Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu
10.05.2023 17:47
1.152
A+
A-

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu; Dünya ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını bir çok kişinin işsiz kalmasına ve maddi durumunun kötüleşmesine neden olmuştur. Koronavirüs salgını ile beraber maddi yardım destekleri açıklayan belediyelerden biride Konya Belediyesidir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı ile iş yeri kapanan, işsiz kalan ve dar gelirli vatandaşlara destek olmak amacıyla sosyal destek kartını hayata geçirdi. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart limitlerini bu ay ve Ramazan ayında yüzde 300 artış oranında yükselterek maddi desteği artırdı.

Sizlere için bu yazımızda Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartı nedir? Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartı kimlere verilir ve Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartı başvuru formu hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Konya belediyesi sosyal yardım kartı Belediyenin işsiz  kalan, iş yeri kapanan ve maddi zorluk çekenlere verdiği yardım kartıdır. Konya Büyükşehir Belediyesi “El Ele Gönül Vererek Birlikte Başaracağız” sloganıyla koronavirüs salgınında mağdur olan vatandaşlara sağladığı destek ödemesidir.

İnsanların rencide olmadan dilediği yerden market yada bakkallarda yüklenen para miktarınca gıda, temizlik ve kırtasiye ürünleri alabilmesine olanak tanımaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu ve gıda yardımı başvuruları belli dönemlerde belediyenin resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır. Yardımı başvuru sayfasına giriş yaparak hemen sosyal yardım kartını almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Konya Belediyesi şu an itibari ile 35 bin kişiye sosyal yardım kartı dağıtımını onaylamıştır. Eğer sizde hemen yardım kartı başvurusunda bulunmak istiyorsanız bu https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ linke tıklayarak başvuru talebi oluşturabilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Konya Belediyesi yardım başvurusu sayfasında eğer başvurusu görmüyorsanız yardımın kapatıldığı anlamına gelir. Konya Belediyesi belli dönemlerde yardım başvurusunu açmaktadır.

Eğer yardım kartı ve gıda yardımı ihtiyacınız varsa ve başvuruda bulunamıyorsanız Konya Belediyesi  ALO 153 Açık Kapı hattını arayarak yada bizzat giderek yardım başvurusunu yapabilirsiniz.

Konya Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Konya Belediyesi sosyal yardım kartı limiti 3 kişilik aile için 75 TL, 4 ve 5 kişilik aile için 100 TL, 6 ve daha fazla kişilik aile için 150 TL olarak verilmektedir. Bu sene belediye tarafından yapılan düzenleme ile % 300 oranında zam yapılmıştır. Bu bağlı olarak Konya belediyesi yardım kartı limiti 3 kişilik aile için 225 TL, 4 ve 5 kişilik aile için 300 TL, 6 ve daha fazla kişilik aile için 450 TL olmuştur.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Konya belediyesi sosyal yardım kartı başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmanız yardım kartı desteği almanızı sağlamak için çok önemlidir. Her haneden sadece 1 tane başvuru kabul edilecektir. Belediye yardım başvurusu doldururken iletişi bilgilerini doğru gireniz çok önemlidir.

Yardım kartı ilçe belediyesi tarafından adresine teslim edilecektir. Ayrıca yardımı başvuru formunda verdiğiniz telefona başvuru sonucu bildirilecektir.

Konya Belediyesi Sosyal Yardım Kart Bürosu Telefon Numarası

Konya belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu ve yardım kartı hakkında tüm soruları belediyenin açık kapı hattı olan 153 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı iletişim numaraları

Telefon : 444 55 42
Açık Kapı : 153
Fax : + 90 332 211 15 76
Web : http://www.konya.bel.tr

Konya Sosyal Kart Başvuru Sorgulama

Konya Belediyesi sosyal yardım kartı sorgulama için her belediyenin yardım masası numarası olan 153 aramanız gereklidir. Ayrıca yardım kartı başvurusu yaptıktan başvurusu sonucu ayrıca size SMS olarak bildirilecektir.

konya belediyesi sosyal yardım kartı

konya belediyesi sosyal yardım kartı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Ne Zaman Yüklenir?

Konya büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı yüklemeleri Ramazan bayramında yapılmıştır. Tekrardan açılan sosyal yardım kartı başvuruları yapılan kişilere teslim edilen kartlara destek ödemeleri 1 hafta içerisinde yapılmaktadır. Konya sosyal kart Tek Kullanımlık ve Sürekli Kullanımlık (Kişisel) olmak üzere iki ayrı kategoride verilmektedir.

Yardım kartına genelde  yapılan destek ödemeleri Ramazan ve Kurban bayramına girmeden yapılırken düzenli olarak belediye yardımı alan kişilere kartına yardım parası her ayın ilk haftası yapılmaktadır.

Konya Sosyal Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Konya sosyal yardım kartı anlaşmalı marketlerde kullanabileceğiniz yardım kartıdır. Sosyal Kartı alan ihtiyaç sahiplerinin anlaşmalı alışveriş merkezinin şehir merkezindeki 9 ayrı şubesinden tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.

Konya belediyesinin yaptığı anlaşma ile sosyal yardım kartı A101, BİM ve ŞOK dahil bir çok market ve bakkallarda geçerlidir.

Konya Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Konya belediyesi yardım kartı bakiye sorgulama işlemini alışveriş yaparken sorgulayıp öğrenmeniz mümkün. Sosyal Yardım kartı bakiye olup olmadığını marketlerden alış veriş yaparken yada yapmadan önce sorgulatabilirsiniz. Belediye tarafından aldığınız sosyal kart için ayrıca hesabınıza yatırılan tutar SMS olarak bildirilmektedir.

Konya Sosyal Kart Ayın Kaçında Yatıyor?

Konya Belediyesi sosyal kart Tek Kullanımlık ve Sürekli Kullanımlık yüklemeleri olarak iki şekilde verilmektedir. Tek kullanımlık kartlara bakiyeler Bayramlardan 1 hafta önce yatırılmaktadır. Düzenli olarak sosyal yardım kartı alanlara ise ödemeler belediye tarafından belirlenen günlerde yapılmaktadır. Genelde yardım kartına ödemeler ayın ilk haftası yapılmaktadır.

Konya Sosyal Yardım Kartı Tek Seferlik Mi?

Konya belediyesi yardım kartı tek seferlik mi sorusuna cevap vermek gerekirse bu kartlar iki farklı şekilde verilmektedir. Belediye tarafından verilen yardım kartları Tek Kullanımlık ve Sürekli Kullanımlık (Kişisel) olmak üzere iki şekilde ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Eğer maddi yardıma alacak kişi devamlı yardımı ihtiyacı varsa yardım kartını her ay kullanabilir.

Belli dönelerde yardım alan kişilere verilen yardım kartı ise tek seferliktir ancak ilerleyen dönemde yardıma ihtiyacınız olursa destek ödemesi size verilen karta yapılacaktır.

Sizlere bu yazımızda Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Ayrıca dilerseniz Konya Belediyesi Gıda ve Para Yardımı Başvuru ve Sorgulama yazımızı okuyabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yapabilirsiniz.

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik bir sosyal yardım projesidir. Bu proje kapsamında, belirli sosyal kriterlere sahip olan ailelere, ihtiyaçları olan temel gıda ürünleri, giyim ve yakacak malzemeleri için kullanabilecekleri bir kart verilmektedir.

Konya kart nasıl alınır?

Konya kart, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen bir elektronik ödeme ve ulaşım kartıdır. Konya kart ile toplu taşıma araçlarına binebilir, bakiye yükleyerek market, akaryakıt istasyonları, fatura ödemeleri gibi birçok alanda kullanabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

 1. Ümmü dedi ki:

  Abi allah rizasi icin banada yardim edin cok magdurum ameliyatliyim zaten durummm cok kotu sosyal kart market kart banafa verin allah rizasi icn esimde calismiyor

 2. Mülüfer dedi ki:

  Vermenizi istiyoruz

 3. Sezgin dedi ki:

  Eve yicek alamadım evim kira 800

 4. aysel dedi ki:

  ben kiraciyim 3 cocugum var destek istiyorum.pandemidende yararlanamadim esim aylardir issizdi ihtiyacim var

 5. Fatma akmirza dedi ki:

  Eşim ıssız yardıma ihtiyacım var kiraciyim yardım edin pandemiden zor duruma dustuk

 6. HAVVA NUR AKPINAR dedi ki:

  Kira da oturuyoruz yeni evlendik borçlarımız var ihtiyacımız var