Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Parçalı Bulutlu

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu ( Tüm Yardımlar )

18.10.2023
271
A+
A-
Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu ( Tüm Yardımlar )

Yozgat Belediyesi Sosyal Yardım, Yozgat Belediyesi Yardımları Neler?, Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?, Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Yozgat Belediyesi sosyal yardımları neler; Yozgat ilinde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlar çeşitli sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirler. Yozgat Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemlerine dair merak edilen soruları araştırarak sizler için hazırladık. Yozgat il sınırları içerisinde yaşayan ve maddi durumu yerinde olmayan vatandaşların yanında olan Yozgat Belediyesi, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için Yozgat Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemlerini yapmanız için hem online kanallar üzerinden hem de Belediyenin ilgili birimleri tarafından hizmet vermeye devam ediyor.

Yozgat Belediyesi Sosyal Yardım

Yozgat Belediyesi yardımları ile yardıma muhtaç pek çok vatandaşa destek olunarak birçok aile daha iyi koşullar altında yaşama şansı bularak refah seviyesi artırıldı.

Açık Kapı Yardımı Kimlere Verilir? Nasıl Alınır? Nereden Alınır? > TIKLAYIN

Sosyal Belediyecilik anlayışına sahip olarak, vatandaşların çok daha iyi şartlar altında yaşamasını amaçlayan Yozgat Belediyesi, çeşitli alanlarda verdiği yardımlar sayesinden hem maddi hem de ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan farklı alanlarda yardımlar veriyor. Yozgat Belediyesi yardımlarından yararlanmak isteyen kişiler ile aşağıda vereceğimiz kanallardan istediklerini kullanarak yardım başvurusu oluşturabilir ve yardımlardan yararlanabilirler. Şimdi gelin “Yozgat Belediyesi yardımları nelerdir?” “Yozgat Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemleri nasıl yapılır?” beraber bakalım.

Yozgat Belediyesi Yardımları Neler?

Yozgat Belediyesi, maddi durumu yerinde olmayan, yardıma muhtaç, engelli, yaşlı, dul, yetim, öksüz, sağlık durumu çalışmaya elverişli olmayan aileler için pek çok farklı konuda yardım paketleri veriyor. Vatandaşlar için hazırlanan Yozgat Belediyesi yardımları şunlar:

 • Öğrenciler için okul, kırtasiye, giyecek ve maddi yardımlar
 • İhtiyaç sahibi aileler için kira yardımı
 • Yoksul ve yardıma muhtaç kişiler için maddi yardımlar
 • Yeni çocuğu olan aileler için mama ve bebek bezi yardımları
 • Engelli, yaşlı ve sağlık durumundan ötürü bakıma muhtaç kişiler için sağlık ve bakım yardımları
 • Yardım talebi onaylanan aileler için gıda ve temizlik malzemesi yardımları
 • Maddi durumu yerinde olmayan aileler için kıyafet yardımları
 • Muhtaç asker yardımı
 • Asker ailelerine yönelik yardımlar

Kızılay Gıda Yardımı ve Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesinin vatandaşlar için hazırladığı sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen kişiler, aşağıda sayacağımız Yozgat Belediyesi yardım başvurusu kanallarından istediklerini kullanarak yardım taleplerini iletebilirler. Yardım taleplerinizi iletebileceğini kanallar şunlar:

Yozgat Belediyesine bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yardım talebinizi iletebilirsiniz. Bunun için isterseniz sizden istenen belgeleri hazırladıktan sonra bizzat Vakfın ilgili merkezine giderek başvuru yapabilir, isterseniz de özellikle covid-19 salgınından sonra da vatandaşların sağlığını korumak amacıyla faaliyete geçirilen telefonla iletişim merkezi üzerinden veya online olarak yapabilirsiniz.

Diğer Aile Yardımı Nedir? Diğer Aile Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapacağınız bireysel başvuru sırasında sizden istenen belgeler şunlar oluyor:

 • Başvuru sahibine ait TC kimlik kartı ve fotokopisi
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başvuru formu (başvuru sırasında doldurabilirsiniz)
 • İkametgah belgesi ( e-Devlet üzerinden alabilirsiniz )
 • Aynı evde yaşayan bütün herkese ait nüfus kayıt örneği
 • Aynı ev içerisinde okula devam eden öğrenci var ise öğrenci belgesi
 • Engelli, yaşlı ya da sağlık durumu yerinde olmayan kişilerin sağlık durumlarını gösterir resmi belgeler
 • Talep ettiğini yardım türüne göre ek belgeler de istenebilir

Burada sizden istenen belgelerin tam ve eksiksiz olması başvuru sürecinizin hızlanmasına ve olumlu sonuç almanıza destek oluyor. Yozgat Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz daha detaylı konular var ise Yozgat Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

Kızılay SUY Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

Yozgat Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iletişim numaraları şunlar:

 • 0354 212 42 91
 • 0354 217 20 46
 • 0354 212 30 06

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı online başvuru işlemleri için ise buradaki linke tıklayarak ilgili sayfaya doğrudan ulaşabilirsiniz. Bu sayfa üzerinden ise sizden şu bilgiler isteniyor:

 • TC kimlik numaranız
 • Adınız ve soyadınız
 • Doğum tarihiniz
 • Telefon numaranız ve açık adresiniz
 • Banka IBAN numaranız
 • Talep ettiğiniz yardım türü
 • Talebinize ilişkin belirtmek istediğiniz detayları da yazabilirsiniz

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı > TIKLAYIN

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim Numarası

Yozgat Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden de yardım başvurusu talebinizi iletebilirsiniz. Bunun için isterseniz 0354 666 66 66 numaralı Yozgat Belediyesi Çağrı Merkezi numarasını arayabilir, isterseniz de 0552 516 66 66 numaralı Belediyenin Whatsapp iletişim hattı üzerinden yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Yozgat Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile telefon üzerinden iletişime geçmeniz oldukça kolaydır. Çağrı merkezi ile görüşmelerinizi yapabilir ve başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra belediye tarafından yapılan incelemelerde uygun bulunursanız yardımlarınız düzenli olarak tarafınıza iletilir.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yozgat Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri için, yardım başvurusu yaptıktan sonra yaklaşık olarak 15 ile 30 gün arasında beklemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü yardım talebinizi ilettikten sonra belgelerinizin ilgili birime ulaşıp, kontrol edilip, başvuru talebinizin değerlendirilmesi süreci, bu birimin iş yoğunluğuna göre 15 ila 30 gün kadar sürebiliyor. Eğer bu süreç içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak bir dönüş almazsanız, yardım başvurunuzun ne aşamada olduğunu öğrenmek için, yine başvuru aşamasında olduğu gibi;

 • Yozgat Belediyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat giderek bilgi talep edebilir,
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın 0354 212 42 91, 0354 217 20 46 veya 0354 212 30 06 numaralı iletişim numaraları üzerinden bilgi alabilir,
 • Yozgat Belediyesi Çağrı Merkezinin 0354 666 66 66 numaralı iletişim numarasını arayabilir veya
 • 0552 516 66 66 numaralı Yozgat Belediyenin Whatsapp iletişim hattı üzerinden yardım başvurunuzun ne aşamada olduğunu sorgulatabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Belediye Para Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu > TIKLAYIN

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

Hane Yardımının Çıkıp Çıkmadığını Nasıl Anlayabiliriz?

e-Devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz.

%40-%69 Engelli Aylığı Ne Kadar Oldu?

1.594 TL oldu.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık