Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı 2021; 81 il ve ilçede ihtiyaç sahibi kişilere kuru gıda kolisi yardımı yapmaktadır. Maddi yardım ihtiyacı bulunan ve her hangi bir sosyal güvencesi olmayan  dar gelirli kişilere kuru gıda yardımı yapılacaktır.

Devletimiz tarafından yapılan gıda yardımı özellikle bu zor günlerde pek çok kişinin ihtiyaç listesinde bulunmaktadır. İşsiz kalan, geliri asgari ücretten düşük olan, 65 yaşını doldurmuş, muhtaç kişilere verilen bu yardımı almak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

Sizlere bu yazımızda vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı nasıl alınır, vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu nasıl doldurulur ve vakıflar genel müdürlüğü gıda yardımı kimler alabilir sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

İşte Vakıflar Genel Müdürlüğü kuru gıda yardımı detayları;

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Nedir

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı Vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce 81 il merkezinde kuru gıda yardımı verilmesi amaçlanmaktadır.

İhtiyaç sahibi kişilere yapılan kuru gıda yardımı 81 il ve ilçede bulunan Merkez müdürlüğü tarafından dağıtılacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Nasıl Alınır

Vakıflar genel müdürlüğü gıda yardımı almak için aşağıda verilen formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu elden yada posta ile bu adrese Milli Müdafaa Caddesi No:20 Kızılay Ankara Türkiye gönderilmesi gerekmektedir.

Gönderiler başvurulur titizlikle değerlendirip gerekli incelemeler yapıldıktan sonra maddi yardım isteyen kişilere yapılacaktır.

Kuru gıda yardımı başvuru formu eksiksiz olarak doldurulup ev adresini doğru şekilde yazıp imzalamanız çok önemlidir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Hayır Hizmetlerinden Yararlanmak İsteyenler için Aydınlatma Metni için tıklayınız.

Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti için Sağlık Verisinin İşlenmesine ve Kullanılmasına Dair Açık Rıza Beyanı için tıklayınız.

Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Alan Kişi Yoklama Belgesi için tıklayınız.

Yardım talebinde bulunanların “Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu“nu tıklayarak indirebilirler. İndirdiğiniz formu eksiksiz doldurup elden yada posta ile göndermeniz yeterlidir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı Şartları

Gıda yardımı almak ve başvurunuzun onaylanması için gerekli olan şartlar ise;

  • Sosyal güvencesi bulunmayan
  • Geliri net asgari ücretten az olanlar
  • 65 yaşını dolduranlar
  • Muhtaç
  • Güçsüz
  • Kimseniz ve muhtaçlık maaşı alanlar

Yukarıdaki şartları taşıyan kişilerin başvuruları onaylanacaktır. Yardım talebinden sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yararlanabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Kimlere Alabilir

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımını ihtiyaç sahibi kişiler yararlanabilir. Her haneden bir kişinin başvurusu kabul edilmektedir. Maddi yardımı ihtiyacı olan tüm Türk vatandaşları başvuruda bulunabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Formu

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AŞEVİ VE KURU GIDA HİZMETİ BAŞVURU FORMU doldurulurken ad, soyad, kimlik numarası, hanede yaşayan kişi sayısı, hane gelir durumu, ev adresinizi yazmanız gereklidir.

Ayrıca hanede yaşayan kişilerin hepsinin cinsiyet, kimlik numarası, medeni durumu ve yakınlığı yazılmalıdır. Bölge Müdürlüğünce yapılan değerlendirmede durumu uygun olanlar kuru gıda hizmetinden yararlandırılır.

Belediye ve Vakıfların yaptığı kuru gıda yardımı hakkında bilgi almak için Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır yazımız okuyabilirsiniz. Ayrıca Belediye Erzak Yardımı ve Para Yardımı 2021 yazımızda bakabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Kolisinde Neler Var

Kuru gıda yardım paketi 15 kalem gıda ürününden oluşmaktadır.

3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır:

A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler,

B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler

C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır.

Yurt geneline 81 il merkezinde her ay 20.315 aile adrese teslim şeklinde bu yardımdan yararlanmaktadır.

Gıda yardımının kesilmesine neden olan sebepler ise ölümü, muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması, bilgi verilmeksizin 3 defa paketin teslim alınmaması durumunda gıda yardımı tamamen kesilir.

Sizlere bu yazımızda Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı nasıl alınır ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı formu doldurma hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.