Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

24.10.2023
1.062
A+
A-
Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

Ağrı Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?, Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?, Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama, Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; 2023 yılında da sosyal yardımlarına devam eden Ağrı belediyesi muhtaç vatandaşların yardımına koşuyor. Doğu Anadolu Bölgemizin tarihi şehirlerinden biri olan Ağrı’da belediyecilik faaliyetlerine devam eden Ağrı Belediyesi; pandemi sürecinde de yoksul ve kimsesiz ailelere yardım dağıtmaya devam ediyor.

Sigortalı bir işte çalışmayan, engelli, kimsesiz, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan kişiler ve bu kişilerin bakmakla yükümlü oldukları aileleri, belediyenin sosyal yardımlarına başvurabiliyorlar.

Pandemi sürecinde 65 yaş üstü vatandaşlara ve kronik rahatsızlığı bulunan ve bu yüzden alışverişe çıkmaları virüs kapma tehlikesi taşıyan kişilere de Vefa Sosyal Destek grubu bünyesinde yardımcı olan belediye; vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını karşılıyor.

Vatandaşlar; gönüllüler tarafından yapılan alışveriş ücretlerini ise evlerinin kapısında ödeyebiliyorlar.

Bu yazımızda Ağrı belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Ağrı belediyesi sosyal yardımları nelerdir? vb. konuya dair en çok merak edilenleri yanıtlamaya ve sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Ağrı Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yoksul ve muhtaç kişilere gıda kolileri dağıtan belediye, yoksul aile çocuklarına ise kırtasiye yardımında bulunuyor.

Pandemi sürecinde eğitim ve öğretim hayatlarına uzaktan devam etmek zorunda kalan muhtaç ailelerin çocuklarına ise ücretsiz tablet dağıtıyor.

Ağrı belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımları kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Gıda yardımı
 • Temizlik malzemesi yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Nakdi yardımlar
 • Kira yardımı
 • Eşini kaybetmiş ya da eşinden boşanmış kadınlara yapılan ayni ya da nakdi yardımlar
 • Asker ailelerine yapılan yardımlar
 • Şartlı eğitim yardımı
 • Şartlı sağlık yardımı
 • Bebek bezi ve mama yardımı
 • Evde bakım yardımı
 • Gazi ve şehit ailelerine yönelik yapılan yardımlar
 • Kıyafet yardımı

Ağrı Belediyesi; sosyal yardımlar yaparken önceliğini kimsesiz, yoksul ve yaşlı kişilere, engellilere, şehit ve gazi yakınlarına, sigortası bulunmayan ve düzenli geliri olmayan kişilere, doğal afetlere, ciddi bir sağlık sorununa, kazaya maruz kalan kişilere ve ailelerine yapıyor.

Yardım yapılacak kişilerde hane halkı kişi başına düşen ortalama gelirin asgari ücretin 1/3’ünün altında olan kişiler olması şartı aranıyor.

Yoksul vatandaşlara belediye bütçesi kapsamında kira yardımı, sürekli ya da tek seferli nakdi yardımlar da yapılabiliyor.

Düzenli bir şekilde muhtaç ve yoksul kişilere dağıtılan gıda kolileri ile bu kişilerin daha sağlıklı ve iyi bir şekilde beslenmeleri amaçlanıyor.

Eşi vefat etmiş kadınlar, eşi evi terk etmiş ya da eşinden boşanmış kadınlara ve çocuklarına da yardımcı olan belediye, bebeklerin mama, oyuncak, bez ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösterirken çocuklara ise kırtasiye yardımında bulunuyor.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardımlara başvurmak için bizzat Ağrı Belediyesine gidebileceğiniz gibi belediyeye ait resmi internet sitesi üzerinden de maddi sıkıntılarınızdan bahsedebiliyor ve yardıma ihtiyaç duyduğunuzu belirtebiliyorsunuz.

Kira yardımı, gıda kolisi yardımı, tablet yardımı vb. yardımlara başvurmak için belediyeye ait olan https://agri.bel.tr/ linkini tıklayabilir, sayfanın hemen sağ üst köşesindeki İletişim seçeneğinden belediye yetkililerine ulaşabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Alternatif olarak, Vefa Sosyal Destek Grubuna ait olan telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Bu amaçla 112, 155 ya da 156 numaralarından birini arayabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediyeye giderek başvurunuzun son durumuna, kabul edilip edilmediğine ve hangi yardımlardan yararlanabileceğinize dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirdiğiniz yardım başvurularınız için belediye tarafından size mesaj gönderilmesini bekleyebilirsiniz.

Yardım başvurunuzun sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek adına Ağrı belediyesine ait olan 0472 215 11 90 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal yardımlara başvurmak ya da yardımlarınızın yetkili kişiler tarafından onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için 0472 215 11 90 telefon numarasını arayabilirsiniz.

65 yaş üstündeyseniz ya da kronik bir rahatsızlığınız varsa market alışverişlerinizi ya da diğer ihtiyaçlarınızı belediye personellerinin ve gönüllü kişilerin karşılaması ve size ev adresinizde teslim etmesi adına 112, 155 ya da 156 şeklinde olan Vefa Sosyal Destek hatlarından birini arayabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu

Bizzat Ağrı belediyesine sosyal yardımlara başvurmak için gittiğinizde sizden öncelikle sosyal yardım başvuru formunu doldurmanız talep ediliyor.

Bu formda kişisel bilgilerinize yönelik soruların yanı sıra maddi durumunuzla ilgili sorular da bulunuyor.

Başvuru formu ile gerçek anlamda sosyal yardımlara ihtiyaç duyup duymadığınız tespit ediliyor.

Formda hane halkı kişi sayısına, hanedeki çalışan kişilere, hanede kaç öğrencinin bulunduğuna, mesleğinize, sigortalı çalışıp çalışmadığınıza yönelik bazı sorular yer alıyor.

Yardımlardan yararlanabilmeniz noktasında mutlaka başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Diğer yardıma muhtaç bireylerin sosyal yardım haklarını gasp etmemek adına formda yanlış bilgilere yer vermemenizi öneriyoruz.

Çalışmanıza rağmen kendinizi sigortasız olarak göstermenizin daha sonra belediye tarafından yapılan araştırmalar sonrasında ortaya çıkacağını ve yardımlardan yararlanamayacağınızı, aynı zamanda bu durumun yasal anlamda suç teşkil ettiğini de unutmamalısınız!

Açık Kapı Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ağrı Belediyesi Sosyal Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Ağrı Belediyesi sosyal yardımlarında engelli, sigortası olmayan, kimsesiz, ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan, yaşlı kişilere ve eşinden ayrılmış ya da eşi vefat etmiş kadınlara öncelik veriliyor.

Bu noktada başvuru sahiplerinin muhtarlıklardan yoksulluklarını kanıtlar nitelikte fakirlik belgesi almaları gerekiyor.

Kira yardımı, kıyafet yardımı vb. yardımlara başvuracak kişilerin ise SGK’dan çalışmadıklarını ve sigortalarının olmadıklarını gösteren belgeleri almaları talep ediliyor.

Ciddi bir hastalık, kaza ya da yangın vb. doğal afetler yüzünden kendine ve ailesine bakamayan kişilerin ise belgelerle bu durumlarını kanıtlamaları gerekiyor.

Çocukları için eğitim ve kırtasiye yardımlarına başvurmayı planlayan yoksul ailelerin ise çocuklarına dair öğrenci belgelerini götürmeleri gerekiyor.

Pandemi sürecinde işini kaybeden vatandaşlar ya da işyerini kaybeden esnaflar da belediyeye gıda kolisi vb. ihtiyaçları için başvurabiliyorlar.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Ağrı Belediyesi, Muhtaç Ailelerin Çocuklarına Tablet Dağıtıyor; Pandemi sürecinde uzaktan online eğitim şeklinde devam eden eğitim ve öğretimi desteklemek amacıyla Ağrı Belediyesi; muhtaç aile çocuklarına tablet dağıtıyor.

Dağıtılan tabletler sayesinde öğrenciler EBA sitesindeki ders video içeriklerini izleyebiliyorlar.

Yoksullukla mücadele kapsamında öğrencilere dağıtılan ücretsiz tabletler; sadece sigortası olmayan, ciddi anlamda yoksul aile çocuklarına dağıtılıyor.

Yani başvuru sahiplerinin muhtarlıktan mutlaka fakirlik belgesi almaları gerekiyor.

Belediyeye giderek, tablet başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Alternatif olarak Ağrı belediyesi tablet başvurusu için belediyenin internet sitesinin İLETİŞİM bölümüne girebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi, 65 Yaş Üstü veya Kronik Hastalığı Olan Vatandaşlarına Yardımcı Oluyor

Ağrı Belediyesi; 65 yaş üstünde olan yaşlı kişilere ve kronik bir rahatsızlığı olduğu için dışarı çıkması tehlike arz eden vatandaşlara da yardımcı oluyor.

Vatandaşlar; Sosyal Destek hatlarını arayabiliyor ve yardım taleplerini iletebiliyorlar.

Belediye personelleri ve gönüllüler iş birliği ile yapılan yardımlar sayesinde vatandaşlar, gıda, temizlik malzemesi vb. ihtiyaçlarını temin edebiliyorlar.

Vatandaşlar, alışveriş tutarlarını kapıda nakit ödeyerek, alışveriş paketlerini evlerinin kapısından teslim alabiliyorlar.

Sizler de 65 yaş üstündeyseniz ya da kronik bir hastalığınız mevcutsa ve size yardımcı olabilecek hiçbir yakınınız yoksa Vefa Sosyal Destek hatlarını arayabilirsiniz.

Bu yazımızda Ağrı Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya, Ağrı belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlara dair sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Dul Aylığı Nasıl Alınır? Şartları ve Başvurusu

https://www.youtube.com/watch?v=Av5ZPcdiArw

Gıda Yardımı Nakit Olarak da Yapılabilir mi?

Evet.

Gıda Yardımı Kaç TL?

700 TL yardım verilmektedir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Elif demir dedi ki:

  Lütfen kart yardımı istiyorum

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık