Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32 °C
Açık

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

29.10.2023
35
A+
A-
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçinde Neler Var?, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Formu İçeriği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı; Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de ramazan kolisi yardımlarına başladı. Bu konu hakkında merak ettiğiniz her şey yazımızın içeriğinde. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçinde Neler Var? Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Formu İçeriği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımını Kimler Alabilir? Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Evrakları Nelerdir gibi pek çok sorunun cevabı burada.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi her sene olduğu gibi bu sene de yardımlarına hızla devam etmektedir. Gıda ve erzak kolisi başta olmak üzere birçok sosyal yardımlarda bulunan belediye her daim yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını gözetmektedir.

Sosyal yardımları muhtaç durumda olan vatandaşlara hızla ulaştırmayı amaçlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu konuda diğer belediyelere de örnek olmuştur.

Belediye, ramazan ayı boyunca vatandaşlara ramazan kolisi yardımları yaparak onların bu ayda evlerinde sağlıklı gıdaların bulunmasına yardımcı olmaktadır.

Sadece ramazan ayında değil diğer aylarda da gıda ve erzak kolisi yardımları yapan Kocaeli Belediyesi ihtiyaç sahiplerine her daim yardım eli uzatmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım ayı olarak bilinen Ramazan ayı vatandaşların sevinçle beklediği bir aydır. Bu ayda birçok belediye yoksul vatandaşlara el uzatmakta ve ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç vatandaşları tespit ederek sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra muhtaç vatandaşlar belediyeye giderek de sosyal yardımlar için başvuruda bulunabilir.

Kocaeli il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar belediyenin sosyal yardımlarına başvurmak için bizzat belediyeye gidebilir ya da belediyeyi arayabilirler. Bizzat başvurularda vatandaşlar öncelikle kendilerine verilen başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru formu vatandaşların yardıma ihtiyaçları olduğunu belirten bir formdur. Bu formu ihtiyaç sahipleri doğru ve eksiksiz doldurmalıdırlar.

Başvuru formunu doğru ve eksiksiz dolduran vatandaşlar belediyenin talep ettiği belgeleri de yanlarında getirerek kuruma teslim etmeleri gerekmektedir.

Sosyal yardımlara bizzat başvurunun yanı sıra e-Devlet sistemi üzerinden de başvurusu bulunmaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi yardımı için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Ramazan kolisi yardımının yanı sıra Kocaeli Belediyesinin diğer sosyal yardımları içinde bu linki kullanabilirsiniz.

e-Devlet sistemine link üzerinden giriş yaptıktan sonra öncelikle yardım talep edeceğiniz belediyeyi seçmelisiniz. Belediyeyi seçtikten sonra hangi sosyal yardıma ihtiyacınız var ise o sosyal yardımı işaretlemelisiniz.

Kocaeli Belediyesi ayni yardımların yanı sıra vatandaşlara nakdi yardımlar da yapmaktadır. Her yıl belirli bir bütçesini vatandaşlara yardım için kullanan Kocaeli Belediyesi öncü belediyeler arasında yer almaktadır.

Başvuru formunu ve belirtilen evrakları teslim alan belediye inceleme yaptıktan sonra vatandaşa olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçinde Neler Var?

2023 yılında da sosyal yardımlarına hızla devam eden Kocaeli Belediyesi bu sene de ramazan kolisi yardımları yapmaktadır. Peki Ramazan Kolisinin içinde neler vardır gelin birlikte bakalım.

Ramazan kolisinin içinde bulunanlar;

 • Makarna
 • Mercimek
 • Fasulye
 • Yağ
 • Salça
 • Bulgur
 • Nohut
 • Tuz
 • Şeker
 • Peynir
 • Zeytin
 • Çay
 • Reçel

Yukarıda saydığımız gıdalar belediyeye ve belediyenin ayırmış olduğu bütçeye göre değişiklik göstermektedir. Yani Ramazan Kolisinin içindekiler belediyeden belediyeye farklılık gösterir.

Hemen hemen vatandaşın ihtiyaç duyabileceği tüm gıdaları içerisinde bulunduran ramazan kolisi ailenin bir aylık beslenme ihtiyacını karşılamaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

500 TL’ye Kadar Ramazan Yardımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Formu İçeriği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisinin yanı sıra yardıma muhtaç vatandaşlara gıda ve erzak yardımı, giysi yardımı, yakacak yardımı ve daha birçok yardımlar yapmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ramazan kolisi yardımına başvurmak isteyen vatandaşlar öncelikle başvuru formu doldurmalıdırlar. Başvuru formunda kişisel bilgilere dair sorular yer almaktadır. Bu sorular adınız, soyadınız, mesleğiniz, geliriniz, gideriniz, ailedeki kişi sayısı gibi sorulardır.

Başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız önem arz etmektedir. Başvuru formu ile birlikte teslim edilen evrakları inceleyen belediye daha sonra yerinde inceleme yapmak için ailenin evine görevli gönderir.

Ailenin evinde yerinde inceleme yapan görevliler bir rapor hazırlar ve belediyeye sunar. Evrakların yanında raporu da inceleyen belediye kimlerin sosyal yardımlardan faydalanacağına karar verir.

Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı bilgisi vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden sizlere iletilecektir. Bu sebeple başvuru formunda güncel iletişim bilgilerinizin olmasına dikkat ediniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımını Kimler Alabilir?

Yardıma muhtaç ve dar gelirli vatandaşlar Kocaeli Belediyesinin sosyal yardımlarına başvuruda bulunabilirler. Belediye Ramazan kolisi, gıda ve erzak yardımı, giyecek yardımı, yakacak yardımı gibi pek çok yardım imkanı sunmaktadır.

Ramazan Kolisi yardımından faydalanacak olan kişiler;

 • Muhtaçlık sınırının altında kalanlar
 • Geliri olmayan dul kadınlar
 • İşi olmayanlar
 • Engelli vatandaşlar
 • Muhtaç şehit ve gazi yakını
 • Afetzedeler
 • Muhtaç asker yakınları
 • Hane halkı kişi başı aylık geliri asgari ücretin 1/3 ü altında olanlar

Kısacası yardıma muhtaç tüm vatandaşlar Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlarına başvurabilir ve yararlanabilir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç tüm vatandaşlara sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Sosyal yardımlardan biri olan Ramazan Kolisi yardımı ise Ramazan ayında muhtaç vatandaşlara dağıtılan yardımlardan biridir.

Gıda ve erzak kolisi başvuru evrakları;

 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir veya gelirsizlik belgesi
 • Fakirlik belgesi

Bu belgelerin yanı sıra başka belgelerde talep edilebilmektedir. Ayrıca kişilerin özel durumuna bağlı olarak da belge istenebilir. Örneğin engelli vatandaşların sağlık kurulu raporu ya da eşi vefat eden dul kadınların eşinin ölüm belgesi gibi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 600 TL Ramazan Yardımı Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Sonucunu Öğrenme

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımına başvuran ve başvuru sonucunu merak eden vatandaşlar başvuru sonucu için belediyeye bizzat gidebilir veya belediyeyi arayabilirler.

Başvuru sonucunu öğrenmek ya da başvuru için gerekli evrakları sormak için ALO 153 hattını da arayabilirsiniz.

Başvuru sonucu başvuru yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 15- 20 gün içerisinde başvuru sonucu vatandaşa bildirilir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Diğer Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç durumda olan ve muhtaçlık sınırının altında kalan vatandaşlara her daim yardım eli uzatmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin diğer sosyal yardımları; mama ve bez yardımı, giyecek yardımı, yakacak yardımı, engelli vatandaşlar için yardım, sağlık yardımı, medikal cihaz yardımı, eğitim yardımı gibi birçok yardımlar yapılmaktadır.

Maddi Yardım Başvurusu, Nasıl Yapılır? Ne Zaman Ödenir?

https://www.youtube.com/watch?v=9sfwP8OiMMs

Eşi Vefat Eden Kadınlara Nakit Para Yardımı Var mıdır?

Evet.

Eşi Vefat Eden Kadınlara Gıda Yardımı Yapılır mı?

Talep etmesi durumunda yardım yapılır.

editor
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık