Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32 °C
Açık

500 TL’ye Kadar Ramazan Yardımı

10.05.2023
38
A+
A-
500 TL’ye Kadar Ramazan Yardımı

500 TL’ye Kadar Ramazan Yardımı; Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte yardım yapan yerler neresidir, başvuru nasıl yapılır, başvuru formu içeriği nasıldır, ramazan yardımı kimlere yapılır, başvuru sonucunu nasıl öğreniriz gibi pek çok sorunun cevabını sizler için hazırladık.

500 TL’ye Kadar Ramazan Yardımı

Birçok kurum ve kuruluş Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine erzak yardımlarında bulunuyor. Ramazan ayında yapılan bu yardımlar vatandaşlara belediyeler, kaymakamlıklar, Kızılay gibi kurumlar aracılığıyla yapılır.

Ramazan ayında yapılan erzak kolisinin yanı sıra yardıma muhtaç vatandaşlar yıl boyunca gıda yardımı almak için de başvuruda bulunabilirler. Bunun için internet üzerinden veya bizzat kuruma giderek başvuru yapabilirsiniz.

Ramazan yardımı her sene olduğu gibi bu sene de yoksul binlerce vatandaşa ulaşmaktadır. 200 TL- 300 TL- 400 TL- 500 TL değerinde Ramazan yardımları yapılmaktadır. Bu yardımlara internet üzerinden başvurabileceğiniz gibi bizzat kuruma giderek de yapabilirsiniz.

Belediyeler, kaymakamlıklar, Kızılay ve daha birçok kurum 500 TL değerinde ihtiyaç sahiplerine erzak paketi yardımı yapmaktadır. Ayrıca tüm yıl boyunca alabileceğiniz gıda ve erzak paketi yardımı da bulunmaktadır.

Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar birtakım belgeleri de kuruma teslim etmeleri gerekmektedir. Bazı kurumlar belge talep ederken bazıları ise herhangi bir belge talep etmemektedir.

Belediyelerin ramazan yardımlarına başvurmak isteyen kişiler belediyeye bizzat giderek başvuruda bulunabilirler. Başvuru esnasında muhtarlıktan alınan fakirlik belgesinin teslim edilmesi sizi diğer kişilerden bir adım öne taşımaktadır.

Yıl boyu gıda ve erzak kolisi yardımı almak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirler. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden kimlik numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra karşınıza çıkan birtakım soruları cevaplamanız gerekmektedir. Soruları cevapladıktan sonra içerisinde yer alan sosyal yardım türleri arasından gıda ve erzak yardımı seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır.

Ramazan Yardımı Ne Zaman Yapılacak?

500 TL'ye kadar Ramazan yardımı! İhtiyaç sahiplerine erzak desteği veriliyor! Belediyeler, kaymakamlık, Kızılay... - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Ramazan Yardımı Başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar öncelikle başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunun yanında vatandaşlar istenilen bazı evrakları da kuruma teslim etmeleri gerekmektedir.

Ramazan yardımı başvurusunda istenilen evraklar;

Ramazan Yardımı Başvuru Formu İçeriği Nasıldır?

Ramazan yardımına başvurmak isteyen vatandaşlar öncelikle başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgilerinize dair sorular yer almaktadır.

Kişisel bilgilere dair soruların yer aldığı başvuru formunu vatandaşlar doğru ve eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda adınız, soyadınız, iletişim bilgileriniz, ailedeki kişi sayısı, aylık geliriniz, giderleriniz gibi bir takım sorular yer alır.

Başvuru formunda belirttiğiniz iletişim bilgilerinizin güncel olmasına özen gösteriniz. Çünkü başvuru formunda yer alan iletişim bilgileri üzerinden sizinle irtibata geçilecektir.

Başvuru formunun amacı vatandaşın muhtaçlık durumunun tespit edilmesine yöneliktir. Bizzat yapılan başvurularda başvuru formu önem arz etmektedir. Bu sebeple eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması da önemlidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 600 TL Ramazan Yardımı Başvurusu

Ramazan Yardımı Yapan Kurum Ve Kuruluşlar Hangileridir?

Ramazan Yardımı Yapan Kurum Ve Kuruluşlar;

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi
 • Kızılay
 • Vakıflar ve Dernekler
 • Adana Büyükşehir Belediyesi
 • Bursa Büyükşehir Belediyesi
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

Ramazan Yardımı Ne Zaman Yatar?

Ramazan yardımları ayni yardımlar olarak yapılmasının yanı sıra nakdi yardımlar şeklinde de yapılmaktadır. Yardıma muhtaç binlerce vatandaşa verilen gıda ve erzak kolisi yardımı ise ayni bir yardımdır.

Ramazan yardımına başvuran ve başvurusu onaylanan kişilerin yardımlarının yatma süresi başvurunun yoğunluğuna göre değişmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Nakdi yardımını vatandaşın Başkent Kartına yüklemektedir. Böylelikle vatandaşlar temel ihtiyaçlarını kendileri gidip marketten satın alabiliyorlar.

Ramazan Yardımı Kimlere Yapılır?

Ramazan yardımlarına başvurmak için belli başlı şartları taşıyor olmak gerekmektedir. Bunların yanı sıra ramazan yardımına muhtaçlık sınırının altında kalan yoksul kimseler başvuruda bulunabilirler.

Sosyal yardımlardan öncelikli olarak faydalanmak isteyen vatandaşlara şunu belirtmeliyiz ki muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ile yardımlara ulaşma konusunda bir adım önde olursunuz.

Hane halkı aylık geliri asgari ücretin 1/3 ünün altında olanlar, geliri olmayanlar, kronik hastalığa sahip olanlar ve maaşı olmayan dul kadınlar da Ramazan yardımına başvurabilir.

Ramazan yardımına engelli vatandaşlar, muhtaç asker yakınları, kimsesizler, afetzedeler, muhtaç şehit ve gazi yakınları da başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca çalışamayacak durumda olan ve geliri olmayan vatandaşlar da ramazan yardımı için başvuruda bulunabilirler.

Üzerine kayıtlı gayrimenkulü bulunan vatandaşların başvuruları kabul olmayacaktır. Başvuru formunu yalan yanlış beyanlarla dolduran vatandaşların sosyal yardımlardan faydalandığı tespit edilirse almış oldukları yardımları güncel faizi ile birlikte kuruma geri öderler.

Kuruma geri ödeme yapmayan kişiler hakkında ise yasal süreç başlatılmaktadır. Başvurusu onaylanan kişilerin yani gerçekten yardıma muhtaç olan vatandaşların yardım kolileri, vermiş oldukları adreslerine kadar elden teslim edilmektedir.

Ramazan Gıda ve Erzak Kolisi Yardımı ve Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Ramazan Yardımı Başvuru Sonucunu Öğrenme

Yardıma muhtaç binlerce vatandaş devletin sunmuş olduğu sosyal yardımlara başvurmaktadır. Ramazan yardımı başvurusunda bulunan vatandaşlar ise başvuru sonuçlarını nasıl öğreneceklerini merak etmektedirler.

Ramazan yardımı başvurusunda bulunduğunuz kurumlara bizzat giderek başvuru sonucunu öğrenebileceğiniz gibi iletişim bilgileri üzerinden de öğrenebilirsiniz.

e-Devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlar ise yine e-Devlet üzerinden başvuru sonucunu görüntüleyebilir.

Kızılay tarafından yapılan sosyal yardımlara başvuran vatandaşlar bunun için ALO 168 hattını arayabilir ve yetkili kişilerden başvuru sonucunu öğrenebilirler.

Vakıflar Genel Müdürlüğü ramazan yardımı başvurusunda bulunan kişiler ise bölge müdürlüklerine bizzat giderek veya arayarak başvuru sonucunu öğrenebilirler.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ramazan yardımına başvuran vatandaşlar ise başvuru sonucunu öğrenmek için ALO 183 ya da ALO 144 hatlarını arayabilirler.

Belediyelerin vermiş oldukları ramazan yardımlarına başvuran kişiler başvuru sonucunu bizzat belediyeye giderek, belediyeyi arayarak veya ALO 153 hattından yetkili kişi ile görüşerek sonucu öğrenebilirler.

Dernek ve Vakıfların sosyal yardımlarına başvuran vatandaşlar ise başvuru sonucunu öğrenmek için bizzat dernek ya da vakfa gitmeli veya iletişim bilgileri üzerinden arayarak sonucu öğrenmelidirler.

e-Devlet Üzerinden Yapılan Gıda Yardımı Kaç TL?

700 TL’dir.

Sosyal Yardım Kartından Para Çekebilir miyiz?

Evet.

editor
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık