Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı; Ramazan yardımı her yıl belediyeler tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Belediyeler bu yardımları sağlayabilmek adına belirli bir bütçe ayırmaktadır. Bu belediyelerden biri de Antalya Büyükşehir Belediyesidir…

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan Kolisi Yardımı hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz bu yazımızda aklınıza takılan hemen hemen her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Olur? Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

Fakirlik Belgesi Nasıl Alınır? Nerelerde Kullanılır? Kimlere Verilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Antalya ili ülkemizde turizm denince akla gelen ilk şehirlerdendir. Her ne kadar turizm kenti olarak bilinse de Antalya ili ayrıca sosyal yardımlarda da ön planda olan bir kenttir. Bu noktada Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Her yıl bütçesinin bir kısmını yardımlar için ayıran Antalya Büyükşehir Belediyesi, maddi durumu olmayan yoksul vatandaşlara yardım elini uzatmaya 2023 yılında da devam etmektedir.

Sosyal yardım türlerinden olan ramazan kolisi yardımı, ramazan ayı başlarından itibaren belediyenin hizmete sunduğu ve dar gelirli ailelere tek tek ulaştırdıkları bir hizmettir. Temel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak düzenlenen ramazan yardımı, birçok kişinin merakla beklediği ve araştırdığı yardımlardan biridir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli ailelerin yaşam şartlarını iyileştirmek adına farklı ihtiyaçlara yönelik pek çok sosyal yardım faaliyeti düzenlemektedir. Yoksul vatandaşların bir nebze de olsa ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ramazan ayını da fırsat bilen Antalya Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisi yardımı yaparak temel gıda ve erzak desteği sağlamaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı için başvuruyu nasıl yapabiliriz, ramazan koli yardımında neler olur gibi farklı konu başlıklarına gelin birlikte bakalım…

Ramazan Yardımı Ne Zaman Yapılacak?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ramazan ayı, ülkemizde her yıl büyük bir heyecanla beklenen ve yardım yapmak için fırsat bilinen bir aydır. Ramazan ayında özellikle yoksulları sevindirmek, yardımda bulunmak maneviyatımız açısından son derece önemli şeylerdir.

Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş sosyal yardımların yanında ayrıca ramazan ayına yönelik ramazan kolisi yardımını da yapmaktadır.

Bu belediyelerden biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, kış ayına yönelik yakacak yardımı, yoksul vatandaşlara giysi yardımı, eğitim görenler için burs yardımı gibi farklı alanlarda farklı ihtiyaçları gözeterek sosyal yardımlarda bulunduğu gibi ramazan kolisi yardımı ile de gıda ve erzak yardımında bulunmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı için ister belediyeye bizzat giderek başvuruda bulunabilir isterseniz de e-Devlet sistemi üzerinden kişisel bilgileriniz ve e-Devlet şifreniz ile başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Ramazan kolisi yardımı sadece ramazan ayına yönelik olarak yapılsa da Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda ve erzak yardımını ihtiyacı olup da başvuran pek çok aileye yapmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı yoksul vatandaşların en azından bir aylık temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hazırlanmaktadır. Eğer siz de Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımına başvuruda bulunmak istiyorsanız belediye il ve ilçe hizmet binalarına gidebilirsiniz.

e-Devlet sistemiz üzerinden ramazan kolisi yardımı ya da diğer sosyal yardımlar için başvuruda bulunmak isteyenler; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini kullanabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı ya da diğer sosyal yardımlar için başvuru talebinde bulunduğunuzda sizden kişisel bilgilerinizle beraber bazı belgeler de istenmektedir. Amaç yardımın doğru kişilere yapılabilmesi kişilerin muhtaçlık düzeylerinin saptanabilmesidir.

Ramazan kolisi yardımına başvurduk, peki ramazan kolisinde neler bulunur birlikte bakalım…

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Olur?

Ülkemizde başta belediyeler olmak üzere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kaymakamlıklar, Dernek ve Vakıflar, Kızılay gibi farklı kurum ve kuruluşlar ramazan kolisi yardımında bulunmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı ortalama 4 kişilik bir ailenin bir aylık gıda ve erzak ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanmaktadır. Yoksul ailede yaşayan kişi sayısı da dikkate alınarak hazırlanan kolilerde bozulmayan ve uzun süre muhafaza edilebilen ürünler konulmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımında; makarna, bulgur, mercimek, fasulye ve nohut, yağ, salça, un gibi temel gereksinimlerle beraber; kahvaltılık peynir, zeytin, reçel, çay, şeker gibi ürünler bulunmaktadır.

Ramazan kolisi yardımında amaç, dar gelirli ailelerin temel beslenme ihtiyacını karşılamak olduğu için yemeklik ve kahvaltılık gıdalardan oluşan bir paket hazırlanmaktadır. Ramazan kolisi yardımı sayısı ve kolinin içeriği belediyenin ayırmış olduğu bütçeye ve belediye aracılığıyla yardım yapmak isteyen kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisi yardımı talebinde bulunan ve talebi kabul gören kişilere kolilerini titizlikle teslim etmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 600 TL Ramazan Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Formu

Ramazan kolisi yardımı her yıl binlerce dar gelirli aileye dağıtılmakta olan sosyal yardımlardan biridir. Sosyal yardımlar ihtiyaçlara göre farklılık gösterse de özellikle ramazan ayı yardımı kapsamlı bir gıda ve erzak yardımıdır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı için Antalya il sınırları içerisinde ikamet etmek ve muhtaçlık durumunda olmak gerekmektedir. Zaten muhtaçlık durumunuz size yöneltilen başvuru formunda yer alan sorularla tespit edilmeye çalışılmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı yani gıda ve erzak yardımı için başvuru formu doldururken birtakım soruları cevaplamanız gerekmektedir. Ayrıca bazı belgelerin de tarafınızca ibraz edilmesi istenecektir. Örneğin gelir durumunuzu gösteren belge, engel durumunuz varsa bunu gösteren sağlık raporu ya da dul ve gelirsiz iseniz bunu belgeleyen resmi bir evrak ibrazı istenilebilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuru formunun amacı hem talebinizi almak hem de yöneltilen sorular ile muhtaçlık durumunuzu saptamaktır. Burada önemli olan sorulara doğru yanıt vermeniz ve formu eksiksiz bir şekilde doldurmanızdır.

Başvuru formunu doldurduktan sonra verdiğiniz bilgiler görevli personel tarafından incelenmeye alınır ve gerekli görülen kişilerin evlerine inceleme ekibi gönderilir. İnceleme ekibi evdeki durumu rapor haline getirerek belediyeye sunmaktadır.

Yapılan incelemeler sonrası verilen bilgilerin de doğruluğu değerlendirdikten sonra başvuru talebi ya olumlu sonuçlanır ya da reddedilir. Başvuru talebi olumlu sonuçlanan bireylerin evlerine, belediye görevlileri aracılığıyla ramazan kolileri teslim edilmektedir.

Ramazan kolisi yardımı ya da diğer sosyal yardımlar için başvuruda bulunmadan önce muhtarlıktan alabileceğiniz muhtaçlık belgesi ya da diğer adıyla fakirlik belgesi sizin yardım talebinizin olumlu sonuçlanabilmesi için son derece önem arz eden bir durumdur. Muhtaçlık durumunuz böylece resmi olarak belgelenmiş olmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı ya da diğer yapılan sosyal yardımlar genel itibariyle muhtaçlık sınırı altında yaşayan bireylere yapılmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı kimlere verilir diye baktığımızda; gelirsiz dul kişilere, engel durumu ile muhtaç kalmış gelirsiz kişilere, hane halkı aylık geliri asgari ücretin 1/3 ü altında kalan kişilere verilmektedir. Ayrıca fakirlik belgesi olan muhtaç kimseler, muhtaç asker yakınları, muhtaç gezi ya da şehir yakınları, işsizlere de ramazan kolisi yardımı ya da diğer sosyal yardımlar yapılarak destek sunulmaktadır.

Yaşlı, kimsesiz ve geliri olmayan kişileri de unutmayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisi yardımı yaparak bu kişilere bir nebze de olsa umut olmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Dar gelirli muhtaç kimseler yardım talebinde bulunduklarında bazı belgeler istenmektedir. T.C. kimlik kartı fotokopisi, ikametgah belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgeler istenmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvurusunda, kişilerin özel durumları varsa yani engel sahibi ise sağlık raporu, dul ise resmi belgesi gibi evraklar da kişilerin ibraz edilmesi gereken belgelerdendir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı ya da yapılan diğer sosyal yardımlar için belediyenin resmi sayfasından ya da ALO 153 hattından bilgi alabilirsiniz. Böylece belediye tarafından istenen başka bir belge var ise temin ederek başvuruda bulunmanız daha doğru olacaktır.

Gerekli evrakları teslim etmeniz ya da ibraz etmenizle başvuru talebiniz değerlendirmeye alınır ve yetkili personel tarafından titizlikle incelenir. Yaklaşık 15 ya da 20 gün içerisinde sosyal yardım talebinize geri dönüş sağlanır.

Ayrıca ramazan kolisi yardımlarının hala belediye tarafından bu mübarek ramazan ayında dağıtımının yapıldığını da söyleyebiliriz.

 

 

Ramazan Yardımı Talebim Kaç Günde Sonuçlanır?

Ortalama 15 gün içerisinde gerekli incelemelerle birlikte talebiniz sonuçlandırılır.

Belediyecilik Hizmeti Danışma Hattı Numarası Kaçtır?

ALO 153 dür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu