Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Parçalı Bulutlu

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama ( Tüm Yardımlar )

16.10.2023
331
A+
A-
Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama ( Tüm Yardımlar )

Zonguldak Belediyesi Yardımları, Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?, Zonguldak Belediyesi Yardım Başvuru Numaraları, Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu e-Devlet

Zonguldak Belediyesi sosyal yardımları neler; Zonguldak il sınırları içerisinde yardıma ihtiyaç duyan herkes için Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama işlemlerini anlatıyoruz. Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama işlemleri, il sınırları dahilinde ikameti bulunan dar gelirli, yoksul, yardıma muhtaç, kimsesiz, engelli, öğrenci, yaşlı ve eşi vefat etmiş kadınlara yönelik olarak yapılıyor.

Zonguldak Belediyesi Yardımları

Bu yardımlara bireysel başvuru yapılacağı gibi mahalle muhtarlıkları, çeşitli dernek ve yardım kuruluşları, özel ve tüzel kişiler tarafından verilecek olan yardım ve bağışlar ile de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Belediye yıllık bütçesinin yaklaşık %3’ü kadar hazırlanan yardımlar, belediyenin ilgili birimleri tarafından yapılan incelemeler sonucu, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve onaylanan kişilere veriliyor.

Kızılay Gıda Yardımı ve Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

İhtiyaç sahipleri için verilecek olan Zonguldak Belediyesi yardımları şu alanlarda toplanıyor:

 • Deprem, sel ve yangın gibi çeşitli doğal afetler sonucu mağdur olan kişilere yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi asker aileleri için yapılan yardımlar
 • Engelli, yaşlı ve sağlık durumu yerinde olmayan kişiler için yardımlar
 • Evlenecek olan kişiler için düğün yardımı
 • Belediyenin sosyal yardımlarından yararlanan aileler için gıda ve erzak yardımları
 • İhtiyaç sahipleri için kışlık giyecek yardımları
 • Yeni bebeği olan aileler için doğum yardımı
 • Hiçbir yerden geliri olmayan kişiler için doğrudan maddi yardımlar

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi yardımlarından yararlanmak için Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler, Zonguldak Belediyesine bizzat başvuru yaparak, verecekleri yardım başvurusu dilekçesi ile yardım taleplerini iletebilirler. Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu dilekçesinin içeriğinde de şu bilgilerin yer alması gerekiyor:

 • TC kimlik numarası, adı ve soyadı gibi başvuru sahibine ait kişisel bilgiler
 • Başvuru sahibinin telefon numarası ve ev adresi gibi iletişim bilgileri
 • Hangi yardım türü için başvuru yapılıyorsa talep edilen yardım türü

Açık Kapı Yardımı Kimlere Verilir? Nasıl Alınır? Nereden Alınır? > TIKLAYIN

Dilekçenin yanında verebileceğiniz ek belgeler ise şunlardır:

 • TC kimlik kartı fotokopisi
 • Kişiye ait gelir durumunu gösteren belge
 • İkametgah belgesi ( e-Devlet üzerinden alınabilir )
 • Aynı evde yaşayan kişilerin nüfus kayıt örneği
 • Engelli, yaşlı ve sağlık durumu yerinde olmayan kişilerin sağlık durumlarını gösterir belgeler
 • Aynı ev içerisinde eğitimine devam eden öğrenci var ise öğrenci belgesi
 • Ayrıca talep ettiğiniz yardım türüne dair diğer ek belgeler de istenebilir. Bu belgeleri de başvuru sırasında öğrenerek sonrasında dosyanıza eklenmesini isteyebilirsiniz.

Kızılay SUY Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? > TIKLAYIN

Buradaki başvuru sırasında istenen başvuru dilekçesi ve diğer Zonguldak Belediyesi yardım başvurusunda bulunduktan sonra, Belediye Başkanlığı tarafından alınan belgeleriniz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ilgili birimlerine iletilerek bir modül üzerinde başvuruları değerlendirir ve komisyona iletiliyor. Komisyon tarafından yapılan inceleme sonrasında da başvuru durumu değerlendirilerek, olumlu ve olumsuz sonuçlar, yardım başvurusu yapan kişiler ile paylaşılıyor.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvuru Numaraları

Dar gelirli aileler için yapılan Zonguldak Belediyesi yardımlarından yararlanmak isteyen kişilerin, Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu sırasında kullanabilecekleri bir diğer kanal ise 444 06 67 numaralı Zonguldak Belediyesi Beyaz Masa iletişim hattını arayabilirler. Bu iletişim hattı üzerinden yardım başvuru talebinizi oluşturabilir ve yardım talebinizin ilgili birimlere iletilerek tarafınıza geri dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer kanal da Zonguldak Belediyesi Whatsapp iletişim hattı üzerinde yardım talebinizi iletmek oluyor. Bunun için 0552 897 67 67 numaralı Zonguldak Belediyesi Whatsapp iletişim hattı’na mesaj atarak, yetkililerle iletişime geçebilir ve yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı > TIKLAYIN

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu e-Devlet

Son olarak da isterseniz, e-Devlet portalı üzerinden de Belediye yardım başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Bunun için ilk önce buradaki linke tıklayarak e-Devlet portalını açın. TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi kullanarak e-Devlet portalına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra “e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” butonuna üzerinden “Sosyal Yardım Modülü”ne gidin ve Belediyeden talep ettiğiniz yardım türü seçerek ve başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Hasta Bezi Yardımı Nedir? Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatar?

Zonguldak Belediyesi Yardımından Kimler Yararlanabilir?

“Zonguldak Belediyesi Yardımından Kimler Yararlanabilir?” diye merak edenler için, sosyal yardımların yapılması için şu kriterler göz önünde bulunduruluyor:

 • Aynı ev içerisinde yaşayan kişi sayısı
 • Aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin iş ve çalışma durumları
 • Aynı ev içerisinde eğitim hayatı devam eden öğrencinin olup olmaması
 • Ailenin aylık net geliri
 • Ailenin barınma ve eşya durumu
 • Başvuru sahibinin medeni durumu
 • Başvuru sahibinin engellik durumu
 • Aynı ev içerisinde yaşayan diğer bireylerin sağlık durumları

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediye tarafından yapılan sosyal yardımlara yaptığınız başvurular, genellikle 15 ile 30 gün içerisinde sonuçlanıyor. Bu süre, yardım taleplerini incelme komisyonuna gelen başvuru yoğunluğuna ve komisyonun diğer görev ve sorumluluklarının gerektirdiği işlerin durumuna göre değişebiliyor. Komisyon tarafından başvurusu onaylanan kişilerin, başvuru sırasında verdiği iletişim bilgileri üzerinden bilgi verilerek maddi yardım yapılacak olan kişilerden banka IBAN numarası istenir ve yardım tutarı buraya yatırılıyor; diğer yardım türlerinden yararlanacak kişiler için ise temin edilen ihtiyaç malzemeleri, kişilik onurunu zedelemeyecek şekilde, başvuru sahibine teslim ediliyor.

Ancak hem bu süre içerisinde hem de bu süre geçtikten sonra, yardım başvurunuza dair Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu sorgulama yapmak isterseniz şu kanallar üzerinden bilgi alabilirsiniz:

 • Terakki Mh. Belediye Bulvarı No:1 adresindeki Zonguldak Belediye Başkanlığı’na gidebilirsiniz.
 • 444 06 67 numaralı Zonguldak Belediyesi Çağrı Merkezi numarasını arayabilirsiniz.
 • (0552) 897 67 67 numaralı Zonguldak Belediyesi Whatsapp iletişim hattı üzerinden yardım başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair sorgulama yapabilirsiniz.
 • https://www.zonguldak.bel.tr/iletisim/ linki üzerinden, Zonguldak Belediyesi iletişim formu üzerinden, mail olarak da Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Belediye Para Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu > TIKLAYIN

Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

Sosyal Yardım Parası Kaç Ay Boyunca Verilecek?

12 ay.

Diğer Aile Yardımı Eş İçin Kaç TL Oldu?

758,28 TL.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık