Yardım Başvurusu

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu ( Tüm Yardımlar )

Yalova Belediyesi sosyal yardım başvurusu; Yalova’da yaşayan engelli, yaşlı, dar gelirli, kimsesiz kişiler için hazırlanan Yalova Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemlerini anlatıyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde hareket eden ve maddi durumu yerinde olmayan ailelere her zaman yardım eli uzatan Yalova Belediyesi, ekonomik anlamda güçlük çeken ve geçim sıkıntısı yaşayan kişiler için çeşitli yardım kampanyaları düzenliyor.

Yalova Belediyesi Yardımları

Belediye tarafından sürdürülen sosyal yardımlardan yararlanmak isteyenler, gerekli başvuru adımlarını tamamladıktan sonra detaylı bir inceleme süreci başlıyor. Bu süreç sonunda da yardım başvuru talebi olumlu olarak sonuçlanan aileler ile iletişime geçilerek gerçekten yardıma muhtaç olan ailelere Yalova Belediyesi yardımları ulaştırılıyor.

Yalova Belediyesi tarafından sağlanan sosyal yardımlar şu alanlarda veriliyor:

 • Maddi durumu yerinde olmayan aileler için sıcak yemek ve erzak yardımları
 • Kışlık yakacak ihtiyacı olan ailelere odun ve kömür gibi yakacak yardımı
 • İhtiyaç sahibi aileler için alışverişlerinde kullanabileceği sosyal destek kartı
 • Sağlık durumu yerinde olmayan kişiler için tekerlekli sandalye ve medikal destek ürünleri konusunda sağlanan yardımlar
 • Öğrenciler için kırtasiye ve okul masrafları için sağlanan yardımlar
 • Yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç kişiler için ev temizliği desteği
 • Dar gelirli aileler için kışlık giyecek veya ev eşyası gibi yardımlar
 • Dezavantajlı kişiler için psikolojik, hukuki ve sosyal hizmet alanlarında sağlanan hizmetler
 • Zor durumdaki kişiler için hasta nakil ve sevk hizmetleri

Kızılay Gıda Yardımı ve Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yalova Belediyesi tarafından sağlanan sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların kullanabileceği pek çok farklı kanal sunuluyor. Yalova Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyenler;

 • Yalova Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek,
 • e-Devlet portalı üzerinden yardım başvurusu yaparak,
 • Yalova Belediyesi iletişim numarasını arayarak veya
 • Yalova Belediyesi Whatsapp hattı üzerinden iletişim kurarak yardım başvuru taleplerini iletebilirler.

Şimdi de bu başvuru kanalları üzerinde nasıl başvuru yapacağınıza bakalım.

Yalova Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat giderek başvuru yapmak için ilk önce sizden istenen belgeleri hazırlamanız ve ardından başvurunuzu oluşturmanız gerekiyor. Gerekli belgeleri hazırlayarak yardım başvurusu yapacak olan kişiler, bu evrakları Vakıf Personeline teslim eder ve Vakıf Personeli de yardım başvurusuna dair dilekçeyi Sosyal Yardım İnceleme Görevlisine sevk ediyor. Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi, yardım talebini aldıktan sonra yapacağı ev ziyareti ve sistem üzerinde aldığı bilgiler ile başvuru esnasında verilen bilgileri kontrol ederek bir rapor oluşturur ve bu raporu Mütevelli Heyet’ine gönderir. Haftada bir toplanan Mütevelli Heyeti de Belediyeye yapılan bütün başvuruları ve bu başvurulara dair raporları inceleyerek bir karara bağlar. Başvuru sonucu olumlu olan kişilere, gerekli görülen ayni veya nakdi yardım yapılır.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Açık Kapı Yardımı Kimlere Verilir? Nasıl Alınır? Nereden Alınır? > TIKLAYIN

Yalova Belediyesi yardım başvurusu sırasında sizden istenen belgeler genel olarak şunlar oluyor:

 • TC kimlik kartı ve fotokopisi
 • Talep ettiğiniz yardım türüne dair başvuru dilekçesi
 • Maddi durumunuzu gösterir belge
 • Muhtarlık alacağınız fakirlik belgesi ve ikametgah belgesi
 • Aile bireylerine ait nüfus kayıt örneği
 • Aynı ev içerisinde öğrenci var ise her bir çocuğa ait öğrenci belgesi
 • Engelli, yaşlı veya sağlık durumu yerinde olmayan kişiler için sağlık durumlarını gösterir sağlık kurulu raporu
 • Talep ettiğiniz yardım türüne veya aile özelinde belirtmek istediğiniz diğer durumlara dair belgeler

Kızılay SUY Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

e-Devlet Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu

e-Devlet üzerinden Yalova Belediyesi yardım başvurusu yapmak için şu adımları takip edin:

 1. Buradaki link üzerinden ilgili sayfaya giderek TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yapın.
 2. Sonrasında “Uygulamaya git” butonuna tıkladıktan sonra açılacak olan sayfa üzerinde bulunan “Onayla” butonuna tıklayın.
 3. Bu işlemden sonra açılacak sayfa üzerinde;◦ Bağlı olduğunuz il veya ilçe belediyesini seçin.◦ Kimlik bilgilerinizin doğru olduğunun kontrolünü sağlayın.◦ Talep ettiğiniz yardım türünü seçin.◦ KVKK kapsamında sunulan belgeleri detaylı bir şekilde okuyarak onaylayın.
 4. Son aşama olarak da bu sayfanın en alt kısmında yer alan “Kaydet” butonuna basarak Yalova Belediyesi yardım başvurusu işleminizi tamamlayın.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı > TIKLAYIN

İsterseniz de 0 226 811 50 00 veya 0 226 811 50 04 numaralı Yalova Belediyesi iletişim numarasından birisini arayarak, Belediyenin sağladığı sosyal yardımlardan yararlanmak istediğinizi iletebilirsiniz. Sizi karşılayan görevli, sizin iletişim bilgilerinizi alarak ilgili birime iletebilir veya sizi doğrudan sosyal yardımlar ile ilgilenen birime aktararak yardım talebinizin oluşması için yardımcı oluyor.

Yalova Belediyesi yardım başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer kanal da 0552 505 77 77 numaralı Yalova Belediyesi Whatsapp iletişim hattı üzerinden irtibat kurmaktır. Bu numaraya Whatsapp üzerinden yardım talebinde bulunmak istediğinize dair mesaj attıktan sonra ilgili yönlendirmeleri takip ederek yardım talebinizi oluşturabilirsiniz.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemleri

Yukarıda anlattığımız Yalova Belediyesi yardım başvurusu kanallarından istediğini kullanarak başvurusunu tamamlayan kişilerin talepleri, yaklaşık olarak 15 ile 30 gün içerisinde değerlendirilerek, yardım taleplerinin onaylanıp onaylanmadığı bir sonuca bağlanıyor. Ancak çeşitli dönemlerde yaşanabilen yardım başvurularına olan yoğunluk oluşması nedeniyle bu süre biraz daha uzayabiliyor. Başvurunuz olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandığında ise başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz telefon numarasına mesaj yoluyla, başvuru durumunuza dair son bilgi gönderiliyor.

Belediye Para Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu > TIKLAYIN

Ancak bu süre sonunda, başvurunuza dair herhangi bir bilgilendirme gelmediyse, Yalova Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi yapmanız ve başvuru durumunuza dair bilgi alabilirsiniz. Bunun için, hangi başvuru kanalını kullandıysanız yine o kanal üzerinden geri bildirim almanız mümkün oluyor. Bunun için;

 • Daha önce başvuru yaptığınız Yalova Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün ilgili birimine tekrar giderek, yardım başvurusu yaptığınızı ancak henüz geri dönüş alamadığınızı bildirebilir ve başvurunuzun durumuna dair kontrol yapılmasını sağlayabilirsiniz.
 • e-Devlet üzerinden başvuru yaptıysanız, buradaki linke tıkladıktan sonra e-Devlet hesabınıza giriş yapabilir ve ilgili sayfanın sol tarafında bulunan menüdeki Başvuru Sorgulama menüsünü kullanarak başvurunuzun hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.
 • Yalova Belediyesi iletişim numarası olan 0 226 811 50 00 veya 0 226 811 50 04 hatlarını arayarak, daha önce yardım başvuru yaptığınızı ve başvurunuzun son durumuna dair bilgi almak istediğiniz ileterek geri dönüş alabilirsiniz.
 • Yalova Belediyesi Whatsapp iletişim hattı olan 0552 505 77 77 numarası ile Whatsapp üzerinden iletişim kurabilir ve yine yardım talebinizin son durumu hakkında bilgi almak istediğinizi ilettikten sonra kontrolünü sağlatarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu