Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Hafif Yağmurlu

Denizli Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

10.05.2023
1.390
A+
A-
Denizli Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

Denizli  Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Yoksul ve yardıma muhtaç kesim gıda ve para yardımı için Denizli Belediyesine başvuruda bulunabilirler. Ege Bölgemizin özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turist akınına uğrayan şehri Denizli’de görevine devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi; pandemi sürecinde yoksul, dar gelirli ve kimsesiz vatandaşlarına ayni ve nakdi yardımlarda bulunuyor.

Kimsesizlere, yaşlılara, dul kadınlara, engellilere, dar gelirli vatandaşlara yaptığı yardımlarla takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesi; dağıttı gıda kolileri, kıyafetler, eşyalar ve diğer malzemeler ile muhtaç kişilerin bu zorlu süreçte de yanında yer alıyor.

Bu yazımızda Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlarla ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye, Denizli Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Hangi Yardımlarda Bulunuyor?

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımları kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Odun, kömür vb. yakacak yardımı
 • Giysi yardımı
 • Engellilere yönelik yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar
 • Dul kadınlara yönelik yardımlar
 • Afetlere maruz kalmış kişilere yönelik yardımlar
 • Yoksul aile çocukları için yapılan yardımlar
 • Kırtasiye yardımı
 • Tablet yardımı
 • Kira yardımı
 • Geçici konaklama yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Ev eşyası yardımı
 • Nakdi yardımlar (para yardımı, sosyal yardım kartı vb. yardımlar)
 • Yeni doğan bebek paketi yardımı
 • Şartlı eğitim yardımı
 • Şartlı sağlık yardımı

Denizli Büyükşehir Belediyesi; dar gelirlilere, yoksullara ve muhtaç kişilere öncelikli olarak yardımcı oluyor.

Dar gelirli ve yoksul kişiler; yani hane halkı kişi başına düşen aylık ortalama gelir, asgari ücretin 1/3’ü ve altında olan kişiler; sosyal yardımlardan yararlanabiliyorlar.

Muhtaçlar yani engelliler, kendisine bakacak kimsesi olmayan yaşlılar, herhangi bir geliri olmayanlar, düzenli bir işi ve geliri olmayan dul kadınlar, yetimler, öksüzler, şiddet mağduru ve kalacak yeri olmayan kadınlar da sosyal yardımlara başvurabiliyorlar.

Muhtaç, yoksul ve dar gelirli kişilere düzenli bir şekilde gıda kolisi dağıtan belediye; böylelikle bu kişilerin beslenme ihtiyaçlarının büyük bir kısmını karşılıyor.

Kendisine bakacak kimsesi olmayan yaşlılara, engellilere de birçok ayni ve nakdi yardımda bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi; bu kişilerin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik projeler geliştirmeye devam ediyor.

Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, baston, akülü tekerlekli sandalye, protez araç ve gereçleri vb. ihtiyaçlarına yönelik malzemeleri ücretsiz bir şekilde sunan belediye; yaşlılara ise gerekli gördüğü hallerde evde bakım ve temizlik hizmeti sunuyor.

Ayni yardımlar kapsamında engellilere, yaşlılara ve yoksullara odun, kömür vb. yakacak malzemeleri, ilaç, gıda, eşya vb. malzemeler dağıtan belediye; bazen de muhtaç kişilerin ev temizlik, boya ve badana ihtiyaçlarını bile karşılıyor.

Denizli’de yer alan aşevleri; yetimlere, öksüzlere, kimsesizlere, yaşlılara ve engellilere her gün sıcak ev yemeği dağıtıyor.

Hatta pandemi sürecinde evden çıkmaları riskli olan yaşlılara, engellilere ve hastalara yemeklerini ev adreslerine kadar teslim ediyor.

Yoksul aile çocuklarına kırtasiye yardımında bulunan belediye onların mont, kaban, ayakkabı, bot, önlük, okul çantası gibi en zaruri ve en temel ihtiyaçlarını karşılamayı da unutmuyor.

Ülke genelinde başlatılan tablet yardımı kapsamında yoksul ailelerin eğitim çağındaki çocuklarına ücretsiz tablet dağıtıyor. Böylelikle ilköğretim ve lise öğrencilerinin online derslere de katılabilmelerini ve eğitimlerine devam edebilmelerini mümkün bir hale getiriyor.

Üniversitede okumaya sınavla hak kazanan yoksul aile çocuklarına ise nakdi yardımlarda bulunabiliyor.

Eşlerinden ya da ailelerinden şiddet gören kadınları unutmayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kadınların geçici konaklama ve gıda ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu kadınların çocukları da onlarla kadın konaklama ve sığınma evlerinde kalabiliyorlar.

Eşi vefat eden ya da eşinden boşanan kadınlara da ayni ve nakdi yardımlarda bulunan belediye; kirasını ödeyemeyecek halde olan yoksul ailelere kira yardımında bulunarak, onların barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yardımcı oluyor.

Doğal afetlere ya da bir kazaya maruz kalan, evini ya da işini kaybeden kişilere de gıda yardımı, konaklama yardımı, para yardımı gibi pek çok yardımda bulunuyor.

Kış aylarında yoksul ailelere kömür ve odun dağıtarak, onların soğuk kış günlerini daha kolay atlatabilmelerini sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi; muhtaç haldeki asker ailelerini, şehit ve gazi yakınlarını da unutmayarak, onların sosyal yardım başvurularına da dönüş gerçekleştiriyor.

Yoksul ailelerin yeni dünyaya gelen bebekleri için yeni doğan yardım paketini sunarak, onlara bebek bezi, bebek maması, beşik, battaniye vb. malzemeler dağıtıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi; ayni ve nakdi yardımlar yaparken bütçesi doğrultusunda bir limit belirliyor. Bu yüzden de gerçek anlamda muhtaç kişi ve ailelere yardım yaparken öncelik veriyor.

Ayni ve nakdi yardımlarda limit ise Belediye Değerlendirme Kurulu tarafından belirleniyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizli Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlarına başvurmak için bizzat belediyeye gidebilir, burada sosyal yardım başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Dilerseniz, başvurularınızı e-Devlet üzerinden yani online platformda da gerçekleştirebilirsiniz.

Bu noktada ilk olarak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklamalısınız.

Ardından sayfanın alt kısmındaki Uygulamaya Git butonuna tıklamalısınız.

Yeni açılan sayfada öncelikle yardım başvurusu yapılacak belediyeyi seçmeli, daha sonra da başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Son olarak sayfanın alt kısmındaki Sosyal Yardım Türleri menüsünden başvurmak istediğiniz yardımları seçmeli ve oluşturduğunuz başvuru formuna onay verdikten sonra başvurunuzu göndermelisiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım başvurusuna dair ayrıntılı bilgi edinmek, hangi yardımlardan faydalanabileceğinizi öğrenmek adına belediyeyi de arayabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Hem e-Devlet üzerinden hem de belediyeden gerçekleştirdiğiniz başvurularınızı sorgulamak adına belediyeye gidebilir ya da belediyeyi arayabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden de sosyal yardım başvurularınızın sonuçlanıp sonuçlanmadığını yani başvurunuza dair son durumu öğrenebilirsiniz.

Bu amaçla https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

e-Devlet üzerinden sosyal yardımlara başvururken ya da belediyeye başvuru amacıyla gittiğinizde belediye, sizden başvuru formunu doldurmanızı talep ediyor.

Bu formda sizden kişisel bilgilerinize ve maddi durumunuza dair bazı soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıtlamanız bekleniyor.

Başvuru formunda mesleğinize, aylık kazancınıza, hanedeki kişi sayısına, hane toplam aylık gelirine dair bazı sorular yer alıyor.

Bu sorular ile muhtaçlık seviyeniz tespit edilmeye çalışılıyor.

Belediye, sınırlı bir bütçeye sahip olduğundan tüm başvurular arasından en çok yardıma ihtiyaç duyan kişilere yardımcı olmayı tercih ediyor.

Bu yüzden gerek belediyeyi oyalamamak gerekse sizden daha da muhtaç haldeki kişilerin yardım alma haklarına engel olmamak adına başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanızı öneriyoruz.

Düzenli bir geliriniz ve işiniz olmasına rağmen belediye yardımlarından yararlanmak adına başvuru formunda yanlış bilgiler vermenizin daha sonra tespit edilmesi halinde cezaya maruz kalacağınızı, aldığınız tüm yardımların belediye tarafından sizden faiziyle geri alınacağını da asla unutmamalısınız!

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Belediye yardımlarına dair bilgi edinmek, daha önceki başvurularınızı sorgulamak ve merak ettiğiniz her konuda belediye yetkililerine danışmak adına Denizli Büyükşehir Belediyesine ait olan 0258 265 21 37 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu 

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında da maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarına gıda ve erzak yardımında bulunuyor.

Yardım kolilerine başvurmak isteyen kişilerin belediyeye gitmeleri ya da e-Devlet üzerinden gıda ve erzak yardımlarına başvurmaları gerekiyor.

Gıda ve erzak yardımları; herhangi bir işi olmayan ya da dar gelirli kişilerin yanı sıra pandemi döneminde işyerini kapatmak zorunda kalmış ya da işinden ayrılmış kişilere de yapılıyor.

Yaşlı ve Engelli Maaşı Ne Zaman Yatar? Ne Kadar Oldu?

Denizli Belediyesi Erzak Yardımı

Denizli Belediyesi her sene olduğu bu sene de ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve erzak yardımında bulunmaktadır. Maddi durumu kötü ailelere Ramazan ve Kurban Bayramında erzak paketi vermektedir. Erzak paketlerinde  İçinde, 1 kilo makarna, 2 kilo un, 2 kilo pirinç, 1 kilo kuru fasulye, 1 kilo nohut, 2 kilo şeker, yarım kilo tuz, 1 kilo çay, 2 litre yağ, 5’li 1 paket sabun, 1 kilo deterjan ve 1 mercimek bulunan gıda paketlerini almak için sizlerde belediye yada muhtarlıklara başvuruda bulunabilirsiniz.

Denizli Belediyesi Yardım Başvurusu

Denizli Vefa Sosyal Destek Grubu, Yaşlıların ve Hastaların İhtiyaçlarını Karşılıyor. Denizli’de sosyal yardımlarda bulunmaya devam eden Vefa Sosyal Destek grubu, muhtaç kişilerin ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde karşılıyor.

Yoksullara gıda yardım paketleri dağıtan Sosyal Destek grubu; 65 yaş üstü ve kimsesi olmayan yaşlılar ve kronik hastalar içinse onların ihtiyaçlarına yönelik olarak alışveriş yapıyor.

Dışarı çıkmaları ve alışveriş yapmaları riskli olan kişiler, 112, 155 ya da 156 Vefa Sosyal destek hatlarından birini arayarak, yardım isteyebiliyorlar. Bankacılık ve diğer kamu kurumlarına dair işlemleri için de bu hatları arayıp, belediye ve grup gönüllülerinden yardım talep edebiliyorlar.

Vefa Sosyal Destek Grubu; 112, 155 ya da 156 arayarak, yardım isteyen kişilerin ihtiyaçlarını gördükten sonra alışveriş poşetlerini onların ev adreslerine teslim ediyor.

Vatandaşların ise alışveriş tutarını evlerinin kapısında gönüllülere teslim etmeleri gerekiyor.

Yoksul ve dar gelirlilerden ise herhangi bir ücret talep edilmiyor.

 Denizli Belediyesi Maddi Yardım

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Sevgi Eli Projesi ile Hayırseverlerle İhtiyaç Sahiplerini Buluşturuyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve 15 yılı aşkın süredir devam eden Sevgi Eli Projesi; Denizli’de yaşayan ihtiyaç sahibi kişiler ile bu kişilere ayni ve nakdi yardımlarda bulunmak isteyen hayırseverleri bir araya getiriyor.

Hayırseverler, giyim, eşya, mobilya, para vb. bağışlarda bulunarak, ihtiyaç sahiplerine bu proje kapsamında yardımcı olabiliyorlar.

Dar gelirli ve yoksul kişiler ise kendi ihtiyaçlarını beyan ederek, hayırseverlerin yardımlarından faydalanabiliyorlar.

Sevgi Eli Projesi ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek adına http://www.sevgieli.org/ linkini tıklayabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Engelliler, yaşlılar, yetimler, öksüzler, düzenli işi ve geliri olmayanlar, dul kadınlar, doğal afetlere ya da kazaya maruz kalarak işgücünü kaybeden kişiler, eşinden ya da ailesinden şiddet gören kişiler, kısacası Denizli il sınırlarında yaşayıp da maddi anlamda zorluk çeken herkes; sosyal yardımlara başvurabiliyorlar.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi belediye, yardımlara başvuran kişilerde yoksulluk ve dar gelirlilik ya da muhtaçlık kriterlerini temel alıyor.

Yani herhangi bir geliri olmayan muhtaç kişiler ile hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri, asgari ücretin 1/3’ünün altında olan yoksul ve dar gelirli kişiler de yardımlara başvurabiliyorlar.

Belediye, engellileri, muhtaç asker ailelerini, şehit ve gazi yakınlarını da unutmuyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi; sosyal yardımlara başvuran kişilerden birtakım belgeler talep ediyor.

Bu belgeler; başvuran kişinin özel durumuna göre değişiklik gösterebiliyor.

Örneğin; engellilerin en az %40 engel oranına sahip olduklarını gösteren sağlık kurulu raporunu tam teşekküllü bir devlet hastanesinden almaları gerekiyor.

Dul kadınlardan eşlerine dair ölüm belgesi, doğal afetlere ya da kazaya maruz kalanlardan ise olaya dair belge talep ediliyor.

Belediye, başvuruları değerlendirdikten ve başvuru formundaki bilgilerin doğruluğunu onayladıktan sonra yardım etmeye karar verdiği kişilerin evine belediye görevlilerinden oluşan bir inceleme komisyonu yolluyor.

Bu komisyon; sosyal yardımlara başvuran kişi ya da ailelere dair rapor hazırlayarak, bu kişilerin sosyo-ekonomik durumlarından bahsediyor.

Ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi değerlendirme kurulu; bu raporu ve başvuran kişinin teslim ettiği tüm belgeleri inceleyip, yardım yapıp yapmayacağına karar veriyor.

Muhtaçlık durumu ortadan kalkan kişilerin belediyeye bu duruma dair bilgi vermeleri gerekiyor.

Muhtaçlıkları sona eren kişilere belediye, sosyal yardım yapmayı keserek, bu yardımları diğer muhtaç kişilere yapıyor.

Muhtaçlığı ortadan kalkmasına rağmen Denizli Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından yararlanmaya devam eden kişiler ise suç işlemiş oluyorlar.

Bu kişilerin muhtaçlıklarının ortadan kalktığının belediye tarafından tespit edilmesi durumda bu kişiler; aldıkları yardımları faizleriyle birlikte belediyeye geri ödemekle yükümlü oluyorlar.

Bu yazımızda Denizli Büyükşehir Belediyesi  yardımı başvurusu dair sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Sizler de Denizli’de yaşıyorsanız, konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu ve Dağıtımı (500 Bin)

Devlet Çocuk Yardım Parası Ne Kadar? Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir?

SED Yardımı Yükseköğretim Öğrencileri İçin Kaç TL Oldu?

3.708 TL oldu.

SED Yardımı İlköğretim Öğrencileri İçin Kaç TL Oldu?

3.090 TL.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Nazan Çankaya dedi ki:

  Maddi ve manevi olarak yardımcı olursanız karantinaya alındık evdeyiz her türlü destege ihtiyacım var

 2. Seliha aydın dedi ki:

  Ailace karantinaya alindık maddi ve manevi olarak yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız cok ıyı olur

 3. Demet ışık dedi ki:

  Mrb ben ben denizlide ikamet ediyorum 3 cocugum var esimden boşanmak istiyorum ama maddi durumum yok ailem yok yardima ihtiyacım var

 4. Ebrumar dedi ki:

  Evim kira kira borcumu ödemeliyim yakacak birseyim yok dogalgazini acdiramiyom erzak para yemek yardımı istiyorum 2 çocuk var onlara yardım etmenizi istiyorum borçların cok

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık