Yardım Başvurusu

1100 TL Pandemi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

1100 TL Pandemi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? Corona virüsü salgını nedeni ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1100 TL sosyal yardım verilmesine karar verilmiştir.

Pandeminin ekonomik etkilerinden dolayı işsiz kalan ve maddi durumu kötü olan kişilere 1100 TL yardım yapılacağı açıklanmıştır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye, hane başı ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ile 1100 TL tutarında nakdi destek sağlayacağız” dedi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, memur ve esnaf için alınan kararlar ve sağlanacak yeni destekleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak, yeniden başlatıyoruz. Bunun için 2 milyar 540 milyon liralık bir kaynak tahsis ettik. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına da yine ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için 183 milyon lira ilave kaynak gönderdik. Belediyelerimiz başta olmak üzere çeşitli kurumlarımız da bu süreçte milletimizi pek çok proje ile desteklemeyi sürdürüyor.” dedi.

Aile Bakanı ve Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalar sonrasında bir çok kişi 1100 TL Pandemi Yardım nasıl alınır? 1100 TL Pandemi Yardım başvurusu nasıl yapılır? 1100 TL Yardım kimlere verilir ve 1100 TL yardımı ne zaman verilecek sorusunun cevabını aramaktadır.

İşte 1100 TL Sosyal Yardım detayları;

1100 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Korona virüs etkilerinden dolayı mağdur olan kişilere daha önce 3 defa 1000 TL maddi destek ödemesi yapılmıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan 1000 TL maddi yardım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1100 TL çıkarılmıştır.

1100 TL Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu e-Devlet üzerinden yapılacaktır. e-Devlet üzerinden bu linke https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu?basvuru=formu tıklayarak hemen pandemi sosyal destek ödemesi talebinde bulunabilirsiniz.

Size verdiğim linke tıklayarak hemen pandemi yardım desteği başvurusunda bulunabilirsiniz.

1100 TL Yardım Parası e-Devlet Üzerinden Başvurusu

Pandemi Sosyal Destek Başvurusu için tek başvuru yolu e-devlet üzerinden başvuruda bulunmaktadır. T.C. kimlik numarasını son hanesine göre başvurular kabul edilecektir.

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

 • 0- Pazartesi
 • 2-Salı
 • 4-Çarşamba
 • 6-Perşembe
 • 8- Cuma

Hafta sonraları ve resmi tatil günlerinden her hangi bir sınırlama olmadan herkesi başvuruda bulunabilir. Genelde gündüz sistem çok yoğun olduğundan akşam yada gece saatlerinde başvuruda bulunabilirsiniz.

Pandemi 1100 TL Sosyal Destek Ön Başvurusu İçin Tıklayınız

1100 TL Sosyal Yardım Ne Zaman Verilecek?

Pandemi destek ödemeleri banka hesaplarına yada PTT kart hesaplarına yatırılacaktır. Hem banka hesabı hem de PTT Kartı bulunmayan kişilere sosyal yardım ödemeleri bizzat evlerine gelerek elden yapılacaktır. Pandemi sosyal yardım ödemeleri Bayrama kadar herkese dağıtılması planlamaktadır.

1100 TL Pandemi Yardımı Kimlere Verilecek?

Maddi durumu kötü, işsiz kalmış ve geliri kesilmiş kişilere öncelikli olarak maddi yardım kişi başına göre değil hane başına göre verilecektir.

İşsiz kalan ve her hangi bir geliri olmayan kişilere verilen bu yardımdan yararlanmak için sigortanızın olmaması gerekmektedir.

1100 TL Yardım Parası Alma Şartları

Başvuru süreçleri e-Devlet üzerinden takip edilebilecektir.

Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

 • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
 • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,
 • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
 • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,
 • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

1100 TL Yardımı Sorgulama

Hem sosyal yardım başvurusu hem de sosyal yardım başvuru sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılacaktır. Başvuru sonucunu aynı şekilde e-Devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Pandemi 1100 TL Sosyal Yardım sonucu aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Pandemi Destek Başvuru Sonucu Sorgulama 

Sosyal Yardımı İçin Nereye Başvurulur?

Pandemi sosyal yardım için e-devlet üzerinden başvurulması gereklidir. Ancak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı (SYDV) tarafından değerlendirilen ailelere ödemelerin için başvuruya gerek yoktur.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı (SYDV) yardımı ve desteği alanlara direk olarak başvuruya gerek kalmadan yardım desteği verilecektir.

1100 TL Süreç Devam Ediyor Ne Demek?

1100 TL yardım başvurusu süreç devam ediyor diye karşına e-Devlet üzerinden uyarı çıkarsa başvurunuzun halen değerlendirilmediği ve incelendiği anlamına gelmektedir.

Başvuruda bulunduğu halde 1100 TL süreç devam ediyor şekilde yazı varsa en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfına giderek süreç hakkında detayla bilgi alabilirler.

1100 TL Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?

En sık karşılaşın konulardan biride 1100 TL yardım kapsam dışına çıktı ne demek başvurunuzun olumlu olarak sonuçlandığı ve ödemenin size en kısa süre yapılacağı anlamına gelmektedir.

Yardım kapsam dışında ne demek hakkında daha ayrıntılı bilgi için Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek yazımızı okuyabilirsiniz.

Daha Önde Yardım Alanlar 1100 TL Yardımdan Yararlanabilir Mi?

En sık sorulan sorulardan biride daha önce devletten maddi yardımı yani 1000 TL alanlar tekrar 1100 TL pandemi yardımından yararlanabilir mi sorusudur. Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar bu yardımdan ne yazık ki yararlanamazlar.

Sizlere bu yazımızda pandemi yardım başvurusu nasıl yapılır? pandemi yardım  sorgulama, 1100 TL yardım parası ne zaman verilecek ve 1100 TL maddi yardım kimlere verilecek hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Devletimizin yaptığı tüm yardımı incelemek için Maddi Yardımlar kategorisine Belediyelerin yaptığı yardımlar için ise Belediye Yardımları kategorisine bakabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama

4 Yorum

 1. Yardim istiyorum kiraciyim pandemi sebebiyle calisamiyorum faturalarimi ödüyemiyorum cok zor durumdayim saygilarimla

 2. Kiracıyim pandemi sebebiyle çalisamiyorum faturalarımı ödüyemiyorm çok zor durumdayim

 3. Ben hiç bir faz dan yardım almadım ve durumum çok kötü lütfen yardımcı olun

 4. 1600tl gelirim var.%40 engelim var.925tl kira veriyorum.oglum üniversitede okuyor.bu şartlarda geçinmekte zorlanıyorum.nakit ve gıda yardımı talep ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu