Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ( Gıda ve Maddi Yardım )

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ( Gıda ve Maddi Yardım )
10.05.2023 17:13
210
A+
A-

Erzincan Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemleri; Erzincan Belediyesi 2023 yılında da sosyal yardımlarına devam etmektedir. Doğu Anadolu bölgemizde bulunan Erzincan ilinde, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere çeşitli ekonomik faaliyetler yürütülüyor. Ancak Erzincan’da yaşayan bazı aileler, maddi gelirlerini sağlamak açısından zorluk yaşayabiliyorlar.

Erzincan Belediyesi Yardımları

Maddi durumu yerinde olmayan Erzincan’lılar için Erzincan Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? sizler için detaylı olarak araştırdık. İşini kaybeden, yeni iş bulamayan, yardıma ve maddi desteğe ihtiyaç duyan, yaşlı, engelli, dul ve yetim aileler için Erzincan Belediyesi tarafından çeşitli yardımlar veriliyor.

Maddi durumu yerinde olmayan ve yardıma ihtiyaç duyan aileler için sosyal yardım faaliyetlerini artıran Erzincan Belediyesi, vatandaşların daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamak için sosyal yardım faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Sizin için hazırladığımız bu yazımızda Erzincan Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama nasıl yapılır? Erzincan Belediyesi yardım başvurusu şartları neler? Yardım başvurusu nereye ve nasıl yapılıyor? Erzincan Belediyesi yardımları kimlere veriliyor? gibi soruları cevaplıyoruz. Detaylara gelin birlikte bakalım.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Erzincan Belediyesi yardım başvurusu yapabileceğiniz pek çok kanal bulunuyor. İsterseniz bireysel olarak belediyeye gidebilir, isterseniz belediyenin yardım hatlarını arayabilir ve isterseniz de Erzincan Belediyesinin Whatsapp iletişim hattı üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz. Erzincan Belediyesi yardım başvurusu yapmak için;

 1. Erzincan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü hizmet binasına bizzat giderek yardım başvurusu talebinizi iletebilirsiniz. Erzincan Belediyesine bağlı olan Sosyal Hizmetler Başvuru Merkezi üzerinden yapacağınız yardım başvurusu için, gerekli adımlar doğrultusunda yönlendirme yapılarak yardımcı olunuyor.
 2. Erzincan Belediyesi yardım başvurusu yapmak için 0446 214 38 47 numaralı Erzincan Belediyesinin iletişim numarasını arayabilirsiniz. İletişim numarasını aradıktan sonra sizin adınıza bir ön kayıt oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu iletişim numarası üzerinden yapmanız gereken işlemler için gerekli bilgiler detaylı olarak veriliyor.
 3. Yardım başvuru talebinizi iletmek için 444 9 024 numaralı Erzincan Beyaz Masa iletişim hattını da arayabilirsiniz. Bu numarayı aradıktan sonra yardım başvurusu talebiniz hakkında bir kayıt oluşturularak sizin bilgileriniz alınır ve ilgili birimlere iletiliyor.
 4. İsterseniz de 0553 999 9 024 numaralı Erzincan Beyaz Masa WhatsApp iletişim hattı numarası üzerinden de iletişim kurarak yardım başvuru talebinizi iletebilirsiniz. Whatsapp üzerinden atacağınız mesaj, çağrı merkezi tarafından işleme alınır ve ilgili birimler iletiliyor. Sonrasında ise sizden yapmanızı istenen işlemler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.
 5. Dilerseniz de Erzincan Belediyesinin resmi web sitesine üzerinden de başvuru talebinizi iletebilirsiniz. Bunun için, belediyenin iletişim sayfası üzerinde sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra konu kısmına yardım, açıklama kısmına da kısa kendinizden, maddi durumunuzdan ve yardımı neden almak istediğinizi belirterek iletişim kurabilirsiniz.

500 TL’ye Kadar Ramazan Yardımı

Erzincan Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Erzincan Belediyesi yardım başvurusu yapmanız için sizden bir yardım başvuru formu doldurmanız istenebilir. Sizden istenen bu yardım formunu Sosyal Hizmetler Başvuru Merkezine giderek isteyebilir ve kimlik bilgileriniz ile doldurabilirsiniz. Ayrıca bu yardım formu içerisinde, belediyeden talep ettiğiniz yardım türünü de ( gıda, maddi destek, süt yardımı vb. ) belirtebilirsiniz.

Erzincan Belediyesi yardım başvuru formu içerisinde sizden istenen bilgiler genel olarak şu şekilde oluyor:

 • Yardım başvurusu yapan kişinin Adı ve Soyadı,
 • Evde yaşayan diğer kişilerin kimlik bilgileri
 • Telefon numarası ve ev adresi gibi iletişim bilgileri,
 • Aynı ev içerisinde yaşayan tüm kişilere ait maddi gelir bilgileri,
 • Aile durum bilgisi gibi temel bilgiler doğrultusunda yardım başvuru formunu doldurmanız isteniyor.
 • Bu formdaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra, yardım başvurusu süreciniz işlemeye başlıyor.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Erzincan Belediyesine maddi veya gıda yardımı için başvuru yaptıktan sonra, belediyeye bağlı birimler tarafından kimlik bilgileriniz, ekonomik durumunuz ve maddi yardıma gerçekten ihtiyacınızın olup olmadığı değerlendiriliyor. Bu süreç ise ortalama olarak 15 ila 30 gün kadar sürebiliyor. Tabii ki belediye çalışmalarının ve maddi destek isteyen başvuru yoğunluğuna bağlı olarak bu süre değişebiliyor. Ancak belediyeye yaptığınız yardım başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığı zaman, başvuru sırasında verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size geri dönüş yapılıyor.

Eğer bu süreç daha da uzarsa ve yardıma ihtiyacınız giderek artar ise incelenme süreci devam ederken;

 • Belediyeye bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü veya Sosyal Hizmetler Başvuru Merkezine tekrar giderek, kimlik bilgilerinizi verdikten sonra başvuru sürecinize dair bilgi alabilirsiniz.
 • Eğer yardım başvurunuzu Erzincan Beyaz Masa sistemi üzerinden gerçekleştirdiyseniz de yine Beyaz Masanın 444 9 024 numaralı iletişim hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • Diğer bir başvuru kanalı olan 0553 999 9 024 numaralı Erzincan Beyaz Masa WhatsApp iletişim hattı numarası üzerinden mesaj atarak da yardım başvuru sorgulama talebinizi iletebilirsiniz.
 • Erzincan belediyesinin başka bir iletişim hattı olan 0446 214 38 47 numaranı arayabilir ve kimlik bilgilerinizi ileterek, başvuru süreciniz ile ilgili destek isteyebilirsiniz.
 • Son bir alternatif olarak da Erzincan Belediyesinin resmi web sitesi üzerindeki bilgi alma kanalı üzerinden, yardım başvuru sürecinizi sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Muhtaçlık Aylığı Nedir? Nasıl Alınır? E-Devlet Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

Elektrik Faturası Yardımı Devlet Desteği > TIKLAYIN

Devlet Yardımları Nelerdir? Nasıl Alınır? Kimlere Verilir? > TIKLAYIN

Aile Yardımı 6 Yaş Üstü Çocuklar İçin Ne Kadar Oldu?

93 TL oldu.

Hane Yardımı Kaç Gün İçinde Yapılır?

Başvuru sonucundan sonra ortalama 15 gün içinde yardım yapılır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.