Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama İşlemleri

10.05.2023
456
A+
A-
Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama İşlemleri

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama İşlemleri; Yardıma muhtaç vatandaşlara Van Belediyesi yardım eli uzatıyor. Maddi durumu yerinde olmayan vatandaşlar için Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama işlemlerini detaylıca anlatıyoruz. Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar, Belediyenin İletişim merkezlerinden, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden ve online başvuru kanallarını kullanarak yardım taleplerini iletebilirler.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Yardım başvurusu yapan kişiler, aynı zamanda da başvurularının ne aşamada olduğuna dair bilgi alabiliyorlar. Vatandaşların zor zamanlarda yanlarında olan Van Büyükşehir Belediyesi, bir çok alanda, ihtiyaç sahipleri için yaptığı yardımları sürdürüyor.

Kızılay Gıda Yardımı ve Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

Van il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli ailelere yardımcı olmak için hazırlanan Van Büyükşehir Belediyesi yardımları şunlar:

 • Düzenli geliri ve mesleği olmayan kişiler için maddi yardım
 • İhtiyaç sahipleri için gıda ve erzak yardımları
 • Yoksul, engelli ve yaşlı vatandaşlar için ulaşım desteği
 • Öğrenciler için burs imkanı
 • Isınma giderleri konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar için yakacak desteği
 • Maddi durumu yerinde olmayan aileler için kira desteği
 • Öksüz ve yetimler için Belediyenin aşevinden sıcak yemek dağıtımı
 • Engelli, yaşlı ve sağlık durumu yerinde olmayan kişiler için tıbbi araç ve gereç ile sağlık harcamaları desteği
 • Yardıma ihtiyaç duyan ve yeni doğum yapmış aileler için mama ve bebek bezi desteği

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? ( e-Devlet )

İhtiyaç sahibi aileler için her zaman yardım eli uzatan Van Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yardım taleplerini toplamak için pek çok farklı kanal üzerinden başvuru yapma imkanı sağlıyor. Bu imkanları kullanmak için Belediyenin iletişim hatlarını arayabilir, e-Devlet üzerinden başvuru yapabilir veya bizzat Belediyeye bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek de yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Açık Kapı Yardımı Kimlere Verilir? Nasıl Alınır? Nereden Alınır? > TIKLAYIN

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi kişiler, Belediye binasına gitmeden de başvuru taleplerini iletebilecekleri “Sosyal Yardım Modülü” kullanılmaya başlandı. e-Devlet portalı üzerinden bağlanabileceğiniz bu platform sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar, herhangi bir evrak hazırlamaya gerek duymadan ve istediği her an her yerden yardım başvuru taleplerini iletebilirsiniz. Sağlanan online başvuru imkanı ile hem kağıt israfının önüne geçiliyor hem de vatandaşların yardım başvurusunda bulunma ve başvuru durumlarını sorgulama işlemleri daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde ilerliyor.

e-Devlet üzerinden Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için izlemeniz gerek adımlar şu şekilde:

 1. TC kimlik numarası ve e-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapın.
 2. Sonrasında “e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” butonuna tıklayarak “Sosyal Yardım Modülü”ne gitmeniz gerekiyor.
 3. Bu aşamaya geldikten sonra, Belediyeden talep ettiğiniz yardım türü seçin ve başvurunuzu onaylayın.

E Devlet ile 3.faz 1000 TL sosyal yardım desteği başvurusu nasıl yapılır? 3.faz 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama ekranı -

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Diğer Kanallar

Van Büyükşehir Belediyesi iletişim merkezi numarası olan 444 44 65 numaralı hattı arayarak da Belediye yardım talebinizi iletebilirsiniz. Belediye iletişim hattında sizi karşılayan çağrı merkezi temsilcisine Belediye yardım başvurusunda bulunmak istediğinizi ilettikten sonra gerekli sizin gerekli iletişim bilgilerinizi alınarak Belediyenin sosyal yardımlar ile ilgilenen birimine iletiliyor. Bu birimlerde sıranız geldiğinde sizinle iletişime geçerek yardıma ihtiyacınız olup olmadığına dair bilgiler istiyor ve yapılan değerlendirme sonucunda eğer yardım başvurunuz olumlu olarak sonuçlanırsa evinize kadar gelinerek yardımlar size ulaştırılıyor.

Kızılay SUY Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

Yardım talebinizi iletebileceğiniz bir diğer kanal ise doğrudan Belediyeye bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek başvuru yapmanız oluyor. Bu başvuru sırasında da yardım talebinizin değerlendirilebilmesi açısında sizden bazı belgeleri hazır getirmeniz isteniyor.

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için istenen belgeler ise şunlar:

 • Başvuru sahibine ait TC kimlik kartı ve fotokopisi
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başvuru formu (gittiğinizde alabilirsiniz)
 • Belediye yardım başvuru dilekçesi
 • İkametgah belgesi ve ikamet ettiğiniz eve ait kira kontratı
 • Aynı ev içerisinde okula devam eden öğrenci var ise öğrenci belgesi
 • Aynı evde yaşayan kişilere ait nüfus kayıt örneği
 • Çocuklar var ise her bir çocuğun kimlik fotokopisi
 • Engelli, yaşlı ya da sağlık durumu yerinde olmayan vatandaşlar için sağlık durumlarını gösterir belge

Bu belgeleri gitmeden hazırladıktan sonra, ilgili birime giderek yardım başvurusunda bulunmak istediğinizi iletebilirsiniz. Başvuru yapan vatandaşların yardıma ihtiyaç duyup duymadıkları, sosyal yardımlarla ilgilenen birim çalışanları tarafından incelenerek olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılıyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı > TIKLAYIN

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Belediye yardım başvurunuzu yaptıktan yaklaşık 15 ile 30 gün arasında, başvuru sırasında verdiğiniz iletişim bilgileriniz üzerinden olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş alıyorsunuz. Ancak bu süre içerisinde geri dönüş almayan ve Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulaması yapmak isteyen kişiler, yukarıda anlattığımız hangi başvuru kanalını kullandı ise yine aynı kanal üzerinden başvuru durumunu sorgulayabilirler. Eğer Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunu, Van Büyükşehir Belediyesi iletişim merkezi üzerinden gerçekleştirdiyseniz, yine 444 44 65 numaralı Belediye iletişim numarasını arayarak, yardım başvuru durumunuza dair bilgi almak istediğinizi iletebilirsiniz.

Şartlı Eğitim Yardımı Nedir? Nasıl Alınır? Ne Kadar?

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulaması

Eğer yardım başvurunuzu e-Devlet portalı üzerinden yaptıysanız yine bu kanal üzerinden sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz. Bunun için yine başvuru aşamasında verdiğimiz bu link üzerinden e-belediye sistemine giderek, başvuru sorgulama kısmına tıkladıktan sonra sorgulama işleminizi başlatabilirsiniz.

İsterseniz de yine direkt olarak Belediyeye bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek yardım başvurusunda bulunduğunuzu ve başvurunuzun ne aşamada olduğuna dair bilgi almak istediğinizi ilettikten sonra, ilgili birim ile irtibata geçilerek tarafınıza geri dönüş yapılıyor.

Ayrıca bakınız:

Belediye Para Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu > TIKLAYIN

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

Yardım Kartını Kimler Alabilir?

Muhtaç durumda olan kişiler başvurabilir.

Aile Destek Paketine Nasıl Başvurabilirim?

e-Devlet üzerinden başvurabilirsiniz.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık