Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

29.10.2023
75
A+
A-
Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?, Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Olur?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı; Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi de ramazan kolisi yardımlarına başladı. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz bu yazımızda aklınıza takılan hemen hemen her bilginin cevabını bulabilirsiniz. Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Olur? Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ülkemizde hizmetleriyle ön plana çıkan bir belediye olarak nadide şehirlerden biridir. Osmanlının köklerinden izler bulunan Bursa ili, Büyükşehir Belediyesi olarak ramazan ayı boyunca manevi anlamda birçok çalışmalarda bulunmaktadır.

Her yıl kültürel anlamda ramazan ayını faaliyetlerle planlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ayrıca sosyal yardımlarla ilgili projelere de imza atmaktadır. 2023 yılında da yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, gıda ve erzak yardımı ile yüzleri güldürmeye devam ediyor…

Ramazan kolisi yardımı kapsamında gıda ve erzak yardımı planlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine koli yardımlarını teslim etmek için canla başla çalışmaktadır. Sadece ramazan ayına yönelik çalışmayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, farklı ihtiyaçlar gözeterek pek çok yardım faaliyetini sürdürmektedir.

Ramazan kolisi yardımı ile en azından ihtiyaç sahiplerinin bir aylık gıda ve erzak yardımını karşılayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayını adeta yardım etmek için fırsat ayı olarak gözeten ve bu doğrultuda çalışan bir belediyedir.

Peki ramazan kolisi hakkında bilmemiz gereken diğer konular nelerdir, gelin tüm ayrıntılara birlikte bakalım…

Ankara Büyükşehir Belediyesi 600 TL Ramazan Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde her yıl ramazan ayı büyük bir heyecan ve sevinçle beklenen bir aydır. Özellikle yardım ayı olarak bilinen ramazan ayında birçok belediye yardımlarda bulunarak ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalışmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi de yardımda bulunan belediyelerin başında yer almaktadır. Muhtaç birçok aile sosyal yardımlardan faydalanmak için belediyelere başvuruda bulunurken bazı durumlarda da belediyeler ihtiyaç sahiplerini belirleyerek yardımda bulunmaktadır.

Ramazan ayında ramazan kolisi yardımı yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi, il sınırları içinde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan herkesin başvuru talebini doğru bir şekilde değerlendirmek için titizlikle çalışmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı alabilmek için bizzat ihtiyaç sahibi kişilerin il ya da ilçe belediyelerine gitmeleri ve başvuru taleplerini iletmeleri gerekmektedir. Bunun için verilecek olan başvuru formunu doldurmak gerekmekte ve belediye tarafından verdiğiniz bilgileri doğrulayan birtakım belgeler istenmektedir.

Ayrıca birçok sosyal yardım başvuru talebinin alındığı e-Devlet sistemi üzerinden de yardım başvuru talebi alınabilmektedir. e-Devlet sistemi üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı ya da diğer sosyal yardımlar için; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linki üzerinden başvuru oluşturabilirsiniz.

e-Devlet sistemine girdikten sonra sosyal yardımlara başvuruda bulunabilmek için öncelikle yardım alacağınız belediyeyi seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise istediğiniz yardımı işaretleyerek devam edebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardım başvurusunda başvuru formunda bazı sorular size yöneltilerek muhtaçlık durumunuz hakkında bilgi alınmaya çalışılmaktadır. Böylece yardımların doğru adreslere ve doğru kişilere ulaştırılması sağlanmaktadır.

2023 yılını da değerlendiren ve yardım ayı olarak görülen ramazan ayını; ramazan kolisi yardımı yaparak geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımlar için her yıl belirli bir bütçeyi ayırmaktadır. Hem ayni hem de nakdi yardımlar yapılmakta ve muhtaç kimselerin hayatlarına dokunulmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı başvurusunda bulunan ihtiyaç sahipleri, durumlarını isterlerse başvuru esnasında muhtarlıktan alabilecekleri muhtaçlık belgesi ya da fakirlik belgesi ile belgeleyerek öncelik kazanabilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı yani gıda ve erzak yardımı talebinde bulunan muhtaç durumdaki vatandaşlar, başvuru taleplerini oluşturduktan sonra durumlarının incelenmesi üzerine bir süre bekletilmektedir.  Başvuru talepleri olumlu sonuçlandığı takdirde ramazan kolisi yardımı, belediyenin görevli personelleri aracılığıyla kişilerin evlerine teslim edilmektedir.

Ramazan kolisi yardımına nasıl başvuracağınızı anlattığımıza göre ramazan kolisi yardımında neler var, gelin birlikte bakalım…

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Olur?

Her yıl ihtiyaç sahiplerine hem ayni hem de nakdi yardımlarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım projelerine 2023 yılında da devam etmektedir.

Muhtaç vatandaşlara, bir nebze de olsa yardım elini uzatarak onların yaşam şartlarını iyileştirmeye çalışan Bursa Büyükşehir Belediyesi; ramazan gıda ve erzak yardımı, yakacak yardımı, engelli bireylere yönelik yapılan yardımlar gibi farklı ihtiyaç sahiplerine ve farklı ihtiyaçlara yönelik hizmet vermektedir.

Ramazan ayını da değerlendiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisi yardımı adı altında gıda ve erzak yardımı yaparak muhtaç vatandaşlara destek olmaktadır. En azından bir aylık temel besin maddesi ihtiyacını karşılayan büyükşehir belediyesi, ortalama 4 kişilik bir ailenin gıda ve erzak ihtiyacına yönelik koli yardımı düzenlemektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımında neler var diye baktığımızda uzun süre korunacak ve bozulmayacak temel gereksinimler bulunmaktadır diyebiliriz. Kuru gıda ürünleri olarak makarna, mercimek, nohut, fasulye, bulgur gibi ürünler bulunmaktadır. Ayrıca yemek yaparken kullanılan yağ, salça, tuz da ramazan kolisi yardımında bulunan ürünlerdendir.

Ayrıca kahvaltılık ürünler de ramazan kolisi yardımında bulunmaktadır. Peynir, zeytin, reçel, çay ve şeker gibi kahvaltılık temel gereksinimleri de ramazan kolisi yardımına katan Bursa Büyükşehir Belediyesi bu yardımları evlere tek tek koli halinde ulaştırmaktadır.

Ramazan kolisinde bulunan temel gıda malzemeleri muhtaç ailelerin bir aylık beslenme ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak hazırlanmaktadır. Sayılan ürünler yıllara göre değişkenlik gösterse de koli yardımında hemen hemen ihtiyaç duyulan tüm malzemeler bulunmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı sayısı belediyenin ayırmış olduğu bütçe kapsamında belirlenmekte ve başvuruda bulunan ya da muhtaçlık durumu belediye tarafından belirlenen kişilere teslim edilmektedir.

Gıda Yardım Parası Başvurusu ve Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Formu

Ramazan ayında olduğumuz şu günlerde yardımlarına ara vermeden çalışan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi birçok aileye ulaşmıştır. Ramazan kolisi yardımı adı altında gıda ve erzak yardımı yapan belediye, yardım kolilerini muhtaç vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyor…

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı için başvuru talebinde bulunmak ve başvuru formunu doldurmak gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgilerinizin yanında birtakım sorular da yer almaktadır. Bu sorulara cevap vererek durumunuz hakkında ilgili kuruma bilgi vermiş olmaktasınız.

Ramazan kolisi yardımı başvuru formunda; aylık geliriniz, giderleriniz, ailede yaşayan kişi sayısı, bakmakla yükümlü olunan kişi sayısı gibi farklı bilgilerin cevaplanması istenmektedir. Size yöneltilen sorulara doğru cevap vermeniz yardım başvuru talebinizin doğru bir şekilde sonuçlanabilmesi için son derece önemlidir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvuru talebinde bulunduğunuzda verdiğiniz bilgiler, görevli belediye çalışanı tarafından tespit edilmek üzere incelenmeye alınmaktadır. Hatta bazı durumlarda başvuruda bulunan kişilerin evlerine denetleme ekibi gönderilmekte ve düzenlenecek rapor ile kişilerin durumları resmi olarak kayıt altına alınmaktadır.

Yapılan tüm inceleme ve gerekli görülen raporlar sonucu başvuru durumu ya onaylanır ya da reddedilir. Gıda ve erzak yardımı kolisi başvuru talebi olumlu sonuçlanan kişilerin adreslerine teslim edilir.

Kömür Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı aslında belediye tarafından tespit edilen ya da başvuruda bulunan dar gelirli muhtaç olan vatandaşlara yönelik bir sosyal yardımdır.

Ülkemizde her yıl muhtaçlık sınırı altında yaşayan vatandaşlara yönelik farklı yardım projeleri düzenlenmektedir. Amaç ihtiyaç sahibi olan kişinin hem ihtiyacını gidermek hem de yaşam koşullarını iyileştirmektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi dediğimiz gibi sadece ramazan kolisi yardımı yani gıda ve erzak yardımında değil birçok alanda farklı yardımlar yapmaktadır. Peki sağlanan bu yardımlar kimlere verilmektedir diye bakarsak en başta muhtaçlık belgesine sahip ya da muhtaçlık sınırı altında yaşayan kişilere verilmektedir.

Ayrıca düzenli bir işi ya da düzenli bir maaşı olmayan kişilere, dul kalan gelirsiz bireylere, muhtaç durumda olan hane halkı kişi başı aylık geliri asgari ücretin 1/3 ü altında olanlara ve engel sahibi olan gelirsiz kişilere sosyal yardımlar ve ramazan kolisi yardımı yapılmaktadır.

Muhtaç durumda olan asker yakınları, muhtaç gazi ya da şehit yakını, afetzedeler gibi farklı durumlara sahip vatandaşlar da yapılan yardımlardan faydalanabilecek olanlar arasındadır.

Kısacası Bursa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyacı olan her türlü vatandaşına yardım elini uzatmakta ve onlara destek olmaktadır.

Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu, Gıda ve Erzak Kolisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Dar gelirli muhtaç vatandaşlar ramazan kolisi yardımı yani gıda ve erzak yardımı başvuru talebinde bulunduklarında bazı belgeleri de ibraz etmeleri istenmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı için öncelikle T.C. kimlik kartı fotokopisi, nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi istenmektedir. Ayrıca özel durumlara sahip olan kişilerden de durumlarını resmi olarak belgeleyen evrakları teslim etmeleri istenmektedir. Örneğin engeli olan kişinin engel derecesini belirten sağlık raporu ya da dul olan birinin dul olduğunu belgeleyen evrakı ibraz etmesi gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen hangi sosyal yardıma başvuracaksanız bu yardımın gerektirdiği belgeleri öğrenmek için ALO 153 hattını kullanabileceğinizi unutmayınız.

Başvuru talepleriniz ve teslim ettiğiniz belgeler sonucu süreç yaklaşık 15 ya da 20 gün içerisinde neticelenmektedir. Talebiniz olumlu neticelendiyse Bursa Büyükşehir Belediyesi görevli personel ekibi, ramazan kolisi yardımınızı yani gıda ve erzak kolinizi vermiş olduğunuz adres bilgisine istinaden sizlere teslim edecektir.

Gıda Yardımı Talebini e-Devlet Üzerinden Yapabilir miyiz?

Evet.

Gıda Yardımı Her Ay Yapılır mı?

3-4 ayda bir yardım yapılır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık