Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ( Gıda ve Maddi Yardım )

18.10.2023
324
A+
A-
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ( Gıda ve Maddi Yardım )

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardımları, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin İstenen Belgeler Neler?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı sosyal yardımlar; 2023 yılında da sosyal yardımlarına devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi birçok yardımlarda bulunmaktadır. Yardıma ihtiyaç duyan aileler için yapılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama işlemlerine dair soruları cevaplıyoruz. Her zaman Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların tüm ihtiyaçlarına kulak vererek, ayrım yapmadan, maddi durumu yerinde olmayan ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen bütün ailelere yaptığı yardımları sürdürüyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardım türleri de şunlardır:

 • İhtiyaç sahibi olanlar için gıda ve erzak yardımı
 • Kışlık odun ve kömür gibi yakacak yardımı
 • Maddi durumu yerinde olmayan aileler için ev eşyası ve mobilya yardımı
 • Aileler için kıyafet yardımı
 • Öğrencilere yönelik olarak kırtasiye ve eğitim yardımları
 • Sağlık durumu yerinde olmayanlar için evde bakım hizmeti ve sağlık yardımı
 • Engelli bireylere yönelik olarak medikal cihaz yardımı
 • Maddi durumu yerinde olmayan dul kadınlara ve çocuklarına yönelik çeşitli konularda verilen yardımlar
 • Şehit, gazi ve asker aileleri için destekler
 • İhtiyaç sahipleri için günlük sıcak yemek yardımı
 • Muhtaçlık durumu tespit edilenler için kira yardımı
 • 65 yaş ve üstündeki yaşlılar için çeşitli konularda yardımlar
 • Maddi durumu yerinde olmayan aileler için çeşitli nakit yardımlar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin bu yardımlarından yararlanmak için, il sınırları içinde ikamet etmeniz ve aile içindeki kişi başı gelir, asgari ücretin 1/3’ünün altında olduğunun tespit edilmesi şartı aranıyor.

Kızılay Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama > TIKLAYIN

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için şu yöntemlerden birisini tercih edebilirsiniz:

 1. Yardım başvurusu için istenen belgeleri tamamladıktan sonra bağlı olunan İl / İlçe Belediye binasına giderek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat başvuru yapabilirsiniz.
 2. Diğer bir seçenek olarak da e-Devlet portalına giriş yaptıktan sonra, Tekirdağ Belediyesi Hizmetleri arasında yer alan “Yardımlar” sekmesine tıklayarak internet üzerinden ön başvurunuzu yapabilirsiniz.
 3. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin 0850 459 59 59 numaralı iletişim hattını arayarak, yardım başvurusunda bulunmak istediğinizi iletebilirsiniz.
 4. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezine ait olan ALO 153 TEKİM hattını arayarak belediyeden yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin İstenen Belgeler Neler?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için istenen belgeler, başvuru yaptığınız yardım türüne göre farklılık gösterebiliyor. Ancak genel olarak sizden istenen evraklara bakacak olursak, başvuru sırasında yanında şu belgeleri bulundurmanız gerekiyor:

 • Başvuru yapacak olan kişinin TC kimlik kartı ve fotokopisi
 • Belediye yardımı almak istediğinize dair başvuru formu ( bir sonraki adımda detaylı bilgi veriyoruz )
 • Mahalle muhtarlığınızdan alacağınız fakirlik belgesi
 • Başvuru sahibinin SGK dökümü
 • Eğer evde öğrenci var ise her bir çocuğa ait öğrenci belgeleri
 • Engelli vatandaşlar için yapılacak yardımdan yararlanmak istiyorsanız engel durumunuza dair aldığınız sağlık kurulu raporu
 • Evde yaşayan ve geliri olan başka kişiler var ise o kişilerin gelirlerini gösterir belge

Buradaki evraklara ek olarak, başvuru yaptığınız yardım türüne göre istenebilecek olan diğer evraklar hakkında ilgili birime başvurunuz sırasında bilgi alabilirsiniz. Sizden istenen bu evrakları hazırladıktan sonra, belgeleri ve başvuru formunu dikkatli bir şekilde inceledikten ve bilgilerinizin doğruluğunu teyit ettikten sonra ilgili birime teslim etmeniz gerekiyor. Belediyenin yardım faaliyetlerini sürdüren birimlerin, bu evraklarınızı incelendikten ve yardıma ihtiyacınız olduğuna oy birliği ile karar verilir ise belediye yardımlarından yararlanabilirsiniz.

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başvurusu sırasında, sizden bir yardım başvuru dilekçesi doldurmanızı istiyorlar. Bu dilekçe üzerinde de ailenizin ihtiyaç sahibi olup olamadığınıza ve hangi tür yardımlardan yararlanabileceğinizi belirlemek için belediye yetkilileri tarafından tarafınıza yöneltilen bazı soruları oluyor. Bu sorular içinde genel olarak;

 • TC kimlik numaranız, isim ve soyisim gibi kimlik bilgileriniz,
 • Aynı ev içerisinde yaşayan herkesin toplam aylık gelirleri,
 • Ailede yaşayan kişi sayısı ve onlara dair genel kişisel bilgiler,
 • Aylık fatura ödeme tutarlarınız gibi gene olarak maddi durumunuza yönelik olarak sorular soruluyor.

Belediye yardımı için yapacağınız başvuru sırasında, herkesin bu dilekçeyi eksiksiz ve tamamen doğru bir şekilde doldurması isteniyor. Eğer maddi açıdan yanlış bilgiler doldurarak, yapılan incelemelerden sonra yardıma ihtiyacı tespit edilen kişilere oldukça ciddi cezai yaptırımlar uygulanıyor.

Yaptırım olarak, daha önce belediyeden aldığınız yardımların toplam tutarının, o güne kadar geçen yasal faizine ek olarak belediye tarafından tespit edilen ve tarafınıza yansıtılacak olan diğer zararlar temin ediliyor. Ödemeleri reddetmeniz durumunda da bu sefer yasal süreç başlatılarak bu tutarlar gerekirse mahkeme yolu kullanılarak sizden geri alınıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulamak için üç farklı yöntemi izleyebilirsiniz. Sorgulama yöntemleri şu şekilde ilerliyor:

 • Yardım başvurusu yaptığınız İl ya da İlçe Belediye binasında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma birimine giderek bizzat başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.
 • Eğer e-Devlet portalı üzerinden başvuru yaptıysanız, yine aynı kanalı kullanarak “e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” hizmetini kullanarak yardım başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi numarası olan ALO 153 TEKİM hattı veya 0850 459 59 59 numaralı belediye iletişim hattı üzerinden başvuru sonucunuza dair bilgi alabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=4FQod8Rotjc

Ayrıca bakınız:

Para Yardımı Yapan Dernek, Vakıf, Kuruluşlar ve İş Adamları > TIKLAYIN

Belediye Para Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu > TIKLAYIN

Aile Yardımı Eş İçin Ne Kadar Oldu?

758,28 TL oldu.

Aile Yardımı 0-6 yaş Çocuk İçin Ne Kadar Oldu?

166,8 TL oldu.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık