhtiyaç Sahiplerine Köye Dönüş Nakliye Yardımı Yapıyor. İzmit’e iş bulma ve hayatını düzene sokma amacıyla gelen, ancak maddi sıkıntılar yaşayan ve köyüne geri dönmek isteyenlere nakliye yardımı sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; ihtiyaç sahiplerine ücretsiz nakliye hizmeti sunuyor.

Vatandaşların ev eşyalarını köylerine kadar taşıyan belediye; köyleri Türkiye’nin hangi şehrinde olursa olsun yoksul vatandaşlarına yardımcı oluyor.

Köye Dönüş Nakliye Yardımı almak isteyenlerin de Çözüm Masası’na başvurmaları gerekiyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engellilere Yardım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Engelsiz Nakil Aracı Hizmeti Veriyor. Engelli vatandaşlarına tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye, baston vb. medikal malzemeleri dağıtan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; Engelsiz Nakil Aracı hizmeti ile 331 39 00 numarasını arayan engelli vatandaşlarının ulaşım ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde karşılıyor.

Tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi il sınırlarında yaşamak şartıyla belediye çalışanları tarafından evlerinden alınıyor ve gitmek istedikleri yere kadar götürülüyorlar.

İşleri bittiğinde ise engelli vatandaşları tekrar evlerine geri götürüyorlar.

Engelsiz nakil aracı hizmetinden yararlanmak isteyen engelli vatandaşların ise 331 39 00 numarasını dışarı çıkmak istedikleri günden 1 gün önce arayarak, randevu almaları gerekiyor.

Bu yazımızda kısaca İzmit Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusuna dair merak edilenleri aydınlatmaya çalıştık.

Sizler de Kocaeli’de ikamet ediyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve önerilerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, görüşlerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

SED Yardımı Nedir? Nasıl Alınır? Ne Kadar?

Taşınma Yardımı Nedir? İstenen Belgeler ve Nasıl Alınır?

Şartlı Sağlık Yardımında Hamile Kadınlara Kaç TL Verilir?

9 ay boyunca 300 TL verilir.

Öksüz ve Yetim Maaşı Alan Kişiler Şartlı Sağlık Yardımından Faydalanabilir mi?

Evet.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

 1. Mustafaaydin dedi ki:

  İyiaksamlar..efendim

 2. halil dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var

 3. Ebru dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin kiradayim bana yardım edin

 4. Ebru dedi ki:

  Allah’rızası için yardım edin kiradayim çocuğum var bana yardım edin

 5. anıl tınaz dedi ki:

  %40 engelim var.kirada oturuyorum.18 yaşında üniversiteye giden oglum var.masraflarını karşılıyamıyorum.1600 gelirim var.buda bize yetmiyor.gıda ve nakit yardımı talep ediyorum.

 6. anıl tınaz dedi ki:

  %40 engelim var.kirada oturuyorum.1600tl gelirim var.925tl kira veriyorum.oglum üniversiteye gidiyor.geçinmekte zorluk çekiyorum.nakit ve gıda yardımı talep ediyorum.

 7. Atiye acar dedi ki:

  Kiraciyim iki çocuğum var borcum var yardım ederseniz sevinirim

 8. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var

 9. halil dedi ki:

  maddi destege ihtyiacım var

 10. Yeşim Şenol dedi ki:

  Daha önce 41 kart için başvuruda bulunduk..kiraciyiz..onaylanmadı yardım kriterlerine uymuyormusuz…eve geldiniz o gördüğünüz eşyalari beyenmeyip çöpe atanların eşyası evime alıp ev hane olmaya çalışıyoruz …zamlardan dolayı bırakın eşim 1 seneye yakın işsiz kaldı işçi bulma kurumuna iş veren bildirmesi gerekirken bildiride buluayip birde o pandemide işçilerin bir çoğunu işten cikartti engelli çocuğum var..engelli diye demiyorum ihtiyacımız var okulda okuyan çocuklarım var eşim yeni işe başladı borcuz çoğaldı dışardan göründüğü gibi değil herşey…evi kira değil ama yardım alanlar var gözümün içine baka baka bana neden onaylamadilarki bize 41 kart verdiler diye söylen komşum bile var revani sizce ..biz basvuruyoruz ama olmuyor zor durdayiz kiraciyiz ev doğalgazlı ama bana sorum doğalgaz 700 TL geldi elektrik 507 TL ve elektrik evsahibimin üzerine ödemekte zorlanıyoruz ..buay doğal gaz kaç gelir bilmiyorum evim zor ısınıyor arad bir elektrikli soba açıyorum o kar da açtım yalan yok çocuğum küçük Down sendromlu ameliyatlı…ne desem boş ..Allah c.c. ihtiyacı olan herkesin yardımcısı olsun…az öncede kızım uzerinden başvuruda bulundum video çektim o videoda gördükleriniz hep başkalarının verdiği..Kardeşimin komşusu koltuk takımı alacakmış eskisini bana yolladı 1 sene olmamış alalı rengini beyenmemis onu cekmedim videoya sizler geldiginizde görürsünüz artık ..tabiki gelip görürseniz inşallah bu sefer olumlu sonuç alırız inşallah..

 11. Hanım dedi ki:

  Gıda para yardımı ihtiyacım var lütfen destek istiyorum

 12. Zilan dedi ki:

  Benim eşim mahkum ve 6 aylik kızım var eşim mahkum olduğu için çalışamıyor ben çalışıyo dum kizima bakicak kimse olmadığı için işten çıkmak zorunda kaldım ne olursunuz yardim edin

 13. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var

 14. İsmet dedi ki:

  Benim maddi durumum çok kötü sizlerden yardım istiyorum

 15. İsmet dedi ki:

  Benim durumum çok kötü zizlerden yardım istiyorum

 16. Leyla Ayaz dedi ki:

  Yardım istiyorum dört tane küçük çocuğum var kirada oturuyorum lütfen yardım edin

 17. Gülşen zaman dedi ki:

  Yardım istiyorum öğrencolermim var 3 tane

 18. Gülşen zaman dedi ki:

  Yardım istiyorum 3 tane öğrencim var

 19. Zehra dedi ki:

  Yardım istiyorum 2 kızım var büyük kız anaokula küçügüde 9 aylık bez mama gıda nakdi istiyorum kirada oturuyorum eşim inşaatçı ama çalışmıyor durumumuz yok iki kızımın yatakları yok yerde oyuyorlar bebegimi yerde uyutuyorum

 20. Halil dedi ki:

  Gıda para yardımına ihtiyacım var

 21. Hanım dedi ki:

  Yardim istiyorum lütfen durumuz iyi değil kirada oturum kira 3000. Veriyorum 2 tane çogum okul okuyor besleme çantalarını bişey koyamıyorum lütfen destek olun

 22. Halil dedi ki:

  Maddı desteğe ihtiyacı m var