Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu ( Tüm Yardımlar )

18.10.2023
285
A+
A-
Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu ( Tüm Yardımlar )

Uşak Belediyesi Yardımları, Uşak Belediyesi Yardımları Neler?, Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?, Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim Numarası, Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu İçin İstenen Belgeler Neler?

Uşak Belediyesi ayni ve nakdi yardımlar; Uşak’ta yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlar sosyal yardımlar için başvuruda bulunabilirler. Maddi durumu yerinde olmayan muhtaç aileler için Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama adımlarını araştırdık. Uşak il sınırları içerisinde ikamet eden maddi durumu yerinde olmayan kişiler için her zaman yardım eli uzatan Uşak Belediyesinin sağladığı yardımlar ile başvuru ve sorgulama işlemlerine dair merak ettiğiniz soruları bu yazımızda cevaplıyoruz.

Uşak Belediyesi Yardımları

Genel olarak tarım ve tarıma dayalı sanayi alanında ekonomisini geliştiren Uşak’ta, ekonomik durumu yerinde olmayan, yaşlı, engelli, işsiz, öğrenci ve asker aileleri için pek çok alanda, Sosyal Belediyecilik anlayışı hareket eden Uşak Belediyesi tarafından sosyal yardımlar verilmeye devam ediliyor.

Açık Kapı Yardımı Kimlere Verilir? Nasıl Alınır? Nereden Alınır? > TIKLAYIN

Düzenli bir geliri olmayan, maddi açıdan sıkıntı yaşayan aileler için yapılan “Uşak Belediyesi Yardımları Neler?” “Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?” “Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor?” gibi merak ettiğiniz pek çok sorunun cevaplarına gelin birlikte bakalım.

Uşak Belediyesi Yardımları Neler?

Maddi güçlük yaşayan aileler, engelli ve yaşlı bireyler, sağlık durumu çalışmaya elverişli olmayan kişiler, işsiz kalanlar, öğrenciler ve maddi yardımlara ihtiyaç duyan diğer kişiler için verilen Uşak Belediyesi yardımları şunlardır:

 • Maddi durumu yerinde olmayan kişiler için gıda yardımları
 • İhtiyaç sahipleri için kışlık odun ve kömür gibi yakacak yardımları
 • Aileler için barınma yardımları
 • Belediye tarafından belirlenen kişilere verilen maddi yardımlar
 • Öğrenciler için okul yardımları
 • Sağlık durumu kötü olan yaşlı, engelli ve diğer kişiler için çeşitli alanlarda sağlık yardımları
 • Deprem, yangın, sel gibi doğal afetlerden etkilenen kişiler için sağlanan yardımlar
 • Eşi vefat etmiş dul kadınlar için yardımlar
 • Öksüz, Yetim, Asker çocukları için maddi ve diğer alanlarda yapılan yardımlar
 • Muhtaç askerler için maddi destekler

e-Devlet Diğer Aile Yardımı Nedir? Başvuru Sorgulama

Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Uşak Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler, belediyenin sağladığı pek çok farklı kanal üzerinden yardım taleplerini iletebilirler. Kimi aileler adına da mahalle muhtarları başvuru yapabilir veya belediye ekiplerinin kendi tespit ettiği kişilere doğrudan yardım yapılabilir.

Uşak Belediyesi yardım başvurusu yapabileceğiniz yollardan birisi, direk olarak Uşak Valiliğine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek başvuru talebinizi iletebilirsiniz. Buraya şahsen giderek başvuru yapmanız sırasında sizden birtakım belgeleri hazırlamış olmanız isteniyor. Bu belgelere birazdan değineceğiz.

Yardım başvurunuzu iletebileceğiniz diğer bir kanal ise Uşak Belediyesinin Sosyal Yardım İşleri birimi ile iletişime geçmektir. Bunun için ise 0276 221 40 00 numaralı Uşak Belediyesi iletişim hattını aradıktan sonra dahili numara olan 184 numarasını tuşlamanız yeterli oluyor.

Kızılay Gıda Yardımı ve Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim Numarası

Uşak Belediyesi yardımlarından yararlanmak için iletişim sağlayabileceğiniz bir diğer hat ise Belediyenin Whatsapp iletişim numarası olan 0532 600 7335 numarasına Whatsapp üzerinden mesaj atmaktır. Bu hatta ileteceğiniz mesaj ile gerekli bilgileriniz alınarak yardım talebi ile ilgili birimlere yönlendirilir ve sizinle iletişime geçiliyor.

Bu kanalların yanı sıra Uşak Belediyesi yardım başvurusu yapmak istediğiniz zaman ALO 153 Uşak Beyaz Masa hattını da arayabilirsiniz. Uşaklıların her zaman hizmetinde olan bu hattı aradıktan sonra da yardım talebinizin ilgili birimlere iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu İçin İstenen Belgeler Neler?

Uşak Belediyesi yardımlarından yaralanmak için, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gideceğiniz zaman sizden şu belgeleri hazır olarak götürmenizi istiyorlar:

 • TC kimlik kartı ve fotokopisi
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başvuru formu (gittiğinizde alabilirsiniz)
 • Belediye yardım başvuru dilekçesi
 • Belediye birimleri tarafından verilen barınma ihtiyaç raporu veya ikamet ettiğiniz eve ait olan kira kontratı
 • Evde yaşayan öğrenci var ise her bir öğrenciye ait öğrenci belgesi
 • Çocukların kimlik fotokopisi
 • Engelli ve yaşlılar için sağlık raporları

Uşak Belediyesi yardım başvurusu dilekçesinde doldurmanız gereken bilgiler ise genel olarak şunlardır:

 • TC kimlik numarası, ad ve soyad gibi temel kişisel bilgiler
 • Ev adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgileri
 • Ev içerisinde yaşayan kişi ya da kişilere ait maddi gelirini belirten bilgiler
 • Aynı evde yaşayan kişilerin nüfus kayıt örneği
 • Engelli, yaşlı, bakıma muhtaç veya sağlık durumu yerinde olmayan kişiler için sağlık durumlarını anlatan bilgiler

Uşak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Uşak Belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşlar, başvuru durumlarına dair bilgi almak istedikleri zaman da kullanabilecekleri pek çok farklı kanal mevcut. Belediyeye yaptığınız yardım başvuruları, genel olarak 15 ile 30 gün arasında geri dönüş yapılarak cevaplanıyor. Ancak bu durum diğer başvuruların yoğunluğuna ve ilgili birimin ek iş yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

Kızılay SUY Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

Uşak Belediyesi yardım başvurusu sorgulama yapabileceğiniz kanallardan birisi, aynı başvuru aşamasında olduğu gibi doğrudan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek, daha öncesinde yardım başvuru talebi ilettiğinizi ancak henüz dönüş alamadığınızı söylemek oluyor. İlgili birim ile irtibat kurulduktan sonra başvuru durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ancak bu süre içerisinde başvuru durumun merak edene ya da bu süre geçilmişse de başvuru durumunu sorgulamak isteyen kişiler isterlerse Uşak Belediyesi iletişi numarası olan 0276 221 40 00 numarasını arayarak yardım başvurunda bulunduklarını ve başvuru durumuna dair bilgi almak istediklerini iletebilirler.

Belediye yardım başvurusuna henüz cevap alamadıysanız ve başvuru durumunuzu sorgulamak istediğiniz zaman, dilerseniz ALO 153 Uşak Beyaz Masa üzerinden de destek alabilirsiniz. Bu numarayı aradıktan sonra belediye yardımlarından yararlanmak için başvuru yaptığınızı ileterek, yardım başvurusu sorgulama yapmak istediğinizi iletebilirsiniz. Sonrasında ise başvuru durumunuza dair size geri dönüş yapılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=MQfnYXmqD-o

Ayrıca bakınız:

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı > TIKLAYIN

Belediye Para Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu > TIKLAYIN

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

PTT Yardım Parası Ne Kadar Oldu?

1.100 TL yardım parası.

PTT’den Sosyal Yardım Parasını Nasıl Alabiliriz?

Kimlik kartınız ile gitmeniz yeterli olacaktır.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık