Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

29.10.2023
97
A+
A-
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Olur?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı; Ramazan ayının gelmesi ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi de ramazan kolisi yardımlarına başladı. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz bu yazımızda aklınıza takılan hemen hemen her sorunun cevabını bulabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Olur? İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

İzmir, ülkemizde 3 büyük şehirlerden birisi olarak yoğun nüfusa sahip bir şehirdir. Kalabalık nüfusun getirdiği sorumluluklar da fazla olduğu için büyükşehir belediyeleri daha çok çalışmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi de il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlarına daha iyi bir hizmet sunmak için canla başla çalışmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç vatandaşlar için çeşitli ihtiyaçlar adı altında sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Özellikle İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu projesiyle daha çok gündeme gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi; kömür yardımı, burs yardımı, gıda ve erzak yardımı, fatura yardımı gibi pek çok sosyal yardımda bulunmaktadır.

İhtiyaç sahipleri için her yıl bütçesinin bir kısmını ayıran belediye, 2023 yılında da çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Muhtaç vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek adına çalışmalar yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan ayına yönelik olarak da ramazan kolisi yardımı yapmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı ramazan ayı başlarında ihtiyaç sahiplerine dağıtılan ve içerisinde temel gıda ürünlerinin bulunduğu bir yardım paketidir. Peki ramazan kolisi yardımı ve başvurusu nasıl aşamalar gerektirmektedir, gelin birlikte bakalım…

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ramazan ayı; ülkemizde bereketin, yardımseverliğin göstergesi olarak görülmekte ve özenle geçirilmekte olan bir aydır. Her yıl yoksul ailelerin yüzlerini güldürmek için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yıl da ramazan kolisi dağıtarak ihtiyaç sahiplerine destek olmak istemektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisi yardımı dışında birçok sosyal yardım projesine imza atmış ve çalışmalarını sürekli güncel tutmuş bir belediyedir. Yakacak yardımı, kıyafet yardımı, bebek bakım malzemesi yardımı gibi farklı adlarda farklı ihtiyaçları karşılayan sosyal yardımlarda bulunan belediyenin yardımları hakkında bilgi almak için resmi internet sayfasına göz atabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde ikamet ediyorsanız ve muhtaç durumda yoksul bir kimse iseniz belediye tarafından verilen ramazan kolisi yardımı ve diğer yardımlara belediyenin ilçe hizmet binalarına giderek bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Ramazan kolisi yardımı ve diğer sosyal yardım başvurularını ayrıca e-Devlet sistemi üzerinden de kolaylıkla yapabilmektesiniz. e-Devlet üzerinden başvuru için; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini kullanabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı için başvuru esnasında sizden kişisel bilgileriniz istenirken muhtaçlık durumunuzun saptanması açısından birtakım soruların yer aldığı başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Ramazan kolisi yardımı için başvuru formu doldururken doğru bilgiler vermeniz gerekmektedir. Çünkü yardım başvurunuz değerlendirilirken verdiğiniz bilgiler araştırılır ve doğruluğu tespit edilir. Yanlış ya da yalan verilen bilgiler tespit edildiğinde kişi hakkında yasal süreç başlatılır.

Yardım başvuru talebiniz incelendikten sonra yardım almaya hak kazandı iseniz ramazan koliniz evinize teslim edilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Olur?

Her yıl özellikle büyükşehir belediyeleri tarafından muhtaç vatandaşlara dağıtılan ramazan kolisi yardımı bu sene de birçok ailenin yüzünü güldürmek için dağıtılmaktadır. Ortalama 4 kişilik bir ailenin bir aylık gıda ve erzak ihtiyacını karşılayan ramazan kolisi yardımı ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisine uzun süre bozulmadan saklanabilecek ürünler yerleştirmektedir. Her yıl belediyenin ayırmış olduğu bütçeye göre ürünler farklılık gösterse de genelde ramazan kolisinde; mercimek, bulgur, makarna, nohut, fasulye gibi yemeklik kuru gıdalar ile kahvaltılık peynir, zeytin, çay ve şeker gibi ürünler bulunmaktadır. Ayrıca yemek yaparken kullanılan salça, yağ gibi ürünler de ramazan kolisinde yer almaktadır.

Ramazan kolisi içerisinde temel gıda malzemeleri bulundurarak yoksul ailelerin bir aylık gıda masrafını karşılamak amaçlı hazırlanmıştır. Koli sayısı ve kolideki malzeme seçimi belediyenin görevlendirmiş olduğu personel tarafından belirlenmektedir. Görevli personel bu durumu belediyenin ayırmış olduğu bütçeyi baz alarak planlamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı, yoksul ailelere teker teker dağıtılarak kişilerin ramazan ayı boyunca ihtiyaç duyabileceği gıda malzemeleri temin edilmiş olunmaktadır.

Ramazan Gıda ve Erzak Kolisi Yardımı ve Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Formu

Sosyal yardımlar yaparak ihtiyaç sahibi yoksul vatandaşların yanında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, her yıl ramazan ayı için de ayrıca yardım projesi düzenlemektedir.

Ramazan kolisi başvurusunu hem bizzat belediyenin ilgili birimine giderek hem de e-Devlet sistemini kullanarak yapabilmektesiniz. Başvuru esnasında form doldurulması zorunludur. Başvuru formunda sizden istenen bilgiler ile yapmış olduğunuz yardım talebi için uygun olup olmadığınız değerlendirilmektedir.

Ramazan kolisi yardım başvuru formunda kişisel bilgileriniz, aylık gelir ve gider durumunuz, ailede yaşayan sayısı gibi birtakım bilgileri cevaplamanız istenmektedir.

Sosyal yardım başvurularında muhtarlıklardan alınabilecek olan fakirlik belgesi de son derece önem arz etmektedir. Böylece muhtaçlık durumunuz resmi olarak belgelenmiş olmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı talebinde bulunurken başvuru formunda doldurduğunuz bilgiler gerekli kişiler tarafından incelenmektedir. Doğruluğu tespit edilmek için incelenen bilgiler sizin yardım talebinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması açısından önemlidir.

Yapılan başvuru incelendikten sonra yardım almaya hak kazanırsanız ramazan kolisi yardımı yani gıda ve erzak yardımınız kapınıza kadar teslim edilmektedir. Sadece ramazan kolisi yardımı değil başvuru yaptığınız ve başvurunuzun kabul gördüğü diğer yardımlar da adresinize belediye görevlileri tarafından teslim edilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ayni ve nakdi yardımları yoksul vatandaşların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak düzenlemektedir. Amacı sosyal yardımları doğru adreslere ulaştırmak olan büyükşehir belediyesi gece gündüz demeden çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisi yardımı kimlere verilir diye baktığımızda öncelikle muhtaçlık yani fakirlik belgesi olan yani muhtaç durumda olan ailelere yapılmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı işi olmayanlara, dul ve yetim kalan geliri olmayan kişilere, engelli vatandaşlara, muhtaç asker yakınlarına verilmektedir. Ayrıca hane halkı aylık geliri kişi başı asgari ücretin 1/3 ü altında olan ailelere, muhtaç durumda olan gazi ve şehit yakınlarına, afetzedelere verilmektedir.

Muhtaçlık sınırı altında yaşamak zorunda kalan vatandaşlar ramazan kolisi yardımı ile bir nebze de olsa kişilere umut olmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahipleri için fazlaca mesai harcayarak çalışmalarını yürütmektedir.

Her sosyal yardım başvurusu dikkatle ve özenle değerlendirilmektedir. Ayrıca koliler de belediye görevlileri tarafından hazırlanırken özenle paketlenmektedir. Verilen adreslere teslim edilen ramazan kolileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının özverili hizmetleriyle sürdürülmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı ihtiyaç sahibi yoksul kişilere verilmektedir. Başvuru talebinde bulunurken başvuru formunun doldurulması dışında bazı belgeler istenmektedir.

Sosyal yardım başvuru talebi için resmiyette bulundurulması yani kuruma verilmesi gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bunlar; T.C. kimlik kartı ya da fotokopisi, ikametgah belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, gelir belgesi, varsa işsizlik durumunu gösteren belgedir.

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvurusunda bulunacak olan kişi engelli durumunda ise bu durumu belgeleyen bir sağlık raporuna ihtiyaç vardır. Bu rapor da kuruma sunulan evraklar arasında yer almaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı ya da diğer sosyal yardımlar için ALO 153 hattı aktif olarak kullanılabilmektedir.

Kızılay Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama

Fakirlik Belgesi Ücretli midir?

Hayır.

Fakirlik Belgesi ile Devlet Hastanelerinden Ücretsiz Faydalanılabilir mi?

Evet.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gökhan dedi ki:

    Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaçımız var. 2 tane çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Biriside 1 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi alamıyorum herşey pahalandı sizden yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde bakkal yok gıda sebze-meyve temizlik koli yardım etmenizi istiyorum.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık