Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Parçalı Bulutlu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı 2023

31.08.2023
3.039
A+
A-
Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı 2023

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Nedir?, Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Nasıl Alınır?, Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı Şartları, Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Kimlere Alabilir?, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Kolisinde Neler Var?,

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı; 81 il ve ilçede ihtiyaç sahibi kişilere kuru gıda kolisi yardımı yapmaktadır. Maddi yardım ihtiyacı bulunan ve her hangi bir sosyal güvencesi olmayan  dar gelirli kişilere kuru gıda yardımı yapılacaktır.

Devletimiz tarafından yapılan gıda yardımı özellikle bu zor günlerde pek çok kişinin ihtiyaç listesinde bulunmaktadır. İşsiz kalan, geliri asgari ücretten düşük olan, 65 yaşını doldurmuş, muhtaç kişilere verilen bu yardımı almak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

Sizlere bu yazımızda vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı nasıl alınır, vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu nasıl doldurulur ve vakıflar genel müdürlüğü gıda yardımı kimler alabilir sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

İşte Vakıflar Genel Müdürlüğü kuru gıda yardımı detayları;

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Nedir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı Vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce 81 il merkezinde kuru gıda yardımı verilmesi amaçlanmaktadır.

İhtiyaç sahibi kişilere yapılan kuru gıda yardımı 81 il ve ilçede bulunan Merkez müdürlüğü tarafından dağıtılacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Nasıl Alınır?

Vakıflar genel müdürlüğü gıda yardımı almak için aşağıda verilen formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu elden yada posta ile bu adrese Milli Müdafaa Caddesi No:20 Kızılay Ankara Türkiye gönderilmesi gerekmektedir.

Gönderiler başvurulur titizlikle değerlendirip gerekli incelemeler yapıldıktan sonra maddi yardım isteyen kişilere yapılacaktır.

Kuru gıda yardımı başvuru formu eksiksiz olarak doldurulup ev adresini doğru şekilde yazıp imzalamanız çok önemlidir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Hayır Hizmetlerinden Yararlanmak İsteyenler için Aydınlatma Metni için tıklayınız.

Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti için Sağlık Verisinin İşlenmesine ve Kullanılmasına Dair Açık Rıza Beyanı için tıklayınız.

Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Alan Kişi Yoklama Belgesi için tıklayınız.

Yardım talebinde bulunanların “Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu“nu tıklayarak indirebilirler. İndirdiğiniz formu eksiksiz doldurup elden yada posta ile göndermeniz yeterlidir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı Şartları

Gıda yardımı almak ve başvurunuzun onaylanması için gerekli olan şartlar ise;

 • Sosyal güvencesi bulunmayan
 • Geliri net asgari ücretten az olanlar
 • 65 yaşını dolduranlar
 • Muhtaç
 • Güçsüz
 • Kimseniz ve muhtaçlık maaşı alanlar

Yukarıdaki şartları taşıyan kişilerin başvuruları onaylanacaktır. Yardım talebinden sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yararlanabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Kimlere Alabilir?

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımını ihtiyaç sahibi kişiler yararlanabilir. Her haneden bir kişinin başvurusu kabul edilmektedir. Maddi yardımı ihtiyacı olan tüm Türk vatandaşları başvuruda bulunabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Formu

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AŞEVİ VE KURU GIDA HİZMETİ BAŞVURU FORMU doldurulurken ad, soyad, kimlik numarası, hanede yaşayan kişi sayısı, hane gelir durumu, ev adresinizi yazmanız gereklidir.

Ayrıca hanede yaşayan kişilerin hepsinin cinsiyet, kimlik numarası, medeni durumu ve yakınlığı yazılmalıdır. Bölge Müdürlüğünce yapılan değerlendirmede durumu uygun olanlar kuru gıda hizmetinden yararlandırılır.

Belediye ve Vakıfların yaptığı kuru gıda yardımı hakkında bilgi almak için Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır yazımız okuyabilirsiniz. Ayrıca Belediye Erzak Yardımı ve Para Yardımı 2023 yazımızda bakabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Kolisinde Neler Var?

Kuru gıda yardım paketi 15 kalem gıda ürününden oluşmaktadır.

3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır:

A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler,

B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler

C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır.

Yurt geneline 81 il merkezinde her ay 20.315 aile adrese teslim şeklinde bu yardımdan yararlanmaktadır.

Gıda yardımının kesilmesine neden olan sebepler ise ölümü, muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması, bilgi verilmeksizin 3 defa paketin teslim alınmaması durumunda gıda yardımı tamamen kesilir.

Sizlere bu yazımızda Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı nasıl alınır ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı formu doldurma hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı başvurusu, resmi web sitesindeki “Online İşlemler” bölümünden “Sosyal Yardım İşlemleri” seçeneğini tıklayarak “Gıda Yardımı Başvuru Formu” doldurularak veya telefon/e-posta yoluyla yapılabilir.

Erzak kolisi başvurusu nasıl yapılır?

Erzak kolisi başvurusu yapmak için, yerel sosyal yardım kuruluşları veya derneklerin web sitelerinde veya telefonlarıyla iletişime geçilerek başvuru süreci hakkında bilgi alınmalı, gerekli belgeler hazırlanarak başvuru yapılmalıdır.
Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı
Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Netice dedi ki:

  Ben kuru gıda yardımı alıyorum şimdi yılda bir form dolduruyorum 12 ci ayda ama bu yıl form yoktu bulamadım hiç bir yerde ne yapmam gerek formu nerden alcam teşekkür ederim

 2. Ali dedi ki:

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı İstiyorum

 3. Selçuk Akman dedi ki:

  Merhaba iyi akşamlar. Ben selcuk ağrida yaşıyorum kirada oturuyorum yardima ihtiyacım var. Ramazan ayı boyunca huzurlu sağlıklı bereketli olsun. Allah hayirlarinizi kabul etsin inşallah.Agri Fırat mahallesi

 4. Hülya Coşkuner dedi ki:

  Merhaba ben hülya Coşkuner eşim bel fıtığından çalışamıyor sürekli işe gidemiyor sigorta yok yeşil kartlıyım dolapta yicek bi lokma yok 3 çocuk var bizle birlikte 5 kişiyiz araştırabilirsiniz lütfen çocuklarım için

 5. Adalet dedi ki:

  Adalet merhaba buyardımlara çok ihtiyacım var siz değerli vakıfbuyukleri hayat şartları cokźor öldüğü icin sizden gelen herturluyardıma ihtiyacım var eşim ceza evinde olduğu için hiçbir gelirim yok 2kızım var büyük kızım lise biregidiyor küçük kızım ana okuluna gidiyor

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık